Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Разбивка на "пакетната" цена на комисионата (специално за "De da znam"winking smiley

Публикувано от Анонимен потребител 
Re: Разбивка на "пакетната" цена на комисионата (специално за "De da znam"winking smiley
03-07-2007 - 00:53:03
Тинки,
Благодаря за разбивката!!!То това наистина си е бизнес план!Имаш обаче един голям пропуск!!!Как какъв пропуск?Ами забравил си за 5-те лева!!!Как какви 5 лева?Ами таксата за огледи бе човек,как не се сещаш?!?!
А сега по сериозно.Под разбивка имах впредвид нещо по различно!Например да се раздели услугата на една агенция на отделни компоненти или подуслуги.да кажем продаване и купуване.От тук продаването го разделяме пак да кажем на-консултации,реклама,огледи,документи,договори и то май е това!Та исках да знам от моите 1500 еуро(примерно)дето ги давам на агенцията да ми продаде имота,кое колко ми струва!?!Колко точно давам за реклама?колко за огледи и тн.
Примерно:Да речем че услугата включва 5 компонента-консултации,реклама,огледи,документи и договори и да кажем още нещо дето не се сещам.Пак условно нека разделим парите поравно за 5-те компонента 1500:5=300 еуро на компонент!Нека сега вземем тези компоненти един по един.
1-Reklama-300 еуро:Как рекламира една АНИ?Колко и струва това?Кой ще се справи по-добре от мен и АНИ?Рекламата на АНИ е интернет,вестниции тук-там някое списание.Интернета е без пари или няколко стотинки,вестниците и списанията-няколко лева.Имам и съмнения че ще рекламират по добре от мен!Например аз мога да си позволя да включа в рекламата всичката информация нужна на клиента,мога да сложа всякакви снимки и от всякакви позиции.Както е видно повечето обяви от АНИ са изобщо без снимки или ако ги има са така направени че да не се разбере къде е
имота.Описнието също е окастрено с цел да не се разбере къде е имота.Вероятноста клиент да се обади на подробна и ясна обява е хиляди пъти по голяма отколкото на обява дето крие какво продава!Дотук не виждам причина да платя 300 еуро за нещо което мога сам да свърша за няколко лева и то доста по добре!!!

2 Огледи- 300 еуро:Как организира огледи една АНИ?По лесно ли ги организира?По добре ли ще покаже един брокер имота ми от мен?
Огледите аз така или иначе ги правя-с или без 300 еуро,с или без брокер!Защо тогава да правя подаръци?
Освен парите имам съмнения и относно организирането на огледите!Аз мога да организирам огледи по всяко време,сутрин,вечер,събота и неделя когато брокерите не работят а клиентите тогава имат време.Аз организирам среща м/у двама ,докато АНИ м/у 3 или 4(Когато са двама брокери от различни агенции).Много по лесно е да организираш среща на по малко хора а и брокерите си имат и други задачи освен моя оглед и не са свободни по всяко време!Имам съмнения и че един брокер може да познава имота ми по добре от мен ! да му покаже всичките предимства,да отговори на всички въпроси(Например кои са съседите,къде е най-близкото училище,за колко време се стига до НДК и тн.)
3 Консултации,документи,договори-900 еуро
Какви гаранции получавам от АНИ за това?Каква е квалификацията на консултантите,на изготвящите договорите?
Пак имам съмнения че за 900 еуро не получавам много!!!
Гаранции-никакви!Квалификации-обикновено никакви(сигурно има и изключения).Мога ли да се оправя сам? Не!Обаче с 900 еуро ще намеря начин.ще се консултирам с адвокат! ще търся някои дето с това се занимава и има застраховка!!!Консултация-30 лв,документи и договори-50 лв.Ама аз искам добър адвокат и ще платя 5 пъти повече за да е такъв-общо 400 лв.Май пак не виждам смисъл да дам 900 еуро за по некачествена услуга!

Та излиза че с 450 лева и 2-3 дни занимавка се справям по добре от всяка АНИ!!!

Ако греша моля поправете ме,ама с факти и аргументи!Не от тия дето не съм разбирал щото не съм брокер или сам нямал акъл(което може и да е верно)!!!
Ако някои брокер се прстраши може да опита да направи някаква подобна разбивка!ще бъде интересно!!!
smiling smiley smiling smiley smiling smiley smiling smiley smiling smiley smiling smiley smiling smiley smiling smiley smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Анонимен потребител
Re: ехеееееее Тинкиииsmiling smiley)))
03-07-2007 - 06:25:58
Виж Камелия, аз живея под наем и това не ме притеснява. Знам че трябва да си купя жилище, но не съм си сложил краен срок - края на месеца. Знам точно какво искам. Готов съм да чакам колкото е необходимо независимо от движението на цените, но да си взема точно това нещо.
С цел точно да не карам някой да работи за мен за без пари - търся си сам.

Ако се появи сериозна АНИ, която не се притеснява от срок - 1 година готов съм да сключа договор с нея - права, задължения, компенсациии при изтичане на договора без покупка.

Камелия, ти си свикнала да работиш с хора дето искат на всяка цена да вземат нещо и да виснат таблета "Имаме апартамент в София". Хора дето са съгласни на всякакви компромиси само и само да купят - в повечето случаи изплашени че цените ще се вдигнат и аконе сега то после цял живот няма да могат да си купят жилище.

Е време е да приемеш, че има и друг тип хора - такива които знаят какво искат и не са склонни на компромиси.
Re: ехеееееее Тинкиииsmiling smiley)))
03-07-2007 - 08:34:37
Тинки, така накрая ще дадеш 100 000Е за някой напудрен апартамент, дето няма и 100 квадрата с общите части smiling smiley Такова да излиза 1-2 пъти на година ми се струва доста пресилено, освен ако не е нещо на цена под пазарната от някой закъсал, но това значи че трябва да имаш готов кеш за бърза реакция.
Анонимен потребител
Re: Разбивка на "пакетната" цена на комисионата (специално за "De da znam"winking smiley
03-07-2007 - 08:41:40
Quote

Да речем че услугата включва 5 компонента-консултации,реклама,огледи,документи и договори и да кажем още нещо дето не се сещам

Такава разбивка малко трудно ще получиш. За това си има много логично обяснение. Комисионата е % от цената. При разбивка каквато предлагаш веднага ще "лъсне", че само рекламата и огледите имат някаква връзка с цената (да приемем, че по-скъпият имот се рекламира повече и по-дълго време и повече огледи му се правят). Останалото не е вързано с цената. Поради тази причина никой брокер няма да ти направи исканата разбивка.

Но, ще им се наложи smiling smiley

Преди време бях писал, че порталите за имоти ще играят все по-голяма роля на пазара на НИ. До сега АНИ "владееха" рекламния пазар, обясняваха ни, че "продават информация". Е това според мен в бъдеще ще се промени. Продавач и купувач сами ще се "намират", след което ще искат консултация от АНИ. Всеки ще иска различно нещо - един консултация за цената, друг оформяне на документи, трети консултация за кредит и т.н. Няма как АНИ да искат на един клиент поръчал си пълната услуга (отишал и казал търсете ми имот или продавайте имота ми и оправете всичко покрай сделката) и някой отишъл да иска оформяне на документи за сделката една и съща цена.
Анонимен потребител
Re: ехеееееее Тинкиииsmiling smiley)))
03-07-2007 - 08:45:10
Мен цената не ме притеснява
Re: ехеееееее Тинкиииsmiling smiley)))
03-07-2007 - 12:05:43
Boby Написал:
-------------------------------------------------------
> Тинки, така накрая ще дадеш 100 000Е за някой
> напудрен апартамент, дето няма и 100 квадрата с
> общите части Такова да излиза 1-2 пъти на година
> ми се струва доста пресилено,
освен ако не е нещо
> на цена под пазарната от някой закъсал, но това
> значи че трябва да имаш готов кеш за бърза
> реакция.


Boby,

Уверявам те, че не е пресилено, ако наистина искаш нещо добро (и да не е "на зелено" smiling smiley) Поне моят опит това показа. И не става въпрос за закъсал, а за конюнктурна цена.

Различен е въпросът за критериите за "добро". За мен (мисля, и за Тинки), "напудрен имот" не се покрива с "добър имот".
Re: Разбивка на "пакетната" цена на комисионата (специално за "De da znam"winking smiley
03-07-2007 - 14:10:33
Цитат:
Да речем че услугата включва 5 компонента-консултации,реклама,огледи,документи и договори и да кажем още нещо дето не се сещам


Такава разбивка малко трудно ще получиш. За това си има много логично обяснение. Комисионата е % от цената. При разбивка каквато предлагаш веднага ще "лъсне", че само рекламата и огледите имат някаква връзка с цената (да приемем, че по-скъпият имот се рекламира повече и по-дълго време и повече огледи му се правят). Останалото не е вързано с цената. Поради тази причина никой брокер няма да ти направи исканата разбивка.


Тинки,
Аз все още чакам някой да ми обясни защо агенциите вземат % а не определена сума.Досега това са отговорите:

защото има кой да плаща

Ми,защото така е прието при посредническите услуги

Комисионната на агенциите е толкова и който иска да им използва услугите си я плаща без да реве, а който не иска продължава да си се занимава с реклама на дамски превръзки и домати и да дава акъл какъвто не притежава


Май ще трябва да приема първото твърдение на пунди!!!

А това че скъп имот се продава по дълго е така,но за по скапа реклама и особено за повече огледи -се съмнявам.Мисля че повече огледи ще се направят на евтин(малък)имот отколкото нс скъп(голям).Които купува скъп имот знае точно какво иска и няма да си губи времето и респективно това на агенцията в безмислени огледи.


Цитат:
Преди време бях писал, че порталите за имоти ще играят все по-голяма роля на пазара на НИ. До сега АНИ "владееха" рекламния пазар, обясняваха ни, че "продават информация". Е това според мен в бъдеще ще се промени. Продавач и купувач сами ще се "намират", след което ще искат консултация от АНИ. Всеки ще иска различно нещо - един консултация за цената, друг оформяне на документи, трети консултация за кредит и т.н. Няма как АНИ да искат на един клиент поръчал си пълната услуга (отишал и казал търсете ми имот или продавайте имота ми и оправете всичко покрай сделката) и някой отишъл да иска оформяне на документи за сделката една и съща цена.


Тук за ужас на агенциите си прав!!!


smiling smiley
В сащ вече 20% от имотите се продават без посредници.В Иреланд за 2006 година частните продажби са нараснали 400%.В България не знам колко са частните продажби, но новото строителство 90% се продава директно без посредник.До 5 години мисля че доста ще подминем САЩ!

smiling smiley
Re: ехеееееее Тинкиииsmiling smiley)))
03-07-2007 - 14:11:23
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Виж Камелия, аз живея под наем и това не ме
> притеснява. Знам че трябва да си купя жилище, но
> не съм си сложил краен срок - края на месеца. Знам
> точно какво искам. Готов съм да чакам колкото е
> необходимо независимо от движението на цените, но
> да си взема точно това нещо.
> С цел точно да не карам някой да работи за мен за
> без пари - търся си сам.

Няма лошо,но под "търся сам" разбираш обаждането на АНИ и ангажирането на нейн служител с оглед.Пак няма лошо.Огледът ти е безплатен.Лошото е,че искаш и услугата по сделката да ти е безплатна.

> Ако се появи сериозна АНИ, която не се притеснява
> от срок - 1 година готов съм да сключа договор с
> нея - права, задължения, компенсациии при изтичане
> на договора без покупка.

Според мен,няма такава АНИ в света.Описах ти защо......Не случайно,във възложителните договори се определя срок от 3м.

> Камелия, ти си свикнала да работиш с хора дето
> искат на всяка цена да вземат нещо и да виснат
> таблета "Имаме апартамент в София". Хора дето са
> съгласни на всякакви компромиси само и само да
> купят - в повечето случаи изплашени че цените ще
> се вдигнат и аконе сега то после цял живот няма да
> могат да си купят жилище.

Не е така.Логиката на тези,които искат да решат проблема с жилището си е друга-не им се живее на квартира,не искат да се местят като чергари,да живеят в "чужда" обстановка.Затова търсят уюта на собствения дом. Това не означава,че са съгласни на всякакви компромиси.Готови са на малки,щом основните им изисквания са покрити.

> Е време е да приемеш, че има и друг тип хора -
> такива които знаят какво искат и не са склонни на
> компромиси.

Сещам се за един "купувач",който заяви,че няма да купи жилището,защото плочките във входното антре били сиви и големи,пък той харесвал тъмно-сини и малки......


smiling smiley
Анонимен потребител
Re: ехеееееее Тинкиииsmiling smiley)))
03-07-2007 - 15:06:27
Е къде по точно съм искал някаква услуга, че и да ми е безплатна?

Мисля че ти казах - дали ще работя с теб или с някой друг си е мой избор. Дължа пари на този с когото работя.
Re: ехеееееее Тинкиииsmiling smiley)))
03-07-2007 - 15:37:24
avatar
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Тинки Уинки Написал:
> --------------------------------------------------
>
> > > Ако се появи сериозна АНИ, която не се
> притеснява
> > от срок - 1 година готов съм да сключа
> договор с
> > нея - права, задължения, компенсациии при
> изтичане
> > на договора без покупка.
>
> Според мен,няма такава АНИ в света.Описах ти
> защо......Не случайно,във възложителните договори
> се определя срок от 3м.


Ами направете компромис за клиента, който иска платена услуга - намерете начин да му вземете парите. Може да предложите например - "абонамент за нови оферти по даден критерий", "VIP информация", "лов на оферти" и т.н.
Обявявате цена, клиетът се съгласява, плаща. Къде е проблемът?

Блондинка по душа
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход