Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За какво сме тук?

Публикувано от sobstvenik 31 
Re: За какво сме тук?
11-04-2010 - 12:05:56
Quote
sobstvenik 31
Това което го казваш няма как да се случи. Ако чакаш ипотеката да ти е по-евтина от наема за същото жилище ще трябва доста да почакаш! Само в България хората си мислят, че имотите трябва да се продават без пари! Ако беше така нямаше да има наемен пазар.
Защо на Запад всички живеят под наем? Да не мислиш че и те не искат собствено на по-ниска от наема цена?Сори , няма да се случи - bad news!

Аз не се оплаквам и под наем ми е добре. Всяка година в ново ремонтирано жилище с ново оборудване. Не знам на собствениците да ли им е добре, но ти си от тази категория ще кажеш.
Re: За какво сме тук?
11-04-2010 - 12:12:18
avatar
Quote
valio1900
Quote
sobstvenik 31
Това което го казваш няма как да се случи. Ако чакаш ипотеката да ти е по-евтина от наема за същото жилище ще трябва доста да почакаш! Само в България хората си мислят, че имотите трябва да се продават без пари! Ако беше така нямаше да има наемен пазар.
Защо на Запад всички живеят под наем? Да не мислиш че и те не искат собствено на по-ниска от наема цена?Сори , няма да се случи - bad news!

Аз не се оплаквам и под наем ми е добре. Всяка година в ново ремонтирано жилище с ново оборудване. Не знам на собствениците да ли им е добре, но ти си от тази категория ще кажеш.
....................................
Абе, не е много добре да се разправяш с наематели. Има си много рискове, неуредици, разправии, занимаваш се с ремонти. Не е за всеки, само за дървени кратуни като мен! Иначе ако искаш собствено мога да ти предложа едно в Белград:

Apartment For Sale, 3 bedrooms, 80 m2
Centar, Savski Venac, Beograd ?160.000
3.5 Brankova, 80 m2 + 2 terase, II sprat, CG, uknjižen... More

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: За какво сме тук?
11-04-2010 - 12:23:55
Quote
sobstvenik 31
Абе, не е много добре да се разправяш с наематели. Има си много рискове, неуредици, разправии, занимаваш се с ремонти. Не е за всеки, само за дървени кратуни като мен! Иначе ако искаш собствено мога да ти предложа едно в Белград:

Apartment For Sale, 3 bedrooms, 80 m2
Centar, Savski Venac, Beograd ?160.000
3.5 Brankova, 80 m2 + 2 terase, II sprat, CG, uknjižen... More

Падам си по спокойствието и в апартамент не можеш ме върза. Тези времена са далеч в миналото.
За пример ти давам къща 250-300кв.м обзаведена цена около 500 000лв.

Лихва на тези пари е 500 000 Х 0.08 / 12 месеца = 3333 лв.

Наема който плащам 2000 лв. И не съм се пазарил.
Re: За какво сме тук?
11-04-2010 - 12:38:55
avatar
Quote
valio1900
Quote
sobstvenik 31
Абе, не е много добре да се разправяш с наематели. Има си много рискове, неуредици, разправии, занимаваш се с ремонти. Не е за всеки, само за дървени кратуни като мен! Иначе ако искаш собствено мога да ти предложа едно в Белград:

Apartment For Sale, 3 bedrooms, 80 m2
Centar, Savski Venac, Beograd ?160.000
3.5 Brankova, 80 m2 + 2 terase, II sprat, CG, uknjižen... More

Падам си по спокойствието и в апартамент не можеш ме върза. Тези времена са далеч в миналото.
За пример ти давам къща 250-300кв.м обзаведена цена около 500 000лв.

Лихва на тези пари е 500 000 Х 0.08 / 12 месеца = 3333 лв.

Наема който плащам 2000 лв. И не съм се пазарил.
.........................................
Това за мен са доста сериозни пари за наем. В такъв случай не би трябвало нищо ти да ремонтираш, но както съм прочел от първите ти постове пишеш, че ти предстои ремонт. Ако е на тази къща, защо ще им шариш по два бона?

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: За какво сме тук?
11-04-2010 - 12:41:29
Чета в този форум, а и по статии че цените падат. Странно сигурно аз съм карък, но тези имоти които ми допадат нито един не си промени цената с повече от 10%, а очевидно това не е достатъчно.
Re: За какво сме тук?
11-04-2010 - 13:01:55
За какво сме тук?
Аз например конкретно редовно хвърлям едно око на форума .
Тука отвреме навреме пишат някои доста ерудирани хора .
Колкото за алтернативни инвестиции различни от имоти има разбира се, но тука така или иначе си е форум за имоти.
Има форуми за какво ли не, където не се вълнуват от имоти.
За мое съжаление доходността от наеми спада все повече (родителите ми дават под наем 20 год.)
Re: За какво сме тук?
11-04-2010 - 13:38:04
Quote
sobstvenik 31
[Това за мен са доста сериозни пари за наем. В такъв случай не би трябвало нищо ти да ремонтираш, но както съм прочел от първите ти постове пишеш, че ти предстои ремонт. Ако е на тази къща, защо ще им шариш по два бона?

Купих си една къща, по скоро сграда на село затова и се интересувам от ремонти. Сградата е без дограми даже, но конструкцията е ок.
Интересувам се от ремонти за да разбера дали да се занимавам с нея. Направена до нанасяне ще отнесе при сегашни цени около 400 000лв. и за това сега проекта е замразен. А защо изобщо я купих е трудно обяснимо, нещо отвътре ме подтикна и сега като отида там се чуствам по особен начин така,че може би някога и нейния ред ще дойде.

Надявам се това да не го разглеждаш като инвестиция.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-11 13:44 от valio1900.
Re: За какво сме тук?
11-04-2010 - 13:47:18
avatar
Quote
valio1900
Quote
sobstvenik 31
[Това за мен са доста сериозни пари за наем. В такъв случай не би трябвало нищо ти да ремонтираш, но както съм прочел от първите ти постове пишеш, че ти предстои ремонт. Ако е на тази къща, защо ще им шариш по два бона?

Купих си една къща, по скоро сграда на село затова и се интересувам от ремонти. Сградата е без дограми даже, но конструкцията е ок.
Интересувам се от ремонти за да разбера дали да се занимавам с нея. Направена до нанасяне ще отнесе при сегашни цени около 400 000лв. и за това сега проекта е замразен. А защо изобщо я купих е трудно обяснимо, нещо отвътре ме подтикна и сега като отида там се чуствам по особен начин така,че може би някога и нейния ред ще дойде.

Надявам се това да не го разглеждаш като инвестиция.
===============================
Ще ме прощаваш но за къща на село 400 000лв.да вложиш не е ли малко множко? Ито купена на груб строеж. Ти от празен парцел за тези пари там ще направиш чудеса!
Re: За какво сме тук?
11-04-2010 - 13:51:18
Quote
sobstvenik 31
Ще ме прощаваш но за къща на село 400 000лв.да вложиш не е ли малко множко? Ито купена на груб строеж. Ти от празен парцел за тези пари там ще направиш чудеса!

Че строежа на къщата в село с какво е по-евтин от този в града?
Re: За какво сме тук?
11-04-2010 - 14:17:46
avatar
Quote
valio1900
Quote
sobstvenik 31
Ще ме прощаваш но за къща на село 400 000лв.да вложиш не е ли малко множко? Ито купена на груб строеж. Ти от празен парцел за тези пари там ще направиш чудеса!

Че строежа на къщата в село с какво е по-евтин от този в града?
===========================================
С нищо, даже е по-скъп заради транспортните разходи. Но като цяло е много недалновидно да правиш нещо на село което ще струва такива огромни средства. Но ти си знаеш. Доста прогимназии на село струват едва колкото една гарсионерка в София, даже по-малко.
Баща ми направи една такава 3 етажна в село близо до Радомир и аз сега не мога още да я довърша. Освен това селото се обезлюдява.
Започват да се навъртат римляни и други такива несгоди. Сега се чудя какво да я правя, въпреки че природата там е рая на земята!
Мястото ни е до църквата и по мосче се влиза от пътя над река в местото.

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход