Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Помощ!!!Казус от ЗЗД

Публикувано от musito_ 
Помощ!!!Казус от ЗЗД
12-10-2010 - 11:39:21
Здравейте!Спешно имам нужа от помощ.Трябва да отговоря на казус,в който трябва да вклуча член 71,члн79.ал1. ,член200 ал.1 от ЗЗД.

Казус:С договора за продажба е уговорен неопределен,но определяем от страните срок на доставка.Искът е оспорван в три насоки:
1.Договора е сключен под отлагателно условие-откриване на акредитив от страна на ответника-и понеже акредитив не е открит,то неправомерно е предявена и исковата претенция.
2.Въздържание за отказ да бъде приета и заплатена процесната стока е несъответствието и с техническите изисквания,предварително уточнени с доставчика.
3.Стоката е доставена след срочно и интересът към нея отпаднал.
Основните моменти,по които съдът следва да се произнесе,са главно по направените възражения.
Въпрос:Какво ще е решението на съда?Направете правен анализ на представните от ответника възражения.


Моля,за помощ!Този казус ще ми помогне да си взема изпита по право,а тои е на 16-ти в събота и всякаква помощ ще ми е добре дошла!Благодаря предварително!!!
Re: Помощ!!!Казус от ЗЗД
12-10-2010 - 12:21:50
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход