Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ползи от газопровода "Южен поток"....

Публикувано от Mstr 
Re: Ползи от газопровода "Южен поток"....
21-01-2008 - 18:44:36
4ovek , какви са вредите от гозопроводите не знам , но знам промерно че тоя петролопровод Бургас - Александропулис е пълно безумие ако се осъществи . Имам предвид от БГ гледна точка .
Re: Ползи от газопровода "Южен поток"....
22-01-2008 - 15:37:12
avatar
Калоянчев Написал:
-------------------------------------------------------
> 4ovek , какви са вредите от гозопроводите не знам
> , но знам промерно че тоя петролопровод Бургас -
> Александропулис е пълно безумие ако се осъществи .
> Имам предвид от БГ гледна точка .


Би ли обяснил защо? Но сериозно,не с риториката на платените природозащитници.
Ако говорим за икономиката ни,кое е по-изгодно? Тръбата при нас и пари за транзитни такси,или купуване на нефт от нам къде си,с няколко посредника?
Ако иде реч за екология-тръбата е много по-добро решение от това,което се прави на нефтеното пристанище повече от 30г. Ако начина на разтоварване е неудачен,но ако наистина има факти,че е такъв,а не някой казал и рекъл,да се оповести,да реагираме....
Re: Ползи от газопровода "Южен поток"....
22-01-2008 - 15:37:15
avatar
Калоянчев Написал:
-------------------------------------------------------
> 4ovek , какви са вредите от гозопроводите не знам
> , но знам промерно че тоя петролопровод Бургас -
> Александропулис е пълно безумие ако се осъществи .
> Имам предвид от БГ гледна точка .


Би ли обяснил защо? Но сериозно,не с риториката на платените природозащитници.
Ако говорим за икономиката ни,кое е по-изгодно? Тръбата при нас и пари за транзитни такси,или купуване на нефт от нам къде си,с няколко посредника?
Ако иде реч за екология-тръбата е много по-добро решение от това,което се прави на нефтеното пристанище повече от 30г. Ако начина на разтоварване е неудачен,но ако наистина има факти,че е такъв,а не някой казал и рекъл,да се оповести,да реагираме....
Re: Ползи от газопровода "Южен поток"....
25-01-2008 - 15:22:34
Според чертежите и двете тръби ще се пресичат върху нивите на дядо ми. Само не се разбира дали ще са на различни нива или ще се съединяват? Но въпреки това си купих две кученца и сега ги тренирам да надушват течове! Може пък да ме наемат за охрана - хем ще си наглеждам нивите - хем тръбите!
Re: Ползи от газопровода "Южен поток"....
26-01-2008 - 21:08:41
avatar
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------
> Според чертежите и двете тръби ще се пресичат
> върху нивите на дядо ми. Само не се разбира дали
> ще са на различни нива или ще се съединяват? Но
> въпреки това си купих две кученца и сега ги
> тренирам да надушват течове! Може пък да ме наемат
> за охрана - хем ще си наглеждам нивите - хем
> тръбите!


Хи,хи! Тури ръка на сърце и кажи,кога за последно нагледа нивите на дядо си? smoking smiley
Имаше една умна мисЛа : "Лозето не ще приказка,а мотика".Аз имам една-седми номер,ма ръждясва само-да ти я пратя ли? winking smiley smiling smiley
Re: Ползи от газопровода "Южен поток"....
26-01-2008 - 23:04:22
Чапите(мотиките) са и до осми номер .
Re: Ползи от газопровода "Южен поток"....
02-02-2008 - 23:05:40
А Камелия ти от каде си и как разбра досега как се разтварва нефт в нефтеното пристанище,да си го посещавала.Ти знаеш ли какво е безумие да разтварваш нефт в средата на залива,на някакав смотан буй който при бурно зимно море се клати като матрошка и на него е вързан гумения шланг който пък е вързан за трабата на дъното.Ами АКО СА СКЪСА КО ПРАИМ ААААА. БИ ли изчислила за губите от туризам за икономиката.
Re: Ползи от газопровода "Южен поток"....
03-02-2008 - 01:27:29
Камелия , аз съм против не тръбата , а начинът на разтоварване . Наш'те политици са се съгласили да не се разтоварва на пристанище а в Бургаския в 4 буя всеки с вместимост от 250 000 тона . Самият буй е вързан към тръбата на дъното с шланг .При този метод опасноста от авария и разлив е най - голям в сравнение с другите . Според мен риска не си струва парите които ще получим . При евентуален разлив на 250 000 тона нито имаме съоръженията , нито парите да се справим , а пък той ще е пагубен за за природата и съответно за туризма в региона . Т.е. 35 млн ЩД годишно са нищо в сравнение с парите които ще се изхарчат за почистване и загубите от туризма .
Re: Ползи от газопровода "Южен поток"....
03-02-2008 - 22:06:24
avatar
Калоянчев Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия , аз съм против не тръбата , а начинът на
> разтоварване . Наш'те политици са се съгласили да
> не се разтоварва на пристанище а в Бургаския в 4
> буя всеки с вместимост от 250 000 тона . Самият
> буй е вързан към тръбата на дъното с шланг .При
> този метод опасноста от авария и разлив е най -
> голям в сравнение с другите . Според мен риска не
> си струва парите които ще получим . При евентуален
> разлив на 250 000 тона нито имаме съоръженията ,
> нито парите да се справим , а пък той ще е
> пагубен за за природата и съответно за туризма в
> региона . Т.е. 35 млн ЩД годишно са нищо в
> сравнение с парите които ще се изхарчат за
> почистване и загубите от туризма .

Разбирам те,но всъщност,въпросът с разтоварването не е решен. Тази вечер дискутираха и казаха,че делегация от жители на Бургас ще бъде заведена ...забравих къде-някъде към Финландско-руската граница,за да им покажат как става номера.Твърдят,че не са имали проблеми досега.........
Re: Ползи от газопровода "Южен поток"....
04-02-2008 - 13:19:21
Rusnaci ukrainci shte kupuvat imoti daje veche imame klienti za novostroitelsvo ot ukraina clap:

С уважение,
Радостин Ташков
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход