Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
13-10-2014 - 11:00:54
Здравей Лазаре, тука в шумен ме съветват, че този котел Vitodens 100 нямало нужда от външен датчик и модулиращ програматор, а навсякъде където чета всички казват точно обратното. Излиза ми с номера, че когато е много студено щяло да харчи много газ. Инъче ми предлага котела за 2700лв. крайна цена само че без външен датчик и термостат, а комплекта който е на промоция от сайта е 3258лв. с датчика и програматора. Разликата е 558лв. Другото което ме притеснява е че тръбите за комина не са 3метра, а 5 метра. Това дали е проблем?
Re: Моля за съвет за газови котли
14-10-2014 - 22:20:53
Да бе, без допълнителни джаджи котелът става доста по-конкурентен*yes*. Ако не се лъжа външния датчик си влиза в комплекта, но със стайния термостат е по-добре. Има и доста по-евтин модел модулиращ без програматор, кръгъл, много симпатичен. За комина - трябва да се гледа в ръководството за монтаж - ако не става със система 60/100 има и други варианти, макар по-скъпи
Re: Моля за съвет за газови котли
30-10-2014 - 01:18:58
Здравейте,искам да помоля за съвет при избора ми за газов котел.Първо ще кажа,че апартамента,който ще отоплявам е в сграда-ново строителство,североизточно изложение,добра изолация.Квадратурата на апартамента е 55кв.м.Може би беше грешка,но предварително поръчах глидерите(всички Н800,които ще бъдат разпределени по следния начин:14 ребра за хола(20кв.м.), 12 ребра за едната спалня(15кв.м.),7 ребра за другата спалня(12кв.м.),както и лира в банята.
Та,първият ми въпрос е:
1. Какъв котел да избера?-конвенционален или кондензен?Говорих с хора от фирмите за газификация и едни ми казаха,че при кондензния,сметките които ще ме съпровождат ще са по-ниски.В друга фирма ми казаха,че е по-добре конвенционален да взема...Предложиха ми котел VIessmann Vitodens 100W-24kW,но предпочитам да взема нещо по-евтино,дори и да е конвенционален.Според проекта,който ми изработиха,котела трябва да е с мощност 24кВ.Понеже,не съм достатъчно информиран,идва и втори въпрос:
2.Тази мощност релевантна ли е на квадратурата и броя на глидерите?
Благодаря!
Re: Моля за съвет за газови котли
30-10-2014 - 01:22:24
Пропуснах да отбележа,че котлето ще бъде на терасата. smiling smiley
Re: Моля за съвет за газови котли
06-11-2014 - 13:22:13
Здравей,Лазар.Вече се газифицирах,но както си мислех инсталацита ми не отговаря за нискотемпературна работа.Котелът ми е бош7000в 3-15кв
кондензен и е много добър,за което благодаря за съвета.Въпросът ми е,ако можеш да ми кажеш приблизително данни за допълнителната
радиаторна мощ.Прилагам следните данни;
стая 1-16кв +радиатор панелен 1800/60см.
стая 2-18кв +радиатор панелен 2000/60см
стая 3- 18кв + радиатор панелен 1600/60см
Имам възможност да поставя панелни радиатори.Къщата е с външна изолация, а стаите са с изолирани тавани,При условие,че се увеличат радиаторите ще се увеличи и количеството вода в системата.Това добре лие или зле.Очаквам отново твоите добри и компетентни отговори,за което
предварително благодаря.
Re: Моля за съвет за газови котли
21-11-2014 - 19:47:46
Здравейте.Имам затруднение с настройването на газов котел Аристон клас HE24.Просто не знам как се настройва за да работи без да спира или как да го настроя часовника за да работи определени часове.Когато натисна Reset започва да работи и след 5-10 мин.спира.Може би съм много тъп ама не знам как да го настроя и това е.Моля ако някой има същия котел да обясни като за малоумни как точно става.Благодаря.
Здравейте.Живея в чужбина и съм под наем и не мога да си настроя котлето да работи без да спира.Котела е Ariston clas HE 24.Проблема е че не знам как да го настроя да работи без да спира след 5-10 мин.Опитвах да настройвам часовника и пак същото.След като ресетна котела,започва да работи и спира.Моля някой ако има същия котел да обясни като за малоумни как да го настроя.Благодаря.
Re: Моля за съвет за газови котли
13-01-2015 - 11:21:45
И така да се похваля монтираха ми котела Vitodens 100 в комплект със седмичен програматор CM737. Монтажа мина добре обаче имам някои въпроси за програматора. Някой има ли опит с този програматор и как му е настроен - ако може да направим сравнение в настройките на сервизното меню. Документацията за програматора е много семпла и няма нищо написано за следната настройка - 14:rC, като може да и се задават стойности - 0, 1 и 2. Потърсих в нета по подробно ръководство но не намерих. Ето как е настроен моя като в червено съм отбелязъл промените:
Въпроса ми е главно каква е тази настройка 14rc - мисля че е за режима на работа на котела (със програматор, без програматор и с програматор с датчик за външната температура), като на стойност 1 котела включва и изключва много често и не отчита на програматора стайната температура, а показва само температурата която се задава (така беше по подразбиране). Другите две стойности 0 и 2 вече показват стайната температура, но коя от двете е тази да работи по вътрешна температура и коя с интерполация между външна и вътрешна температура? Искам да попитам и за Temperature Offset и за Proportional Band Width какво правят точно, както и за DHW storage overnight, DHW storage during HOLIDAY и за Low Load Control.
Предварително благодаря на отзовалите се.
Re: Моля за съвет за газови котли
22-01-2015 - 17:08:31
Здравейте,
Някой може ли да ми даде съвет какъв газов котел да избера. Кондензен или конвенционален.
Re: Моля за съвет за газови котли
22-01-2015 - 21:34:57
Re: Моля за съвет за газови котли
23-01-2015 - 09:29:36
Защо да е трудно?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход