Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Tинки, има ли възможност да се хваща свободно wireless Internet примерно в София?

Публикувано от Petar(Peter) 
На много места в Мюнхен (примерно до всякакви административни сгради) хващам Интернет свободно.

Питам се, ако примерно съм в някакво кафене до Ректората, дали ще мога също така свободно да го хващам. А по Черноморието?

по черноморието на Албена има ама не е безплатно.

В София в McDonalds знам че има ама пак не е безплатно
Петър,
Вероятно има някаква специална причина да се интересуваш точно от wireless Internet. Сигурно си решил (като френската бохема) да работиш по кафенетата :-))))И това го има в София, но причината да не е толкова разпространено е (доколкото съм чувал), че никой не е готов да предостави безплатна локална услуга, а от друга страна се намират начини да се краде трафик.
Допълнително услугата не винаги е била стабилна.
По тази причина вегитира и е само като екзотична услуга тук-там.

А иначе в София процъфтява предоставянето на Интернет по един начин, който е крайно необичаен за белия свят, но нали ние сме си вс ев страни от широкия бял път.
Строят се масово лан мрежи, като се пускат utp кабели по дървета, стълбове, фасади, а естествените недостатъци на лан се преодоляват, като операторите използват за по далечен трансфер съществуващите в София няколко на брой MAN мрежи. В момента това е най-разпростаненият начин.

Естествено имаме си и
- ADSL
- кабелен Интернет по DOCSIS
Тези последните възникнаха по време доста по-рано, но в момента най-бързо се развива лан.
Мерси Тинки.
Тинки,

а ще има ли земетресение в близките 20 години?
Анонимен потребител
Линкове
28-06-2006 - 13:55:53
[www.mcdonalds.bg]
[www.albena.bg]

тука нещо са обсъждали за Златни пясъци
[clubs.dir.bg]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-06-28 14:03 от Тинки Уинки.
Re: Tинки, има ли възможност да се хваща свободно wireless Internet примерно в София?
28-06-2006 - 13:58:40
За съжаление кристалната топка нещо помътня. Ще ни услужиш ли с тиквата си?
Начев,
Специална причина поради която се интересувам от wireless-a няма. Чисто и просто винаги, когато се прибирам в БГ стои този проблем пред мен.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход