Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ето това наистина е нещо впечатляващо

Публикувано от Petar(Peter) 
След Антоанета Стефанова и Веселин Топалов световен шампион по шахмат.
Честито!!!
Re: Ето това наистина е нещо впечатляващо
18-10-2005 - 09:41:17
Надявам се, че вече няма да ми казват като ме разберат от къде съм "А, Стойков"smiling smiley
Честито!
Честито на всички българи !
Топалов ме накара да изпитам едно много особено чувство. Когато четях коментарите на руски и немски издания, където прозираше нескрита завист, се улових, че се усмихвам.
Сега само ни липсва, че шахът не е популярен като футбола.
Талантливи и способни хора при нас при е наспорило, ама дано да даде Бог да се научим да правим нещата и заедно.
Ако някой преди 10 години ми беше казал, че един ден и българите ще имат световен шампион по шахмат, щях просто да му се изсмея с думите : "Виж какво мой човек, има някои неща, които не могат да станат никога.Разбираш ли, никога.Руснаците са на светлинни години" .
Никога разбира се е един прекалено дълъг период от време.
Топалов влезе в шахматния елит още през 1992г. (17-годишен)
Независимо от факта, че вече дълго време е в шахматния елит, все не можеше да се отърве от някои слабости. Визирам някои недостатъци от позиционно естество; ендшпилната му техника също не бе на ниво (сравнявайки го примерно с Крамник, Карпов, дори Адамс бе по-добър в това отношение). Разбира се изчислителната му способност, невероятно агресивния стил на игра ( една аналагоя с играта на Тал, Широв, та дори и Каспаров е съвсем уместна) компенсираха дълго време тези недостатъци. Но през последните години очевидно много е работил по въпроса. В това отношение много му помогна сътрудничеството с Пономарьов( друг бисер на позиционния шах).
Независимо от факта, че Крамник и Каспаров не играха (по една или друга причина), считам наистина, че понастоящем(т.е. 2005г) най-силният шахматист в света е Топалов.
и аз се присъединявам smiling smiley
20-10-2005 - 09:46:41
Честито на всички и особено на Peter smiling smiley
Peter, ти явно си много запален шахматист и далеч над обикновеното ниво на познания (коня върви на Г, а офицера - на диагонал smiling smiley . Радвам се заедно с теб, макар че самата аз не играя шах. Но пък такъв успех на българин си е наистина за отбелязване! Няма да се гордеем само с кисело мляко и фолклорни ансамбли, яsmiling smiley

А пък за това, че си казал "никога" - "never say never" smiling smiley - може и България някога да стане като Германия, и може и да го дочакаме и ние smiling smiley))) Защото чалгата и мръсните улици са нещо поправимо, ако имаме ХОРАТА.
Така е! Браво на тези хора, както и на всички, успяли по честен начин!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход