Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

otkrita terasa na pokriv

Публикувано от dakoni 
Re: otkrita terasa na pokriv
30-03-2008 - 18:11:44
е а кажи ми фибрана как се лепи на кривата бетонна плоча
нали после като стъпя и ще почне да поддава ?
замазката е в-у него точно за тва : да има наклони и на какво да се сложи покриващия хидроизолационен материал
фуги колкото и странно да ти звучи - няма, както и пукнатини

не съм рекламно лице просто споделих мнение и наблюдение smiling smiley
както казах "за сега няма проблем" ще видим още колко време
...в крайна сметка "все някога и тва ще се събаря" :}
Re: otkrita terasa na pokriv
30-03-2008 - 21:52:24
avatar
Уважаеми колега!Може да не ти се вярва на ще се лепи на гребен-не съм видял подобни кривини досега които да не стават на гребен....
Все пак сме 21 век и нашите строители поназнайват вече някой друг пиниз....
Армираната замазка аз лично я правя с водоплътен бетон Б12,5 който фибрирам и армирам допълнително....Задължително след това го прорязвам на квадрати от по 10-15 м2 и правя делатационна фуга.Преди ползвах изомакс,ама ми се прееба един покрив и няма да ти кажа кви главоболия имах....
А за линейните разширения не си прав-друг път ги вземай на в предвид...
Очаквам пак да поспорим
С уважение

Чест и почитание
Re: otkrita terasa na pokriv
31-03-2008 - 09:30:51
Нещо не схващам какъв е смисъла хем да се армира, хем да се слагат деформационни фуги? Нали армировката държи срещу напукване, а фугите позволяват деформации? И как ги прорязваш? И армировката ли режеш?
Re: otkrita terasa na pokriv
31-03-2008 - 10:36:27
Molq ne mi se surdete za latinicata.Poneje posta go pusnah az i vijdam, 4e ima mnogo kompetentni mneniq, za koeto blagodarq, se 4uvstvam dlujen da vi kaja za moeto re6enie. Zna4i az kak re6ih da go napravq posledno. Otdolu narejdam 2 sloq penopol 5, koeto pravi 1 sm. S penopola obiram neravnostite po plo4ata. Sled tova redq 5-ca fibran.Armirovka i zamaska kato sifonite se zalagat predi tova znaete za6to.Varhu zamaskata 6te lepq hidroizolaciq na IKO 1 sloi bez posipka armorgum ne6to takova be6e i otgore varhu nego pak sloi higroizolaciq na IKO, no s posipka. Sled tova nai-veroqtno 6te nalepq granitogres s fugi tazbira se i slagam masata 4e o4akvam dete taq sedmica i po4vam qko porkane za okolo sedmica prez koeto vreme moje i da mi doidete na gosti da komentirame, kakvo o66te moje da se napravi. Uspeh Vi pojelavam.
Abu
Re: otkrita terasa na pokriv
31-03-2008 - 12:51:08
dakoni,
добро ти е решението. Само да не пропуснете да сложите отдушници заради влагата във фибрана и замазката. Ако ще ти пречат на гранитогреса, може да се оставят отвори и странично на терасата, на нивото на замазката. Сифоните са много важни - сложи по-голям диаметър и по възможност с периферия за лепене на изолация. Не се подвеждай да ги оставяте на нивото на плочките, трябва да са на нивото на замазката и да се образуват ванички. После могат да се скрият, но повдигнеш ли ги прекалено, няма как да отвеждат водата и ще имаш проблеми.
Успех със строежа и най-вече с Раждането! Аз съм на 20 дена и още не мога да се опомня, та алкохол ми не требе...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-31 12:57 от Abu.
Re: otkrita terasa na pokriv
31-03-2008 - 16:06:13
avatar
Само лепи с качествено лепило,щото битума е разтеглив и няма да прости на гранитогреса....
Иначе добро решение...
Пий ракии и леко раждане на жената-пък има време да почерпиш!
Браво АБУ,твоите решения ми направиха добро впечатление?!

Чест и почитание
Re: otkrita terasa na pokriv
31-03-2008 - 16:43:45
Дакони, може и пароизолация да сложиш под топлоизолацията. Тва с детето и поркането не го разбрах.
Re: otkrita terasa na pokriv
31-03-2008 - 16:58:52
E Pe6o ti me razbi, za6to mi e taq paroizolaciq otdolu be bratle? A tova za deteto i az ne go razbiram, ama kato si gi pribera sus jenata ot rodilnoto 6te sum po naqsno moje i da porazkaja , ako ima jelae6ti winking smiley
Re: otkrita terasa na pokriv
31-03-2008 - 17:03:31
Защото през зимния сезон водните пари от помещението излизат навън и нагоре и кондензират в топлоизолацията, където се натрупва влага. За да се избегне това се слага пароизолация под топлоизолацията, която да ги спре. По принцип не е задължително, освен за промишлени кухни и бани, но аз бих сложил, като се има предвид колко тънка работа е обитаемия топъл покрив.

Щом като давам мнение, би трябвало да спомена, че по принцип за мен обитаемият топъл покрив е куркапан и вечно проблемен елемент.
Re: otkrita terasa na pokriv
31-03-2008 - 20:54:43
avatar
smoking smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley smoking smiley smoking smiley :} clap: clap: clap: :ami: clap: clap: :loveu: :loveu: :]

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход