Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Разбивка на "пакетната" цена на комисионата (специално за "De da znam"winking smiley

Публикувано от Анонимен потребител 
Re: Разбивка на "пакетната" цена на комисионата (специално за "De da znam"winking smiley
09-07-2007 - 02:00:42
Камелия,
Досега рових в нета и в Australia май са доста повече от 20%.А какво видях за England е нищо в сравнение с това в статията по горе!Няма да го пускам че да не развалям забавлението на някои а и сънят им!!!Прогнозата ми е че до 1 година в England 30 -40% ще са частните продажби!Дано да сме живи и здрави да видим дали ще позная!За България 50% до 5 години!!!Все пак сме малко по назад!
Сигурно ще кажеш пак че не съм в час!ОК.Може и да е така! smiling smiley
Аз не казвам че услугата на брокерите не е необходима а че просто че ще е необходима на все по малко хора!Винаги ще има клиенти за агенциите!Просто все повече хора разбират че всичко което вършат агенциите не е чек толкова сложно и могат сами да си го свършат.В много случаи по бързо,по евтино и по добре!
За съжаление аз работя на твърда заплата а и не съм на такава позиция че да знам толкова подробности за компанията ми.Знам само че 52% от разходите отиват за заплати.Но статистики и разбивки се правят всякакви.Аз също сам правил разни такива неща но резултатите са при шефовете!Иначе да кажем че работя за АНИ-примерно!Знае се колко клиенти имаме всеки ден(средно),какъв пол са,възрастови групи,коя възрастова група какви и колко имота купува,как плаща,по колко огледеа прави(говоря за средни величини) и така до дезкрайност.Ако питаш шефовете могат да ти кажат например че идеалния купувач е (примерно) жена,ръст 165,тегло 57кг,очи кафяви,възраст 34 и тн.тя купува имот средно след 3 огледа и тн и тн.Всичко се смята ,правят се изводи и се променя така че да се постигне максимална ефективност(печалба)Съжалявам че не мога да ти дам повече инфо!Ако можех с удоволствие бих го направил! smiling smiley smiling smiley
А за чуждите канчета е така -гледам.И гледам ако има нещо интересно и полезно да го взаимствам и използвам!!!Все пак това е нещо законно,нали? smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Разбивка на "пакетната" цена на комисионата (специално за "De da znam"winking smiley
09-07-2007 - 11:59:31
avatar
de da znam? Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия,
> Досега рових в нета и в Australia май са доста
> повече от 20%.А какво видях за England е нищо в
> сравнение с това в статията по горе!Няма да го
> пускам че да не развалям забавлението на някои а и
> сънят им!!!Прогнозата ми е че до 1 година в
> England 30 -40% ще са частните продажби!Дано да
> сме живи и здрави да видим дали ще позная!За
> България 50% до 5 години!!!Все пак сме малко по
> назад!
> Сигурно ще кажеш пак че не съм в час!ОК.Може и да
> е така!

Защо да не си в час? Проверил си,стигнал си до това заключение.Разбира се,то не може да е съвсем вярно,защото е някаква извадка от нета само.Но не това е важно.
> Аз не казвам че услугата на брокерите не е
> необходима а че просто че ще е необходима на все
> по малко хора!Винаги ще има клиенти за
> агенциите!Просто все повече хора разбират че
> всичко което вършат агенциите не е чек толкова
> сложно и могат сами да си го свършат.В много
> случаи по бързо,по евтино и по добре!

Важното е това,че въпреки обясненията,не намираш нищо сложно в извършването на сделка,защото не си даваш сметка,че на нашия пазар,документите за собственост на продавачите поне в 70% от случаите не са в състояние да покажат цялата история на имота.Което крие големи рискове. Не си наясно и с другите подводни камъни,които могат да ти навлекат големи проблеми.

> За съжаление аз работя на твърда заплата а и не
> съм на такава позиция че да знам толкова
> подробности за компанията ми.Знам само че 52% от
> разходите отиват за заплати.Но статистики и
> разбивки се правят всякакви.Аз също сам правил
> разни такива неща но резултатите са при
> шефовете!Иначе да кажем че работя за
> АНИ-примерно!Знае се колко клиенти имаме всеки
> ден(средно),какъв пол са,възрастови групи,коя
> възрастова група какви и колко имота купува,как
> плаща,по колко огледеа прави(говоря за средни
> величини) и така до дезкрайност.Ако питаш шефовете
> могат да ти кажат например че идеалния купувач е
> (примерно) жена,ръст 165,тегло 57кг,очи
> кафяви,възраст 34 и тн.тя купува имот средно след
> 3 огледа и тн и тн.Всичко се смята ,правят се
> изводи и се променя така че да се постигне
> максимална ефективност(печалба)Съжалявам че не
> мога да ти дам повече инфо!Ако можех с удоволствие
> бих го направил!

Нали разбираш,че всъщност не ме интересуват точните разбивки? Искам да се замислите всички,които с настървение се хвърляте да правите аритметики на АНИ,че и да искате / в твоя случай/,не можете да прецизирате нещата.Че политиката на разходи,приходи и печалба за всяка фирма е нейна тайна...........Що се отнася до "статистическите" ти размисли,"средни" величини по тези критерии за АНИ си е жив майтап!

> А за чуждите канчета е така -гледам.И гледам ако
> има нещо интересно и полезно да го взаимствам и
> използвам!!!Все пак това е нещо законно,нали?

Разбира се,няма лошо,стига да не го ползваш за да оплюеш притежателя на канчето!

smiling smiley
де да знаеш я
09-07-2007 - 12:42:30
avatar
Пускай статийки колкото искашsmiling smiley)) Аз утре мога да запретна ръкави и да напиша също такива - ако всяка статийка е 100% истина - щеше да е чудно.
А с тези 450лв можеш да отидеш на ресторант някъде :} :} :} Забавно е с теб признавам!

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Разбивка на "пакетната" цена на комисионата (специално за "De da znam"winking smiley
09-07-2007 - 23:09:58

Важното е това,че въпреки обясненията,не намираш нищо сложно в извършването на сделка,защото не си даваш сметка,че на нашия пазар,документите за собственост на продавачите поне в 70% от случаите не са в състояние да покажат цялата история на имота.Което крие големи рискове. Не си наясно и с другите подводни камъни,които могат да ти навлекат големи проблеми.

Камелия,
Сигурно си права за документите и подводните камъни!Аз не ги знам а и не искам да ги знам!За тази цел си наемам високо квалифициран адвокат работещ в тази област ,които има и професионална застраховка!!!Това е негова грижа!А на мен ми излиза 20 пъти по евтино да си наема адвокат вместо брокер! smiling smiley
Сделките стават много по сложни ако се използва агенция!По рано бях написал някои от предимствата човек сам да си свърши нещата!




Нали разбираш,че всъщност не ме интересуват точните разбивки? Искам да се замислите всички,които с настървение се хвърляте да правите аритметики на АНИ,че и да искате / в твоя случай/,не можете да прецизирате нещата.Че политиката на разходи,приходи и печалба за всяка фирма е нейна тайна...........Що се отнася до "статистическите" ти размисли,"средни" величини по тези критерии за АНИ си е жив майтап!



Камелия,
Аз затова питам,защото не съм брокер и не знам!!!За прецизиране съм съгласен че е трудно,ама поне някакъв ориентир всеки брокер може да даде!Няма да издребняваме да търсим до 10 знака след запетаята!!!Не съм искал и конкретна фирма и 100% достоверност!
А що се отнася до статистиката това беше само пример.Иначе освен средно аритметично има и още доста статистически показатели които се използват и те са приложими за всеки вид бизнес или дейност.Това дали се използват и доколко е вече друг въпрос.Според мен статистиката е в основата на всеки бизнес!




Разбира се,няма лошо,стига да не го ползваш за да оплюеш притежателя на канчето!



Камелия,
Тук важи принципа-на всекиму според заслужите-които си е заслужил оплюване си го получава!!!А аз не си падам много по плюенето ако си забелязала!









smiling smiley smiling smiley smiling smiley smiling smiley




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-07-09 23:13 от de da znam?.
Re: Разбивка на "пакетната" цена на комисионата (специално за "De da znam"winking smiley
10-07-2007 - 00:48:37

Пускай статийки колкото искаш)) Аз утре мога да запретна ръкави и да напиша също такива - ако всяка статийка е 100% истина - щеше да е чудно.
А с тези 450лв можеш да отидеш на ресторант някъде Забавно е с теб признавам!




Prodava4,
Ne se samniavam v sposobnostite ti da pi6e6 statii!Viarvam i 4e 6te se spravi6 po dobre ot dosta hora deto gi pi6at!Saglasen sam i 4e ne6tata deto ne ni haresvat ne triabva da se priemat za 100% verni! smiling smiley Takiva deto ne sa v 4as i pi6at statii s lopata da gi rine6!Niama da si razvalia6 zabavlenieto kato im obra6ta6 vnimanie,ja!!!
I pak me barka6 s niakoi drug! smiling smiley Drug be6e toia deto pla6ta6e po 500 lv za restorant(i to v BG).Az s 450 leva otidoh do Stokholm za 3 dni minalata sedmitsa!Mnogo hubavo miasto-prepora4vam go na vseki! A i miasto imat kolkoto iska6 za emigranti(edna ot nai-riadko naselenite strani v sveta-po plo6t 2 pati kolkoto italia a naselenieto-17 pati po malko!Eto,tova moje da ti posluji za ideia kato po4ne6 da pi6e6 statii!! smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход