Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

помощ за итонг

Публикувано от dakoni 
помощ за итонг
12-02-2008 - 12:01:27
Трябва да почвам преградните стени в апартаментите, както между стаите така и на баните с тоалетни и кухните като някои бани с тоалетни са залапени от обратната страна с кухни,но по проект ги дели стена от 6 см. Мисълта ми е дали този 6 см итонг ще свърши работа. За стените между стаите, както и да е ама за тези , които делят баните и кухните не знам моля ви за помощ. Иначе сега преградихме с четворки (на долме)едната стая и да ви кажа честно много пространсво яде тази зидария.Като направя сметка след това и за мазилките става страшно.Благодаря предварително.
Re: помощ за итонг
12-02-2008 - 12:16:20
Щом и мазилките взеха да ядат от жилищното пространство, не е на добре...
Re: помощ за итонг
12-02-2008 - 16:33:18
Според мен ако са ти дали преградни стени 6см. са имали предвид гипскартон и вата като пълнител. С Итонг 6см. едвали ще стане много здраво а ти все ще искаш да закачиш нещо на тези стени особенно в кухнята. Внимаваи с Итонга в мокрите помещения, поглъща влага-трябва да се хидроизолира добре. Не знам дали ще изпълниш и изискванията за шумоизолация с този Итонг 6см. 12см стена можеш да изпълниш с Поротерм 10 - 10см + мазилка 1 см от двете страни. Успех!
Re: помощ за итонг
12-02-2008 - 17:35:28
avatar
pe6o Написал:
-------------------------------------------------------
> Щом и мазилките взеха да ядат от жилищното
> пространство, не е на добре...


Никак ...
Re: помощ за итонг
12-02-2008 - 19:50:10
Да поротерма е добра идея
Re: помощ за итонг
12-02-2008 - 21:24:50
Имах да правя няколко бани, смятах с Итонг и с гипскартон и се получи горе-долу същото, но с гипскартона не трябваше да се занимавам аз (а "майстори"winking smiley, надявам се и да е по-здраво и по-шумоизолиращо...
Re: помощ за итонг
12-02-2008 - 21:33:53
avatar
за по-шумоизолиращо, ако си избрал вече варианта с газобетон и гипсокартон - сложи вата, НО направи си труда да направиш добра хидроизолация на картона до 1 м височина под фаянса.
Re: помощ за итонг
13-02-2008 - 08:47:58
Имах впредвид гипскартонени стени с вата между тях. За такава хидроизолация чувам за пръв път. То вече свърши при мен, но все пак - как се прави?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход