Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


ВиК ... проблеми
25-01-2007 - 10:01:33
Моля да споделите опит или съвети!
Кооперацията, която строим е 7 етажа. В разрешителното за проектиране от ВиК е даден достатъчен напор на водата във водопроводното отклонение. Проектантът не предвижда хидрофор. Това, което научаваме "на ухо" е, че напора е значително по-нисък по 2 причини -
първо: поради остарелите етернитови тръби, техниците на района съзнателно поддържат по-ниско налягане в тях да не им се пукат и да не се преработят случайно :g: .
второ: налягането ще продължава да пада поголовно поради засиленото строителство на колеги по същата улица и съответно - по-голямата консумация.
Та питането ми е как може да се издейства /да не кажа принуди/ ВиК да подмени водопроводното отклонение и да подсигури необходимия дебит и напор на водата?!?
Започвам да се отчайвам като слушам коментари, че има хора, които се жалват "по процедурата" от 5-10 години и още си седят без вода! Това е направо ужасяваща перспектива! Моля, ако имате идеи - казвайте!
Re: ВиК ... проблеми
25-01-2007 - 13:06:09
Софийска вода и Столична Община НЕ ПОДМЕНЯТ НИЩО. Ако им се помолите, лазите на крака, целувате задните им части, може да благоволят да ви разрешат за ВАША СМЕТКА да подмените стария водопровод с нов с диаметър определен от тях, като подписвате документ, че нямате никакви финансови претенции и ще предадете БЕЗВЪЗМЕЗДНО съоръжението.
Съответно си плащате всички такси на общината за съгласуване и издаване на разрешение за строеж за уличния водопровод по НОВИТЕ цени, които целят да се подобри инфраструктурата на общината.
Запомнете едно Софийска вода е дружество, което трябва да печели, а не да доставя жизненоважен продукт на населението.
Ако на някой му се занимава може да опита да ги съди, за опит за убиствоsmiling smiley Аз не знам как може в европейска столица да ти откажат глътка водаsmiling smiley
Re: ВиК ... проблеми
25-01-2007 - 15:34:02
:crazy:

Може ли наистина за убийство?!?... Това определено ми хареса ! clap:

Леле ... леле.... още по-безнадеждно е май ! За "удоволствието" да подменим водопровода, трябва да пресечем централен булевард... eye popping smiley
Re: ВиК ... проблеми
25-01-2007 - 18:06:49
Моя съвет е да не се ядосваш, съчуствие от никого няма да получиш, награда също. Ще построите добре сградата, няма да има напор - ще ви обвиняват, ще решите проблема с напора - пак ще ви обвиняват за нещо друго.
Щом са ви дали разрешение да се вържете във водопровода - значи сте си изпълнили задълженията. Ако някой се оплаче - пратете го да се оплаква в Софийска вода.
Тръгнеш ли да се занимаваш със строителство минаваш от страната на лошите в очите на обществотоsmiling smiley
Re: ВиК ... проблеми
26-01-2007 - 09:56:46
Благодаря за съвета 4ovek, но след безупречно устояване на правилната страна в продължение на 20-тина години - изобщо не смятаме да преминаваме на отсрещната... winking smiley
Re: ВиК ... проблеми
26-01-2007 - 10:40:36
"Най-добрият строител е мъртвия строител". Интересно е, че не знаеш, че в очите на обществото си от тъмната странаsmiling smiley
Е не ти го казват директно в очите, ама като не знаят с какво се занимаваш изплюват камъчетоsmiling smiley
Казвам ти го това за да не се подведеш, че може да получиш обществена подкрепа. НЕ видя ли , че никой не се впечатли , че Софийска вода не ще да си свърши работата. Я виж сега какво става , когато става въпрос за частно лице дето си строи къща и от Софийска вода му правят спънки - порови по форумите да видиш - пълна обществена подкрепа. А като става въпрос за по мащабно строителство - само ние си говоримsmiling smiley
В заключение ще кажа, че тъй като се занимавам със строителство на мен ми е ясно, че не строителите , а общинарите, съда и политиците вършат безобразията, но е много удобно да си измиеш ръцете с този дето върши техническата работаsmiling smiley Строител не може да застрои градинка, гора , плаж - застрояват я някои от изброените лица.
Re: ВиК ... проблеми
26-01-2007 - 19:23:54
Ние сме си доказани царе на абсурдите - върху вода да ходиш, жаден да си. А темите за корупция и преяждане с власт май се изтъркаха. :g: И - питам - имаме ли полезен ход confused smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход