Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цени за нова къща

Публикувано от askoni 
Цени за нова къща
05-02-2008 - 11:49:15
Здравейте!
Предстои ми строителство на къща. Може ли някой да ми кажа реална цена за момента?
Re: Цени за нова къща
05-02-2008 - 11:55:16
Това мнение е преместено в новия "форум за имоти, финанси и всичко останало"



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-24 23:18 от g0g0.
Re: Цени за нова къща
05-02-2008 - 12:12:10
За да ти се отговори на този въпрос трябва много уточнения
- цена до ключ или груб строеж?
- с подизпълнител или ти ще си търсиш бригада
- кой ще пазарува материалите
- какъв е проектът имай предвид че при всяка сграда имаш константни разходи, които разхвърляни на различна квадратура ти дават и различна цена на кв. метър.
- как стои въпроса с външните връзки? това също е перо и то не малко
- излоации, изкоп, фундамент ?


Моя съвет е направи си проекта и след това ако ще наемаш фирма поискай цени от няколко такива. Ако къщата е малка можеш да се справиш и сам (ако имаш времето и нервите) Аз бих направил това, но пък аз с това се занимавам.
Ако ли не, подписвай договор /внимавай да е много стриктен/с фирма и само контролирай. Ще платиш повече, но пък ще се предпазиш от грешки и ще спестиш време

Успех
Re: Цени за нова къща
05-02-2008 - 20:21:57
avatar
Даааааа.... Аз определено нямам толкова нерви да отговарям на така поставен въпрос.
Re: Цени за нова къща
05-02-2008 - 21:13:10
Аскони, със сигурност 1000 Евра/м2 ще са ти достатъчни за грубия строеж!
Освен ако не желаеш да строиш в открито море и за целта не се налага да си направиш изкуствен остров. :} :} :}
Re: Цени за нова къща
07-02-2008 - 18:26:56
Ne mu obru6tai vnimanie na toq maloumnik priqteliu,zna4i az imam su6to gotov plan i razre6itelno za stroej,no v kazanluk na centura.tuk cenite koito mi predlagat firmite za stroej sa 100 evro na kvadrat grubo stroitelstvo i 200 evro do kliu4 bez dogramata.Nai-dobre e da si hvane6 stroitelna brigada i da govori6 za ceni na kvatrat-taka ne gubi6-
ti otkude si ?
Re: Цени за нова къща
07-02-2008 - 23:13:21
avatar
ПИШИ НА КИРИЛИЦА!!!!!!!
Re: Цени за нова къща
08-02-2008 - 22:22:17
zapryanov;
Можеш ли да ми пратиш някакъв телефон или е-мил на тези строителни фирми (ако са записани в регистрите на строителната камара) които строят за 100 еurо м2 грубо строителство.
100% сам сигурен че това е пълна измислица.

Re: Цени за нова къща
08-02-2008 - 23:24:17
avatar
Малко оффтопик....

Забелязал съм, че из форума с лека ръка се дават цени за това и онова, които или са в историята отпреди много години, или са меко казано подвеждащи, като че ли целта е да се заблуждават хората, които се обръщат поне за акъл тука. Предлагам цени да постват хората САМО които са пряко в бизнеса ежедневно, а не всеки, който чул-недочул, чел-недочел и дава мнение. Това че някои недобросъвестни "майстори" или "бригадири" са ви заблудили с ниски цени и са ви поспестили неща, които много бързо излизат наяве и вие в капана на собственото си заблуждение, че ви се строи изгодно и надсмивайки се на другите, които са проявили разум и са ангажирали фирми, както казва колегата, от строителния регистър, накрая се оказвате с полустроеж и с големи проблеми и обвинявате бранша за собствената си андрешковщина.
И още нещо...
Във всички теми ли да пиша - ПИШЕТЕ НА КИРИЛИЦА?!
Re: Цени за нова къща
09-02-2008 - 00:32:58
avatar
n.nikoloff Написал:
-------------------------------------------------------
> Малко оффтопик....
>
> Забелязал съм, че из форума с лека ръка се дават
> цени за това и онова, които или са в историята
> отпреди много години, или са меко казано
> подвеждащи, като че ли целта е да се заблуждават
> хората, които се обръщат поне за акъл тука.
> Предлагам цени да постват хората САМО които са
> пряко в бизнеса ежедневно, а не всеки, който
> чул-недочул, чел-недочел и дава мнение. Това че
> някои недобросъвестни "майстори" или "бригадири"
> са ви заблудили с ниски цени и са ви поспестили
> неща, които много бързо излизат наяве и вие в
> капана на собственото си заблуждение, че ви се
> строи изгодно и надсмивайки се на другите, които
> са проявили разум и са ангажирали фирми, както
> казва колегата, от строителния регистър, накрая се
> оказвате с полустроеж и с големи проблеми и
> обвинявате бранша за собствената си
> андрешковщина.
> И още нещо...
> Във всички теми ли да пиша - ПИШЕТЕ НА КИРИЛИЦА?!

И още малко в отговор.Твоята цена няма как да приемем за меродавна, само защото ти си я заявил.Форумът е за това-да разбере човек какво трябва да изисква от този,когото наеме.За да знае за какво плаща.Цените са различни в различните крища на страната. Това,което на мен ще ми направят майсторите от Троянско,ще ми излезе поне наполовина по-евтино от това,което ти ще ме одереш.А качеството ти няма да е по-високо. Говоря от опит.
Разбира се,ако трябва да те наема в София,ще го направя,ако преценя,че ще ми свършиш същата по качество работа. Разбира се,ако режийните ще ми компенсират
разликата......... smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход