Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За какво сме тук?

Публикувано от sobstvenik 31 
Re: За какво сме тук?
11-04-2010 - 11:03:46
avatar
Quote
dodo2
Е тогава си сложи парите в японска банка срещу 0.15% :]
-----------------------------------
А, дойдохме си на думата каква е дългосрочната реколта от влог.*ok*

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: За какво сме тук?
11-04-2010 - 11:10:04
avatar
Quote
dodo2
Е тогава си сложи парите в японска банка срещу 0.15% :]
----------------
Японските Банки ще ти ПЛАЩАТ по 0.15 % (ако това е точния процент) , докато азерските ще ти подарят портрет на Илхан Алиев с автограф...............срещу парите ти. !
тайната е в разликата м-у Японските и Азерските банки winking smiley

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !
Re: За какво сме тук?
11-04-2010 - 11:20:44
avatar
Да се надяваме българските да не започнат да правят същото - да дават вместо пари автограф на Дянков върху портрета на Борисов. smiling smiley
Re: За какво сме тук?
11-04-2010 - 11:26:07
avatar
Quote
dodo2
Да се надяваме българските да не започнат да правят същото - да дават вместо пари автограф на Дянков върху портрета на Борисов. smiling smiley
...............
Може. Автографа да е върху Държавни облигации с добър % доходност. Само сега, само за влогари!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: За какво сме тук?
11-04-2010 - 11:36:49
Защо спорите? Ясно е, че в момента инвестиция в имот изглежда непривлекателна. След 5 години може да се променят нещата, но до тогава всеки си търси друго убежище за инвестиции. Като уплювате влога какво ще постигнете? Ще ви купят имотите? Съмнявам се. Освен едно перчене кой е по-инвеститор друго не виждам. Влога е най-ликвидната инвестиция и когато доходността е по-висока от инфлацията не е за пропускане. Няма да е за дълго, то е ясно задава се инфлация, но и това не е ясно кога ще се случи.

ПС. Sobstvenik много ми напомнящ на d-r Ivanov само си заменил крайбрежието със Софийски имоти.
Re: За какво сме тук?
11-04-2010 - 11:43:29
avatar
Quote
valio1900
Защо спорите? Ясно е, че в момента инвестиция в имот изглежда непривлекателна. След 5 години може да се променят нещата, но до тогава всеки си търси друго убежище за инвестиции. Като уплювате влога какво ще постигнете? Ще ви купят имотите? Съмнявам се. Освен едно перчене кой е по-инвеститор друго не виждам. Влога е най-ликвидната инвестиция и когато доходността е по-висока от инфлацията не е за пропускане. Няма да е за дълго, то е ясно задава се инфлация, но и това не е ясно кога ще се случи.

ПС. Sobstvenik много ми напомнящ на d-r Ivanov само си заменил крайбрежието със Софийски имоти.
.............................
Най-ликвидни са кеша и златото. Влога много зависи с какъв срок е и ликвидността му свързана с доходност се влияе от това.
Не отричам, че в момента имотите не носят добра доходност. НО ТОЧНО В МОМЕНТА ИНВЕСТИЦИЯТА В ИМОТ си заслужава!
Да закупиш при ниски цени е благодат! Ако мислиш, че трябва да купиш в бъдеще когато ще са още по-ниски кажи кога ще дойде това време! Аз не мисля ,че ще падат още много цените. Ако чакаш дъното може да се окаже че си го задминал и вече е късно за покупка.

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: За какво сме тук?
11-04-2010 - 11:51:35
Кеша в момента е дефицит и това състояние може да се промени по два начина:
1. Произведем качествени мениджъри - срок 20 години
2 Внесем качествени мениджъри - ако покажем държавна стабилност може и до 5 години, но държавата трябва да се е справила с бедността и престъпността.

Кажи по-бързо излизане, ако знаеш. До тогава имоти не ме интересуват като "инвестиция" , но ме интересуват като собствен дом.
Re: За какво сме тук?
11-04-2010 - 11:54:35
avatar
Quote
valio1900
Кеша в момента е дефицит и това състояние може да се промени по два начина:
1. Произведем качествени мениджъри - срок 20 години
2 Внесем качествени мениджъри - ако покажем държавна стабилност може и до 5 години, но държавата трябва да се е справила с бедността и престъпността.

Кажи по-бързо излизане, ако знаеш. До тогава имоти не ме интересуват като "инвестиция" , но ме интересуват като собствен дом.
...............................
Дори да е за собствен дом кога ще ти е по-изгодно да купиш?
Re: За какво сме тук?
11-04-2010 - 11:57:08
Quote
sobstvenik 31
Quote
valio1900
Кеша в момента е дефицит и това състояние може да се промени по два начина:
1. Произведем качествени мениджъри - срок 20 години
2 Внесем качествени мениджъри - ако покажем държавна стабилност може и до 5 години, но държавата трябва да се е справила с бедността и престъпността.

Кажи по-бързо излизане, ако знаеш. До тогава имоти не ме интересуват като "инвестиция" , но ме интересуват като собствен дом.
...............................
Дори да е за собствен дом кога ще ти е по-изгодно да купиш?

Трябва да ми излезе по-евтино от наем. В момента за тези суми които се продават имотите може да спиш не по-квартири, а по-хотели цял живот.
Re: За какво сме тук?
11-04-2010 - 12:02:27
avatar
Това което го казваш няма как да се случи. Ако чакаш ипотеката да ти е по-евтина от наема за същото жилище ще трябва доста да почакаш! Само в България хората си мислят, че имотите трябва да се продават без пари! Ако беше така нямаше да има наемен пазар.
Защо на Запад всички живеят под наем? Да не мислиш че и те не искат собствено на по-ниска от наема цена?Сори , няма да се случи - bad news!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход