Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Разбивка на "пакетната" цена на комисионата (специално за "De da znam"winking smiley

Публикувано от Анонимен потребител 
Re: Специално за брокерите
02-07-2007 - 10:55:36
Тинки, съмнявам се , че са отделили време за да прочетат какво пишеш.
Само Продавач, май е попрочел и то не всичко както се видя - все пак даде информация, че имаш грешка в броя на обявите. Симпатяга е иначе, ама явно колегите му въздействат негативноsmiling smiley
Има и един друг момент - повечето пишещи са брокери на процент от комисионната, които не са много наясно какви точно разходи за тях се правят. И затова им написах да вникнат малко и да преценят техния труд подценен ли е , има ли смисъл да стоят в тази агенция или да си търсят друга, дали пък да не опитат сами да си направят...
Анонимен потребител
Re: Специално за брокерите
02-07-2007 - 11:19:10
Ти тука постявяш един друг проблем, който също може да се види в тази дсикусия стига човек да гледа.

Значи, моето предложение беше един вид да осигуриш добри условия на труд и някой екстри като по този начин "вържеш" брокерите. Навремето ако си спомняш обсъждахме как в Щатите всички живеят на кредит и са "вързани". Е тук общо взето подхода е същия. Ако не си "скъсваш задника" от работа губиш екстрите.

Продавач е на друго мнение - няма екстрите а работиш на %.

Според мен този начин с % е малко порочен. Значи вземаме един шеф на АНИ, който наема брокери на килограм. Дава им 200 лева твърдо + %. Този шеф няма никаква заинтересованост от повишаване на производителността или професионализма на брокерите. Дето се вика на 10 брокера двама да сключат сделки ще се избият разходите и печалба ще има. Ако някой брокер няма сделки - изхвърля го. Ако му трябва повече пари - ами наема още брокери на килограм - принципа колкото повече, толкова повече. В един момент обаче брокерите си казват - абе аз на този ли ще му работя и айде и те шефове и почват да ловят начинаещи брокери на килограм.
Re: Специално за брокерите
02-07-2007 - 11:24:42
Дискусията е тип "кокошката и яйцето". В различни моменти за всяка една от страните е по-изгоден единия вариант - в други , другия. За служителите - при малко сделки - по-добре твърда заплата, при повече , по-добре процент. За шефа - обратното.
Затова смесениея модел се прилага най-често. На някой места му казват процент, на други годишна премия, на трети 13 заплата. И винаги има недоволни от разпределениетоsmiling smiley
Анонимен потребител
Re: Специално за брокерите
02-07-2007 - 11:31:03
Аз все съм работил на твърда заплата - няма %, няма премии, няма 13 заплата.

Общо взето така ми е по-лесно да си планирам разходите. Освен това при вариант 13 заплата или премии винаги го има момента на "голямото" очакване което понякога се оказва че не е толкова голямо.

Както казваше майор Everybody - вие се подгответе да няма да има отпуска пък ако има - добре дошла.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-07-02 11:33 от Тинки Уинки.
Re: Специално за брокерите
02-07-2007 - 11:42:23
Тинки, такива като теб, са много малък процент от служителите - да работи съвестно, дълго време без да гледа в канчето на фирматаsmiling smiley Просто не се давай за пример.
Масовият случай е "трябва да ми увеличите заплатата, защото не ми стигат парите"smiling smiley
Анонимен потребител
Re: Специално за брокерите
02-07-2007 - 11:50:40
За 10 години 3 пъти аз съм повдигал въпроса за заплатата ми. Два пъти при постъпване на работя (то в този случай няма как да не се повдигне въпроса) и веднъж само поради причината, която ти изтъкна ама това беше преди 9 години. Винаги съм получавал повече от колкото съм искал. Освен това работодателите ми редовно сами се сещат за увеличения на заплатата без аз да се налага да ги подсещам.
Re: Разбивка на "пакетната" цена на комисионата (специално за "De da znam"winking smiley
02-07-2007 - 13:02:18
Поздравления за темата Тинки и благодаря
Порталите за имоти държат купувачите, ако имат достатъчно обяви, които се пускат от АНИ. Искаш ли да ти давам примери за портали, в които никой купувач не влиза?

Така, че по-полека със самочувствието!
Re: ехеееееее Тинкиииsmiling smiley)))
02-07-2007 - 14:49:44
avatar
[forum.imoti.net]

Надявам все повече хора да използват тази услуга за да има по-малко недоволни клиенти и повече брокери, които да си обръщат внимание на офертите!

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: ехеееееее Тинкиииsmiling smiley)))
02-07-2007 - 14:58:10
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Виж сега Камелия, ще се опитам да ти изложа нещата
> от моя гледна точка.
>
> Аз много добре знам какво искам. Проблема е, че не
> съм склонен на компромиси. Това, което го търся се
> появява 2-3 пъти годишно на пазара. Проблема не е
> в цената, а в моите специфични изисквания. Ако аз
> дойда при теб ти ще "изринеш" пазара за един
> месец, ама такова нещо няма да има - след което ти
> ще кажеш - този е турист, ще ме зарежеш и ще
> почнеш да си гледаш да продаваш твоите имоти. Аз
> затова не искам да наемам АНИ да ми търси, а
> предпочитам да го правя сам. Аз като се обадя на
> АНИ за някоя оферта искам пълна информация за
> всичко. Около 90-95% още на етап телефон ги
> отхвърлям. На 2-3 месеца я отида на 1-2 огледа я
> не.
>

Тинки аз в моята агенция (бъдещата очаквайте я до 6-8 месеца) ще предлагам такава услуга, но пак ти казвам няма да се занимаваме САМО с това като това в никакъв случай няма да намали качеството на предлаганата от мен услуга. В момента аз (отново се повтарям) се занимавам точно с купувачи (5-7 на брой), а това, че едновременно с това поддържам в реклама имоти за продажба не намалява моето кпд.

> В момента АНИ не се притесняват да рекламират
> имоти на продавачи по година и повече. Обаче ако
> купувач не купи за 1 месец - "турист".

Не - спокойноsmiling smiley 2-3 месеца вече е нормално, но за повече от 4-5 обикновено имаме проблем от гледна точка не на това, че много време му отделям на този клиент, а от гледна точка на това, че в 99% от случаите той или незнае какво иска и си променя мнението на всеки 2 седмици или за това, което иска няма достатъчно средства, а бавейки се с избора цените не намаляват, а се увеличават...

Аз затова
> искам АНИ дето се занимава само с купувачи. На
> такава АНИ отиваш и и казваш - търся това и това и
> тази АНИ не е притеснена от факта, че това може да
> се намери след година или две.


За притеснение си е това вярвай ми...защото ако по твоите критерии няма в рамките на 2-3 месеца жилище нищо не гарантира, че след 2-3 години ще го има или пък ако се появи нищо не гарантира каква ще е цената му...

>
> Ама т.к. в момента такава АНИ няма, аз затова си
> търся сам. Това което искам е след като го намеря
> примерно от оферта на Продавач, да дойда при теб и
> да кажа - намерих си имот искам съдействие при
> покупката. Какъв пакет услуги предлагате и на
> каква цена? Ти ми казваш предлагаме това и това
> цената е тази и тази. Е или стигаме до договор или
> отивам в друга АНИ да видя техния пакет.


smoking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход