Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Търся да закупя готов проект за къща 90-130 кв.м

Публикувано от ggoranov 
Търся да закупя готов проект за къща 90-130 кв.м
14-02-2008 - 11:36:27
Имам парцел и виза за проектиране и търся да закупя готов проект за къща 80-130 кв.м , желателно е да е за едноетажна постройка. 2-3 спални, голям хол.

Да включва всички необходими части към инвестиционния проект:


част Архитектура
част Конструкция
част ВиК
част Електроснабдяване
част Топлотехника
част ПБЗ

Моля, при наличие на интерес ми изпращайте и майл - soundworks@abv.bg с конкретното ви предложение и по възможност скица, разположение и цената която желаете да получите за съответния проект.
Re: Търся да закупя готов проект за къща 90-130 кв.м
14-02-2008 - 11:42:37
Че защо ти е да си купуваш готов проект за къща, при положение, че цената ти за индиввидуален проект ще е в рамките на 15-20 Евро на м2. В твоя случай около 2000евро.
Индивидуалния проект ще ти гарантира къща съобразена с даденостите на парцела ти - изложение, вертикална планировка, съобразяване на вътрешните инсталации спрямо външните, ниво на фундиране и т.н.

п.п. Сега Пешо само да не ме критикваш, че си противоречаwinking smiley предвид една малко по-стара моя тема
Re: Търся да закупя готов проект за къща 90-130 кв.м
14-02-2008 - 12:00:32
Чувал съм за подобна практика - да се купуваат готови проекти, макар по закон да няма "типовото проектиране". Задължително е проекта да е индивидуален. Така че който ще ви продаде готовия проект, трябва да го съобрази с вашия терен, с външното захранване и с нормативната уредба, която се променя непрекъснато - тоест проект отпреди 1г. вече не е актуален на 100%, а трябва да се приведе в съответствие. Трябва и да се авторизира с нов печат и удостоверение за правоспособност. Това обаче струва пари и икономията която ще постигнете е мижава. Аз не практикувам тази практика, но има хора дето го правят. Та вземат 9Е/м2 ако се променя нещо съвсем малко и отделно вертикална планировка и трасировка 400-450лв., ПБЗ 250-300лв., геоложки доклад и т.н. Ако поискате по-големи промени - цената расте. В крайна сметка ще спестите 2Е/м2, което за 100м2 не си струва.
Re: Търся да закупя готов проект за къща 90-130 кв.м
14-02-2008 - 12:29:08
Благодаря,

М-да ...разумно.., значи търся изгодно предложение за проектиране на този парцел... на първа стъпка ми трябва мотивирано предложение за пред общината. Парцела е в Костинброд-град.
Re: Търся да закупя готов проект за къща 90-130 кв.м
14-02-2008 - 19:43:50
п.п. Сега Пешо само да не ме критикваш, че си противореча предвид една малко по-стара моя тема Не. Ти тогава обясни защо се налага. Тука ми е интересно човекът защо е решил да купува готов проект?
Re: Търся да закупя готов проект за къща 90-130 кв.м
14-02-2008 - 19:52:44
тел. 0878350606
арх. Васко Василев
това е Архитекта за мен.
Re: Търся да закупя готов проект за къща 90-130 кв.м
14-02-2008 - 20:39:45
Мотивационното писмо пред общината не е нищо сложно.На скицата на имота ви правите контур по-границите като спазвате отстоянията по-3метра лицето и двете страни и 5метра в задния край.Поне мойто беше такава smiling smiley УСПЕХ
Abu
Re: Търся да закупя готов проект за къща 90-130 кв.м
14-02-2008 - 22:03:04
Тоя е гъдулар, бе! Ъ-ъ-ъ, виолончелист...абе, някъв там от телевизора...
Re: Търся да закупя готов проект за къща 90-130 кв.м
15-02-2008 - 09:34:44
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> Тоя е гъдулар, бе! Ъ-ъ-ъ, виолончелист...абе,
> някъв там от телевизора...


Специално за смешника бълващ спам наволя..отговарям ...


Колкото и да е странно би могло да е доста изгодно ... имам прилични предложения на много разумни цени, както сте забялязали (вероятно) не съм писал горе вертикална планировка защото тя е индивидуална, естествено когато се свържат с мен поставям въпроса и за презаверка на проекта... само ще подчертая, че предложенията почват от 300-400 лв (е не са шедьоври на архитектурата), имам предложение и за проект със заверка за около 1200 лв. .... за 127 кв.м.

Така че не свиря в оркестъра, а съм съвсем сериозен в намеренията си.
Re: Търся да закупя готов проект за къща 90-130 кв.м
15-02-2008 - 09:53:10
Абе, хубаво, ама нали знаеш, че икономията е майка на мизерията. Не става въпрос са шедьоври на архитектурата, а за проект съобразен с твоя парцел. Да не излезе после евтиното скъпо, когато трябва да преправяш готовата къща или имаш неудобства в ползването...?!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход