Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

дворно място право на ползване

Публикувано от nikoi1234 
дворно място право на ползване
10-07-2017 - 11:20:04
Имам следното питане и нужда от съвет!Имам апартамент в жилищна кооперация строена 60те години на миналия век.Жилищната кооперация има вътрешен двор,който е отделен от другите съседни имоти с ограда.Едно време устно е уговорено ,кой коя част от двора да ползва и кое е неговото място.Но сега определени хора живеещи в кооперацията нарушават тази уговорка,нарушават границите на уговорените места и дори заграбват от тях. Доколкото знам земята ,върху която е построена сградата, е била собственост на един човек ,който е учредил право на строеж.В нотариалния акт пише ,че притежавам процент от общите части на сградата и същия процент от "дворното място, върху коeто е построена сградата"!Изрично е написано "дворното място ,върху която е построена сградата"!Това значи ли ,че притежавам само идеална част от двора ,върху която е сградата и пътеката за входа,но не и част от двора, който не е застроен.И съответно имали вариант собственика на земята ,да е единствен собственик на незастроената част от двора?!Доколкото знам, строителя е можел да направи апартаментите с по-добро разположение ,ако разположи входа отзад ,но не го е направил.По този начин живущите няма належаща нужда за достъп до незастроената част на двора,което навява на мисълта ,че е направено нарочно.
Re: дворно място право на ползване
11-07-2017 - 03:27:35
какво искаш да питаш не се разбра.квото пише в нот.акт това е
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход