Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За какво сме тук?

Публикувано от sobstvenik 31 
Re: За какво сме тук?
11-04-2010 - 18:48:47
Собственик, останах с впечатлението, че имаш нещо против депозитите. Така ли е? Ти в какво си инвестираш спестяванията?
Re: За какво сме тук?
11-04-2010 - 18:59:29
avatar
Quote
Scyther
Собственик, останах с впечатлението, че имаш нещо против депозитите. Така ли е? Ти в какво си инвестираш спестяванията?
...................................
Тук аз съм казвал много пъти в какво съм си инвестирал спестяванията: Злато , имоти , уникални редки нумизматични ценности, закто и прибягвам до спестовни застраховки за мен и семейството ми! Освен това в имотите продължавам да влагам за преустройства, ремонти и облагородяване. Но мисля че нямаше нужда да отговарям за пореден път АЗ в какво инвестирам, питам ВИЕ в какво си инвестирате спестяванията? Досега съм чул че "инвестицията" е самият влог. Това дори не желая повече да го коментирам!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: За какво сме тук?
11-04-2010 - 19:06:10
Quote
sobstvenik 31
Quote
Scyther
Собственик, останах с впечатлението, че имаш нещо против депозитите. Така ли е? Ти в какво си инвестираш спестяванията?
...................................
Тук аз съм казвал много пъти в какво съм си инвестирал спестяванията: Злато , имоти , уникални редки нумизматични ценности, закто и прибягвам до спестовни застраховки за мен и семейството ми! Освен това в имотите продължавам да влагам за преустройства, ремонти и облагородяване. Но мисля че нямаше нужда да отговарям за пореден път АЗ в какво инвестирам, питам ВИЕ в какво си инвестирате спестяванията? Досега съм чул че "инвестицията" е самият влог. Това дори не желая повече да го коментирам!

Хубаво, че инвестираш в различни неща, но не разбрах какво против имаш депозита в банка, особено на пари, които не са твои.
Re: За какво сме тук?
11-04-2010 - 19:12:26
avatar
Quote
Scyther
Quote
sobstvenik 31
Quote
Scyther
Собственик, останах с впечатлението, че имаш нещо против депозитите. Така ли е? Ти в какво си инвестираш спестяванията?
...................................
Тук аз съм казвал много пъти в какво съм си инвестирал спестяванията: Злато , имоти , уникални редки нумизматични ценности, закто и прибягвам до спестовни застраховки за мен и семейството ми! Освен това в имотите продължавам да влагам за преустройства, ремонти и облагородяване. Но мисля че нямаше нужда да отговарям за пореден път АЗ в какво инвестирам, питам ВИЕ в какво си инвестирате спестяванията? Досега съм чул че "инвестицията" е самият влог. Това дори не желая повече да го коментирам!

Хубаво, че инвестираш в различни неща, но не разбрах какво против имаш депозита в банка, особено на пари, които не са твои.
..................................................................
Имам против това във форум за имоти хора които си държат парите на влог /според мен най-пасивното финасово поведение/ да се наричат "Инвеститори" и дават ъкъл, че единствената инвестиция в момента била влога. Ти зададе много правилен въпрос - КАКВО СИ ПРАВЯТ ПАРИТЕ ОТ СПЕСТЯВАНИЯТА ???!!!!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: За какво сме тук?
11-04-2010 - 19:13:46
На мен лично ми доставя удоволствие от време на време да чета постовете на дразнителите "с 5 лева в джоба". Реакцията и бурното слюнкоотделяне което предизвикваха са добро зрелище. Сега нещо увиснаха носовете на брокитата и не е толкова интересно.

За "инвеститори", които броят за инвестиционно злато пендарите от сватбата на прабаба си и панелен апартамент мога да кажа само едно: Колкото по-малко хора се връзват на бръщолевенията толкова по-големи са шансовете територията тук да заприлича на нормална държава.

Иначе се придържам към правилото "убий глупака с мълчание", като този пост е изключение.
Re: За какво сме тук?
11-04-2010 - 19:15:37
посочи един, който се е нарекал инвеститор във депозит. Няма да е зле и след като си започнал тема, озаглавена "За какво сме тук?" да отговориш пръв.
Re: За какво сме тук?
11-04-2010 - 19:38:07
avatar
BulCan [ Отговор ]
Re: Банките вече са агрeсивни в Кредитирането
02-04-2010 - 23:13:03 Регистриран: преди 1 година
Мнения: 1 826
Quote
sobstvenik 31
Quote
status
Quote
sobstvenik 31

Най показателният пример за мен е Аристотел Онасис закупил огромни активи - кораби танкери , пристанищна инфраструктура в момента на великата депресия когато цената им е била колкото за скраб, но с търпение и упоритост е успял да ги превърне в огромен актив!
За да се инвестира се иска "дупе", не да караш по течението и да си чакаш лихвата от влог. От това никой не е забогатял.

Вярно...когато цената на НИ стане съпоставима с тази на скраба тогава наистина ще е дошло времето за инвестиране в такива активи. В момента сме в тази посока но има още доста стълбички надолу.
За момента май е по-добре "страхливо дупе" вместо "смело ама после наакано дупе". От разумно чакане не се забогатява но не се и обеднява .
..........................................
На това няма как да отговоря. Всеки прави своя избор дали да се занимава с инвестиции в трайни активи, бизнес или да е просто влогар който си е дал дупето под наем и спестява от заплатката и влага в банката за нищожни печалби. Тук беше споменато, че от бизнес се печели много повече отколкото от лихви. Всеки нормален човек вместо да си затваря парите в банка, ще ги реинвестира за разширение на бизнеса си!
Много жалко за ИМОТЕН ФОРУМ говори факта, че повечето участници са хора не могли да спестят навреме средства за първо жилище в голям град!

Ти майтап ли се правиш? В момента в БГ просто НЯМА по-добра нискорискова инвестиция освен влог в банка. За инвестиционно злато е вече късно човек "да се качва на влака", който се е усетил - усетил за една година е нагоре с 23.66% в EUR и с 24.60% в USD. За имотите беше време да се купува до 2005-2006 г. най-късно и да се продава до средата на 2008 г. Ценови нива както през средата на 2008 скоро няма да има.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-02 23:14 от BulCan.
..........................
Веднага ти давам един, мога много повече но не ми се рови! Относно това за какво съм тук, естествено че се интересувам от имоти. В момента подготвям една продажба и два имота за отдаване! Което пак не значи, че аз като отговоря ще спрете да се фокусирате върху мен , а НЯМА ДА ОТГОВОРИТЕ ВИЕ ЗАЩО СТЕ ТУК? Затова и пуснах темата.
Re: За какво сме тук?
11-04-2010 - 19:54:01
avatar
Quote
Winnetou
На мен лично ми доставя удоволствие от време на време да чета постовете на дразнителите "с 5 лева в джоба". Реакцията и бурното слюнкоотделяне което предизвикваха са добро зрелище. Сега нещо увиснаха носовете на брокитата и не е толкова интересно.

За "инвеститори", които броят за инвестиционно злато пендарите от сватбата на прабаба си и панелен апартамент мога да кажа само едно: Колкото по-малко хора се връзват на бръщолевенията толкова по-големи са шансовете територията тук да заприлича на нормална държава.

Иначе се придържам към правилото "убий глупака с мълчание", като този пост е изключение.
............................................
Да виждам какво мълчание прилагаш! Въобще не съм те отразил а ти се нахвърляш и обиждаш! Така е защото докато спазваш обета за мълчание когато четеш постовете ми си биеш главата от външната страна на стената на някоя АНИ, защото нямаш собствен дом. Имаш само ВИГВАМА на дядо си който се е подписвал с отпечатъка на палеца. Тресеш се от злоба и мълчиш. Накрая се изпускаш в гащите.
Под изпускане имам предвид само обиди никаква конкретика никога!!! Какво притежаваш освен влог? - най-строго пазената тайна от теб.
С пендарите на баба си мога да купя целия ти род!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: За какво сме тук?
11-04-2010 - 19:54:32
Е,добре, и моите пари са на влог.Имам доброто желание да си купя апартамент,но в момента изборът е просто никакъв.От първия ден,в който си продадох жилището ровя ежедневно в нета,гледам обяви,търся...е,предложенията не ми харесват,съжалявам.Не съм от хората,които все изчакват и се надяват цените да паднат още,но и не бих си купила първия срещнат апартамент,само и само да използвам кризата.Все пак става въпрос за инвестиция за цял живот,а не за пакет цигари,които да купя от каквато е да е будка...Не може от половин година да ми се предлагат десет имота на кръст и да съм принудена да купя някой от тях.Искам да имам избор,това е.Продавачите изчакват кризата да мине,за да спечелят повече пари,купувачите все се надяват цените да паднат още и в тази ситуация очевидно губещи сме всички.Във всеки случай не се сърдя на никого.Всеки си има своите причини,за да прави или да не прави нещо.Била съм и продавач,сега съм купувач,много добре разбирам...и се примирявам.Ясно ми е,че това не може да продъли до безкрайност,но и не искам да си вложа парите в нещо,за което ще съжалявам после цял живот,че съм го купила.
Re: За какво сме тук?
11-04-2010 - 20:20:00
avatar
Аз никога не съжалявам за закупен от мен имот. Освен това аз визирам точно такива от първия тип който описа. Те понеже нямат пари и чакат 2012г. Като казваш, че няма голям избор, гледай да не засегнеш тази агитка която твърди че в София има 1млрд. апартамента!
Аз не се сърдя на някого за нещо конкретно, а за факта, че яко манипулират. И понеже единственият им довод е падащите цени никога не влагат никаква конкретика за да не се окаже, че и те се интересуват от имоти.
На факта, че има цикли в икономиката и че ръста е винаги по-голям като период от спада, ми се отговаря, че само сега и само в България спада ще е докато свят светува!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход