Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

"Съвет на седмицата" от 20-ина годишен младеж?

Публикувано от NellyTa 
"Съвет на седмицата" от 20-ина годишен младеж?
18-09-2007 - 12:22:44
Не мислите ли, че съвет би трябвало да дава по-зрял и опитен човек? Всъщност кой се грижи за тази рубрика?
Re: "Съвет на седмицата" от 20-ина годишен младеж?
18-09-2007 - 12:29:27
И на мен ми е любопитно няма ли по-опитни? А и не разбрах какво точно съветва...
Re: "Съвет на седмицата" от 20-ина годишен младеж?
18-09-2007 - 12:40:04
sanita Написал:
-------------------------------------------------------
> А и не разбрах какво точно съветва...

Това е отделен въпрос. smiling smiley
Много несериозно ми изглежда обаче съветът на седмицата да го дава това иначе толкова симпатично момче... smiling smiley
Re: "Съвет на седмицата" от 20-ина годишен младеж?
18-09-2007 - 13:35:22
avatar
Смятам, че съвета на седмицата е много полезен, защото дава информация както за разглежданата тема, така и за човека, който е писал по въпроса.

След като имате против това да работите с млад брокер, прочитайки този съвет няма да се обърнете към него.

Аз от своя страна не виждам никакъв проблем за годините на един човек.
Някои хора се разиват по-бързо от други и имат различна съдба. Не смятам, че един човек, който е по-възрастен със сигурност знае повече и е по-голям професионалист и е по-коректен и всичко останало, само защото е по-възрастен от някой друг.
Днес, когато една от водещите фирми в света ГУГЪЛ е създадена от 2 ма студенти не знам какво повече да кажа...

Съвета е относно това, че дори при оглед да видите страшен наплив към един имот да не си помислите, че това е супер изгодна и интересна оферта и има много други желаещи, които биха закупили/наели този апартамент преди вас. Да вземете решение без да се влияете от такива неща като колко други хора са проявили интерес към същата оферта. Защото според него има таква практика някои хора да правят нарочно огледите в едни и същи часове, за да предизвикат у вас усещането, че това е много гореща оферта.

Re: "Съвет на седмицата" от 20-ина годишен младеж?
18-09-2007 - 14:07:56
magic Написал:
-------------------------------------------------------
> Смятам, че съвета на седмицата е много полезен,
> защото дава информация както за разглежданата
> тема, така и за човека, който е писал по въпроса.
>
> След като имате против това да работите с млад
> брокер, прочитайки този съвет няма да се обърнете
> към него.
>
> Аз от своя страна не виждам никакъв проблем за
> годините на един човек.
> Някои хора се разиват по-бързо от други и имат
> различна съдба. Не смятам, че един човек, който е
> по-възрастен със сигурност знае повече и е
> по-голям професионалист и е по-коректен и всичко
> останало, само защото е по-възрастен от някой
> друг.
> Днес, когато една от водещите фирми в света ГУГЪЛ
> е създадена от 2 ма студенти не знам какво повече
> да кажа...
>
> Съвета е относно това, че дори при оглед да видите
> страшен наплив към един имот да не си помислите,
> че това е супер изгодна и интересна оферта и има
> много други желаещи, които биха закупили/наели
> този апартамент преди вас. Да вземете решение без
> да се влияете от такива неща като колко други хора
> са проявили интерес към същата оферта. Защото
> според него има таква практика някои хора да
> правят нарочно огледите в едни и същи часове, за
> да предизвикат у вас усещането, че това е много
> гореща оферта.
>
>Напълно СЪГЛАСЕН!За много неща аз се уча дори и от дъщеря ми,която е на 13 год.Понякога младите имат много по-правилен усет,а и все още не са проядени от пороците на зрелостта.


clap: clap:
Re: "Съвет на седмицата" от 20-ина годишен младеж?
18-09-2007 - 14:10:47
magic Написал:
-------------------------------------------------------

> Днес, когато една от водещите фирми в света ГУГЪЛ
> е създадена от 2 ма студенти не знам какво повече
> да кажа...

Лари и Сергей са били на по 27 и 26 години, когато са учредили с помощта на почти 1 милион долара, събрани от роднини, приятели и познати, фирмата Гугъл инк.
Не намирам никаква връзка между създателите на Гугъл търсачката и съветващия младеж на първа страница.
Разбира се, че всеки има право да сподели опита си (дори и малък). Това и правим тук, във форума. Просто рубриката "Съвет на седмицата" ми се струваше по-сериозна...


Re: "Съвет на седмицата" от 20-ина годишен младеж?
18-09-2007 - 14:24:47
NellyTa Написал:
----------------------------------------------------
> Просто рубриката "Съвет на седмицата" ми се
> струваше по-сериозна...
>
>
>
И какво несериозно съзряхте в написаното от "това иначе толкова симпатично момче"?

winking smiley
Re: "Съвет на седмицата" от 20-ина годишен младеж?
18-09-2007 - 15:15:18
В някои европеиски държави агенциите посъпват много често така - дават обява във вестника,че на едикоиси ден от x до y часа(обикновенно цял ден) сте има оглед на определено жилище - които се интересува, може да отиде, съвсем незаангажиращо, и да получи каквато иска информация.Това се практикува често и в никакав случаи не е с цел да се влияе на решението на клиентите.Напротив -клиентът може да прекара целия ден в апартамента.

А и е логично,ако има два огледа за един апартамент,брокерът да ги направи един след друг.

Мен лично написаното като съвет също ме изненада,не заради възрастта на брокера.
Re: "Съвет на седмицата" от 20-ина годишен младеж?
18-09-2007 - 15:48:02
Добре би било някой да дава съвети, когато има какво да каже, не е проблем възрастта или опита.
Повечето съвети по-горе просто звучат като платена реклама на съответната агенция, или това , че е добре да се работи с агенция , но без някакви съществени аргументи, примерно агенцията дава гаранция, ами аз също работя в агенция повече от 10г и ми е трудно да се обвържа с гаранция след като нашата държава и респективно съдебна система не ни дават никакви гаранции за собствеността. Как тогава една агенция може да даде подобно нещо? Такива твърдения и съвети наистина ми звучат доста пресилено.
Може би е добре да има съвети от юристи , архитекти, финансисти, психолози, които са по-тясно специализирани в съответните аспекти на нашата работа, тогава тези съвети биха имали повече смисъл.
да споделя и аз нещичко
18-09-2007 - 17:54:46
avatar
Не виждам проблем млад човек да дава съвет на база опита си. Може момчето да е на 25 години и да е работило като брокер 5-6 години какъв е проблема не мога да разбераsmiling smiley!?
Брокер се става от практиката, а не с четене на дебели книги и титли като "старши наУчен сътрудник". Такава е работата, че всяка една сделка е различна от другата и винаги излиза по нещичко ново, което не е било като в предишния случай.
Но най-интересното в тази работа е, че се развиваш и научаваш нови неща според това колко работа имаш т.е. ако си редови брокер със стаж от 8 години да речем, но имаш средно по една сделка на 2 месеца ти няма да знаеш и можеш повече от човек, който прави по 8 сделки месечно, но има с 5 години по-малко стаж...
Когато става въпрос за наеми там опит се трупа за 2-3 месеца за които ако работиш в добра агенция можеш да направиш стотици огледи и много сделки пък макар и малки, които да те научат на много.
Напълно съм съгласен с мнението на magic!

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход