Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

otkrita terasa na pokriv

Публикувано от dakoni 
Re: otkrita terasa na pokriv
21-02-2008 - 20:29:09
ima li vaob6te variant za polagane na zigli pri takiva zaobleni kapanduri ili samo bituma (t.e. bitumnite keremidi) e spasenie?Molja vi za vsjakakvi otzivi za van6na toploizolazia na pokriv
Re: otkrita terasa na pokriv
21-02-2008 - 20:41:18
Само последно да попитам - пясъка не се ли отмива като вали?
Re: otkrita terasa na pokriv
21-02-2008 - 22:12:10
Отмива се естествено. Затова трябва да има отстрани някакви бордове, бордюри. Пясъка между паветата по улиците отмива ли се?
Re: otkrita terasa na pokriv
27-02-2008 - 15:32:53
Днес най-после се обадих на вносителите на Вандекс. Евала им, че не гледат да си продадат материала, а ме разпитаха за какво е и ми препоръчаха да го направя с битумни хидроизолации заради динамичните натоварвания.
Abu
Re: otkrita terasa na pokriv
27-02-2008 - 16:37:40
Така се прави бизнес! Наистина като не става, няма нужда да те лъжат. Ама имаше един тук във форума, дето за щяло и нещяло - Изомакс, та Изомакс... На такива как да не им оплюеш далаверката??? Както си забелязал, в тази тема не съм бълвал срещу Вандекс, само имах подозрения, че не е приложим. Надявам се разбра какво да правиш. Успех!
Re: otkrita terasa na pokriv
27-02-2008 - 16:47:52
Вече взех битумен грунд и полиестерна хидроизолация 4,5кг/кв.м. Отгоре 3-5см замазка с повече пясък и по-малко цимент (колкото да държи пясъка). Ами се чудя - не мога ли в тази замазка направо да набивам камъните.
Re: otkrita terasa na pokriv
29-03-2008 - 13:29:47
avatar
давай да даваме акъл!
Как и с какво ще лепиш после върху битума?
Имам идея и ще я споделя с вас,но просто сега имам много работа.Пак ще пиша и то скоро


Чест и почитание
Re: otkrita terasa na pokriv
29-03-2008 - 13:36:08
avatar
Въпреки всичко което е описано искам да ви кажа ,че така май нищо няма да стане.Миналата година започнах да поправям точно тераси и се спрях на вариант полиуретани понеже ми се видяха най читави...
За сега нямам фал и всичко си държи,само се моля някай да не пробие мембранката щото свят ще ми се вие
Ползвам Изофлекс ПЮ на ИЗОМАТ,но с грунд за епоксидни подове,щото заздравява и същевременно лепи по добре.Замазката е бяла,гумира и се посипва с кварцов пясък за по добра адхезия при лепене на плочките.Фугирам с аквастатичната им фуга и готово!
Моля,ако има заинтересовани да ми пишат и да обменим идеи
С почит

Чест и почитание
Re: otkrita terasa na pokriv
29-03-2008 - 18:24:32
правих тераска на покрив с изомакс миналата година ...150 кв.м. за сега няма проблеми ..под него е фибран /лепен и дюбелиран/ + замазка /армирана/
Re: otkrita terasa na pokriv
29-03-2008 - 22:28:10
avatar
Рискуваш с дюбелите ,а и къде впоследствие ти е замазката за наклон?
Изомакс разбирам че го предлагаш ,но верно да ти кажа не е толкова читав....
Нима забрави -къде са ти делатационните фуги при 150 м2 покрив?
Айде моля те да ми обясниш какво става с линейните разширения?

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход