Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

промяна на ПУП- ПЗ

Публикувано от petgrbg 
промяна на ПУП- ПЗ
20-02-2008 - 14:34:29
Предстои ни такава процедура.Интересува ме колко време ще отнеме и каква ще бъде цената на проекта който трябва да се изготви.Изобщо не ми е ясно естеството на процедурата.Едва след това ще искаме виза , проект и евентуално строеж.
Re: промяна на ПУП- ПЗ
20-02-2008 - 15:44:41
Проекта е 500 лв.
Отнема доста време... поне 6 месеца а и повече.
Re: промяна на ПУП- ПЗ
20-02-2008 - 16:02:00
Ако е само ПЗ и не се ползват разни хватки за намаляване на отстояния, може и 4-5 месеца. Зависи от одобряващата инстанция и съгласувателните предприятия.
Например:
1. Разрешение за градоустройствена процедура - 1 - 1,5 месеца
2. Проект - 0,5 месец ( ако не е РУП ) и 1 месец ако е РУП
3. Съгласуване с Електроразпределение и ВиК - 1 - 1,5 месеца
4. Одобряване в община (ДАГ) - 1 - 1,5 месеца
Това е ако няма да се обявява на съседи - не се сменя характера на застрояването, вида на застрояването и няма намалени отстояния. Ако се обявява - още два месеца - 14 дни - срок за обжалване, после разглеждане на жалби, ново обявяване. Може да се стигне и до съд, ако има нещо несъгласия.
Re: промяна на ПУП- ПЗ
20-02-2008 - 16:17:35
Значи идеята ми е да достроя при съществуваща сграда около 75 кв.м. по граница със съседа. Тъй като в плана е предвидено застрояване от другата страна на парцела , трябва да се промени ПУП . Имам съгласието на този съсед.Значи сме закъсняли ,можеше до сега да сме готови с това и да почнем да строим.Благодаря за отговорите
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход