Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дебат за отмяна на ДДС върху дарителски sms

Публикувано от Muza 
Re: Дебат за отмяна на ДДС върху дарителски sms
25-01-2011 - 18:57:52
ASSETION,
Ивинявай, че ще го кажа, но "свенливост/срам" НЕ СА ДОСТОЙНА ПОЗИЦИЯ.
И аз не съм много "ЗА" тези кампании, още повече, че се оказа дори, че самата облагаема стойност в обсъжданата кампания е отишла ДРУГАДЕ. Но, засега това е един от достъпните начини гражданите да свършат работата на Държавата за СВОЯ сметка.
Призивът е да се "натисне" Държавата (не разбрах точно как) да НЕ прибира ДДС в такива случаи.
В дискусията по-горе се застъпват два начина - да се освободят тези сделки или Държавата да дарява събраното ДДС.
Аз съм за второто, особено ако се уреди подходящо.
Да се забраняват кампаниите (на този етап) може да го иска само този, на когото му се струва, че никога (дай Боже) на него лично няма да му се наложи.
Задължително е, обаче да се разобличават и по-шумно "лъжливите" кампании (и предварително).

П.П. Муза,
Не видях, има ли някъде възможност (подписка или...) да се подкрепи идеята?
Re: Дебат за отмяна на ДДС върху дарителски sms
26-01-2011 - 13:28:57
Любо,

И аз не открих към момента подписка. Освен това, което съм пейстнала. Ако има нови действия, ще разберем... smiling smiley

Категорично не приемам тези благотворителни медийни спектакли. След като, ни заливат с разкош, блясък, като че ли гледаме наградите Грами или Оскар... просто е ясно.

В същото време, набиране на средства става и с DMS. Освен с превод по дарителските сметки. Ако има дарени средства по сметка, доколкото знам се освобождават от данък (до известен процент). В същото време, да се плаща допълнително данък... някак не ми се връзва. На всичкото отгоре, става въпрос за акт, действие, каквото наистина е работа на Държавата. И наистина, гражданите вършат в момента нейната работа, за тяхна сметка.

Нещо повече, според мен, благотворителността би трябвало да е анонимна. Защото, тя се прави не за афиширане, а аз да се помогне. И какво излиза - анонимните трябва да плащат данък. Не-анонимните, се освобождават от данък.

Най-важното, е здравеопазването в една държава. И другото е сигурността, от гледна точка на престъпност. Дори и образоването, макар и също толкова важно, може да се сложи на по-заден план. Защото образователната система не е панацея за изграждане на един човек. То започва още от раждането му, и първите седем години възпитание. После, дали ще се подбере добро училище, дали ще се включат допълнително уроци, семейната единица, по-лесно и без държавата може да се справи. Но без здравеопазване и сигурност, няма как сами. Поне, за първото можем да си помогнем един на друг и това е начинът.
Re: Дебат за отмяна на ДДС върху дарителски sms
26-01-2011 - 14:01:41
А, и с второто се оправяме - виж какво става - зарешетени първи етажи, охранител - нова масова професия, управлението - и то от охранители. Спете спокойно.:ami:

По темата. Доколкото съм участвал с дарения по банка, не са ми взимали такса. Не знам кава е масовата практика, но това също не е лошо да се нормира.
Освобождаването от данъци върху благотворителността (само на фирми) е доста "скопено", а върху тези пари ДДС пак е взето предварително.
Пак да повторя - всичкото това са временни мерки. Главната идея трябва да бъде Държавата да си поеме Конституционните грижи, което не виждам как ще стане, като почти всичката печалба (и частично ДДС) от работещите предприятия и дейности отива навън, данъците са ниски пак в интерес на други държави и населенията им.
За българите остават високи (и пак не стигащи) осигуровки и ДДС.
Re: Дебат за отмяна на ДДС върху дарителски sms
26-01-2011 - 16:04:14
avatar
Quote
Любо

Призивът е да се "натисне" Държавата (не разбрах точно как) да НЕ прибира ДДС в такива случаи.
В дискусията по-горе се застъпват два начина - да се освободят тези сделки или Държавата да дарява събраното ДДС.
Аз съм за второто, особено ако се уреди подходящо.

Мисля си, че не бива да се гърмят напразно патроните с първото искане.
Това е закон, който не прави изключения.
Трябва да се натиска за това, държавата да предвижда суми за дарения в рамките на съответното ДДС.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход