Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Франчайз/консорциум

Публикувано от sofianec 
Франчайз/консорциум
12-12-2006 - 13:01:28
Виждаме тенденция на навлизане на франчайзи като Remax, Century 21, ERA, а други български фирми създават такива - Адрес, Bulgarian Properties итн.

Аз съм ангажиран от българска организация да разработи проект за български франчайз за недвижими имоти и бих се радвал да ми дадете вашите виждания, идеи и др. как такъв тип организация би бил най-много полезен за членовете си.

Искам само да кажа, че съм запознат в детайли с офертите за франчайзинг на всички гореспоменати фирми/брандове. Искам да чуя вашето мнение/желания.

Ето някои точки за размисъл:

1. Интергрирана информационна система за работа на агенцията - офертен мениджмънт, маркетинг, автомация на бизнес процесите, бек енд.

2. Рекламен фонд за имиджова реклама.

3. Портфолио портални сайтове за реализация/реклама на инвентара/офертите - подобно на Имот.бг / профилирани, в зависиомост типа пазар - бизнес, жилищен, ново строителство (off-plan), чуждестранни клиенти, управление на имоти и др.

4. Отдел за човешки ресурси и обучение на кадри / училище + лицензионна схема за бъдещите брокери.

5. Правен отдел, осигуряващ правна обезпеченост на членовете (абонаментен принцип)

6. Продуктов отдел за създаване на вертикални бизнеси, увеличаващи стойноста на сдеката - кредитно посредничество, застраховки и др.

7. Единна стратегия за лобиране.

8. Отдел за етична стратегия - налагане на професионална етика и арбитраж.

9. Отдел за брандинг и маркетинг - всички рекламно-промоционални нужди на едно място, на ниски цени

10. Стратегия за колективна покупателна тежест, водеща до преференциални договори, които спестяват много - колективно договаряне на комуникации и свързаните разходи, транспортни нужди, техника итн.

и много други

Поздрави!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход