Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да подкрепим протеста на учителите

Публикувано от Justy 
Re: Да подкрепим протеста на учителите
29-09-2007 - 20:47:53
абу ли си, мабу ли си не те знам какъв си, ама аз поне не си крия професията, теб май те е срам да си кажеш свойта, щото за абу освен нещо арабско или аборигенско друго не ми идва на ум

децата ни, ако станат като мен и подобни ще е добре, защото въпреки всичко ще останат в България, няма да им се налага да мият чинии и да бутат колички на запад за мизерни пари, а на простите даскали и 300 % да им дигнат заплатите пак ще си останат тинята на обществото, пак си повтарям мнението, че учителите не заслужават и 100 лв годишна заплата
Re: Да подкрепим протеста на учителите
30-09-2007 - 03:08:05
ABU,ti mai naistina neshto ne si nared!Ili pak si mnogo umen?!Nie na selo na takiva kato teb kazvame "na vsiako garne merudia".Da ne mi namerish/ne samo na men/ niakoia pravopisna greshka pak TAPAK s TAPAK!/jalko,4e niamam po-golemi bukvi,za da ti go na....4ukam!/Ako neshto ne me razbirash,poradi negramotnostta mi,kaji mi kade da te nameria,za da ti obiasnia na jivo problemite na u4itelite!
Re: Да подкрепим протеста на учителите
30-09-2007 - 03:59:43
Всеки трети безработен в БГ е брокер в агенция за недвижими имоти, или си има собствена такава,за което учителите нямат вина!!!! ВЕРВАЙТЕ МИ !
Abu
Re: Да подкрепим протеста на учителите
30-09-2007 - 19:50:32
broker111 ,
Благодаря за персоналното внимание! Не си крия професията - строителен работник съм. Обаче това не означава, че съм необразован и неграмотен. Не означава, че не ценя интелектуалния труд - по-скоро ми е странно дето има хора да не го ценят.
Никой не отрича, че в образованието са се намърдали и много некадърници - то къде ли не е така! Обаче защо не разбираш, че макар парите да не са основната мотивация за "учителите по призвание", те все пак оказват влияние и много добри учители захвърлят професията си, за да се занимават с нещо по-печелившо. Как мислиш, дали на тяхно място идват по-кадърни? Затова, ако сега не се подкрепят тези наистина скромни искания, положението ще стане още по-лошо. Скоро няма да остане нито един читав даскал, защото става невъзможно да се препитават с тази професия.

На venciev нямам какво повече да кажа - дано му е олекнало като ми го е начукал! Ама признай, че някак по-въздействаща е интелигентната и поетична форма "ще насея бор/ в задния ти двор".
Re: Да подкрепим протеста на учителите
30-09-2007 - 21:07:33
Quote

че учителите не заслужават и 100 лв годишна заплата
Напълно съм съгласен но само с едно уточнение.
Такава заплата трябва да се даде на другарките, които са научили ПРОСТ тюфлек като теб на четмо и писмо.
Щото човека си го е казал - пази боже сляпо да прогледне!
Re: Да подкрепим протеста на учителите
01-10-2007 - 10:25:07
Знаете ли кое ми е странно - докато бях малка, много време ми беше неудобно да казвам, че мама и татко са учители. Защото беше непрестижна професия и всички веднага разбираха, че ние вкъши нямаме пари. После спря да ми пука - какво като другите ходят на екскурзии, по купони, на кино, на театър... аз си имах книги.
Сега обаче направо ми иде да зарежа всичко и да ида да работя някъде в чужбина. РОДИТЕЛИ искали да съдят УЧИТЕЛИ, че няма учебни занятия. Къде, бре, овце прости, сте тръгнали? Къде, като хората са в законното си право да стачкуват? Но не, мама и тате не могат да си гледат отрочето - те буквално не знаят какво да го правят по цял ден!!! Мама и тате не ги интересува какво ще научи малкият Пенчо, а мислят само на коя фолкдива ще стане фен един ден. И за какво ще ги съдят? За това, че вече няма да може малкият Пенчо да иде в училище и да се перчи пред учителите, че джобните му за деня са повече от месечната им заплата /недай боже да се случи, 'щото на Пенчо и на училище няма да му е интересно, та пак ще трябва да го дундуркат през деня/.
А знаете ли, много е обидно да не можеш да си играеш с майка си и баща си, когато си на 5. Защото вместо да си отпочиват вкъщи, те четат уроци, пишат, проверяват контролни и правят разпределения на учебния материал според учебния план. И после като поискаш нещо ново ти казват ”няма парички” - ама как няма, нали те видях че работиш? Как ли са ми обяснявали защо няма? Не знам...
Нищо не е наред в нашата държава. Бакшишите стачкуват, затварят Орлов мост и след няколко дни им се вдигат доходите. От СКГТ шофьорите стачкуват и им се повишават доходите. А учителите от години се борят за увеличение. Аз не помня някога да са увеличавали на баща ми заплатата с повече от 20 лв. Хора, вие знаете ли какво са 20 лв за моите родители? Вие знаете ли, че аз - келешът на 20 и малко години, дето нямам никакво висше все още, да не говорим за жизнен и професионален опит, аз взимам заплата 2 пъти колкото на родителите ми? А знаете ли колко ги е срам тях, че се опитвам да им помагам с пари вместо да е обратното? Вие нямате никаква представа как работят и как живеят учителите. По-добре не говорете, че приличате на скотове повече отколкото на хора - толкова плоски и неспособни да разсъждават. Човек, който не подкрепи стачката на учителите, той не може да оцени какво е знанието, той не знае защо е училището, той просто за мен не е човек. Защото интелигентният човек е способен да вижда нещата от различни гледни точки и тогава да оформи мнението си.
Много бих могла да пиша, но няма да прекалявам.
А относно broker111 & venciev предлагам просто да ги игнорирате, както ще направя аз. Те не съществуват.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-10-01 10:44 от v.i.s..
Re: Да подкрепим протеста на учителите
01-10-2007 - 11:21:32
до: v.i.s.

чакай малко, ти си на 20 или колкото там години и получаваш две даскалски заплати, демек 4-500 лв., ами ти си пълното доказателство, че даскалите ни са прости като гайда, щом на собственото си дете са дали такова образование и възпитание какво да искаме за останалите, ами ти си пълен нещастник или нещастница, да ти пикая и на образованието и на възпитанието дето са ти дали майка даскал и баща даскал, ти си потенциален емигрант ( нереализирал се тъпак в България, отиващ да мие чинии на запад за стотинки ), ти мойто момче/момиче екскурзии и купони ще видиш само по дискавъри чанел, отностно шофьорите следното, хората бачкат по цял ден, а плазмодиите учители не си мърдат дебелите задници с протърканите панталони от Илиенци и въпреки това имат по 4-5 месеца ПЛАТЕНА отпуска

А относно broker111 & venciev предлагам просто да ги игнорирате, както ще направя аз. Те не съществуват.

да, аз за теб не съществувам, защото живея в свят, до който ти никога няма да можеш да се дотъркаляш и ще си останеш прост/проста мизерник дете на даскали и озлобено към всички други хора, цял живот ще те вали дъжда по спирките, докато чакаш трамвая

до: Huba-Buba

тювлек е бащати сигурно, не аз, а ако мислиш обратното може да ми го кажеш лице в лице


до: Abu

този път съм съгласен изцяло с теб, но мисля, че и 1000 лв да им направят заплатата пак даскали ще са само тинята на обществото и техните отрочета

Re: Да подкрепим протеста на учителите
01-10-2007 - 13:03:45
broker111 Написал:
-------------------------------------------------------
> да, аз за теб не съществувам, защото живея в свят,
> до който ти никога няма да можеш да се дотъркаляш
> и ще си останеш прост/проста мизерник дете на
> даскали и озлобено към всички други хора, цял
> живот ще те вали дъжда по спирките, докато чакаш
> трамвая

Хора като теб никога не са съществували на този свят, защото не оставят нищо, с което светът да ги запомни smiling smiley Друг проблем нямаш smiling smiley
Re: Да подкрепим протеста на учителите
01-10-2007 - 16:29:38
до: детето на даскалите

аз, до тук съм оставил седем сгради в София, а ти какво си оставил/ла, сигурно един изтъркан от четене учебник по литература
Re: Да подкрепим протеста на учителите
01-10-2007 - 16:57:05
avatar
broker111 Написал:
-------------------------------------------------------

> аз, до тук съм оставил седем сгради в София, а ти
> какво си оставил/ла, сигурно един изтъркан от
> четене учебник по литература


Оставил си воня на боклук и арогантност.Дано поне за общ работник те вземат някъде,че ще умреш от глад щом на родителите ти им писне да те хрантутят. winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход