Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Никога повече EPAY Внимание -измами

Публикувано от edna 
Никога повече EPAY Внимание -измами
28-05-2007 - 20:26:16


Да разкажа вкратце днешната ми епопея с ЕPAY. Сутринта отивам да изтегля малко пари и НЕДОСТАТЪЧНА НАЛИЧНОСТ при положение ,че скоро внесох бая парици и не съм теглила. Отивам да банката/ЦКБ/ и искам извлечение за последните плащания и ЩО да видя??? Вчера рано сутринта през EPAY заредени един куп телефони с Прими и Бкънекти за 5-6 минути ми източили картата . Обяснявам какво е положението и питам какво да правя- НЕ ЗНАЕМ ,питайте в централния офис Айде в ЦКБ централата.Там една зальохана служителка се чуди какво да ми каже ,кърши ръце и...........................оставете телефон,ще разберем какво е станало и ще ви звъннем. Обаждам се в EPAY и обяснявам какъв е случая -те вдигат ръце и ми обясняват,че не поемат никаква отговорност и не взимат отношение в такива случаи. Питам каква защита осигуряват при неправомерни плащания и злоупотреби-НИКАКВА. Прибирам се вкъщи ,влизам в Нета и си правя справка,вадя телефонните номеракоито за зареждани ,IP адресите,кодовете и ще ходя към Полицията. Обаче преди тава се обаждам на един от номерата,които са заредени .Млад мъжки глас ми обяснява/след 100 въпроса от мен къде и как така му е заредена картата с мои пари/,че вчера в едно кафене му предложили /някакви/да му заредят телефона срущу 20 лв със 50 лв. И така на ПРОМОЦИЯ му го заредили няколко пъти, после и други номера. ...... ,така накратко са ми източили парите от картата .А как???? Никой не знае .Паролата я знам само аз, не съм я записвала никъде, никой не ми сяда на компа/домашен е / ????????? Отивам в Полицията ,там 100 обяснения и жалби-ще разследват хората .ЦКБ- ще ми се обади ,EPAY -не взимат отношение/нищо ,че тяхната система е разбита/, Полицията -ще разследва, а АЗ -духам супата с празна карта . Сами решете дали да ползвате EPAY и дали да оставите парите си в тяхни ръце. Дали са защитени потребителите на тази услуга от ЕPAY сами си правете изводите. Факт е ,че парите ги няма,факт е, че има измама ,факт е ,чи никой не поема и капчица отговорност. :g: :g: :g: :g:
Re: Никога повече EPAY Внимание -измами
28-05-2007 - 22:18:33
Edna,благодаря за предупреждението.Дано никой друг не пострада :g:
Re: Никога повече EPAY Внимание -измами
28-05-2007 - 23:06:28
Няма значение, че не си си записвала паролата никъде и че ползваш домашен компютър - използвала си лесна парола и някой я е разбрал. Преди 4-5 дни някой източи дебитната карта на един колега и от банката му изразили съчувствието си, а борика, които би трябвало по-добре да стопанисват банкоматите си, не вземат никакво отношение. Преди 2-3 месеца хакери бяха проникнали в системата на ЦКБ и източили пари от спестовен влог на моя позната - както виждаш никъде и нищо не е сигурно, и вкъщи под дюшека не е особено безопасно за съжаление sad smiley
А иначе аз ползвам услигите на EPAY и съм доволна.
Re: Никога повече EPAY Внимание -измами
29-05-2007 - 09:04:45
Извинявам се ако въпросът ми не е по темата, но от сайта на ePay.bg не мога да разбера дали се изисква електронен подпис за извършване транзакциите. Защото ако се удостоверяват и с електронен подпис, как е възможно да бъде извършена измама? Един сертификат на компютъра за еPay и един за електронен подпис, такава ли е технологията?
Re: Никога повече EPAY Внимание -измами
29-05-2007 - 11:44:54
Не се изисква електронен подпис .От EPAY имаш само потребителско име и парола/която не е лесна,специално моята не беше/
Re: Никога повече EPAY Внимание -измами
30-05-2007 - 14:21:20
Здравейте,ще разкажа как се развиха нещата с EPAY. След жалбите и шумотевицата,която вдигнах /не без ваша помощ/ още на следващият ден всичко тръгна в добра посока.От банката ми обърнаха нужното внимание и взеха необходимите мерки за изясняване на случая.Ще се разследва ,а на мен ще ми бъдат възстановени сумите по картата.ЦКБ ми обърнаха първи внимание , задействаха EPAY и ме увериха ,че ще изяснят нещата. Ще пиша по-натам как е приключило всичко това, но важното е ,че всичко ще се оправи и върви на добре. clap:
Re: Никога повече EPAY Внимание -измами
31-05-2007 - 15:50:17
А разбра ли от къде ще ти върнат парите? От банката или от e-pay? Ако нещата не се оправят е най-добре да се даде гласност на случая чрез медиите, защото ако тръгнеш да ги съдиш не се зна е какъв ще е резултата. moody smiley
Re: Никога повече EPAY Внимание -измами
07-06-2007 - 08:57:24
съжалявам за случилото се, желая ти успех във връщането на сумите...
бурканбанк му е майката :ami:
Re: Никога повече EPAY Внимание -измами
07-06-2007 - 09:19:26
Има създадена специална , ако се не лъжа "Арбитражна комисия" се казваше, някъде по банковите салони съм срещал диплянки където се споменават и са дадени адрес и телефон. Още преди няколк години недоволни от безобразията на банките кредитополучатели се бяха организирали и имаха успех при дела по повод заробващи клаузи в договорите си, дори се шегувахме с колеги, че както е тръгнало може и партия да направят, просто наш бивш колега е активист там. Та поинтересувай се и ако имаш грижи ги потърси, ако не друго може би ще ти тадат компетентен съвет, най-малкото ако в Банката споменеш, че смяташ да поставиш там въпроса, ще хване дикиш. Другото нещо, от което всяка банка много се пази е побличното лице, имиджа, една цветна реклама на каренце във вестника струва по-малко от това, което ще ти донесе като резултат, а е несъизмеримо с потенциалната им загуба на клиенти или доверие. Но там много внимателно, защото плащат на юристите си петцифрени суми и може да има обратен ефект - да стане лошо за теб, ако успеят да докажат, че не си имала основание и си уронила престижа им в резултат на което са пропуснали ползи и/или претърпели загуби.
Успех!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход