Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Копче или стотинка ?

Публикувано от elissa 
Анкета: Копче или стотинка ?
11-11-2009 - 03:42:40


Всъщност заглавието е метафора, същността на темата е какво е за вас богатството.
Идеята за подобен дебат е на Тихия и тъй като смятам, че е ще е интересно, реших да обсъдим нещата в отделна тема (анкета).

И за начало ...

Богат - Беден

По рано ни учеха, че е кофти да си богат.
Сега ни викат, че е кофти да си беден.
В България, както всичко останало, това са само думи.
В България ни богатият – богат, ни бедният – беден.
За да си богат, трябва да имаш психика на богат.
За да си беден също.
Каква психика може да има човек, строил Странджа-Сакар, взел тристаен апартамент, след като жена му преспала с партийния секретар, а после, репресиран, отворил в гаража си кафене?
В България унижените и оскърбените никога не са в чист вид.
Те обикновено стават или министри, или престъпници.
Или и двете.
В България дори и пътищата не се интересуват дали караш „Форд” или „Трабант”.
Докато лудите у нас се намъдруваха, мъдрите се налудуваха.
Не е страшно, че свестните у нас считат за луди. Страшното е, че лудите считат за свестни.
Не е обидно, че преклонена глава сабя не я сече. Обидно е, когато сабята сече непреклонени главички.
Не е болка за умиране, че краставите магарета през девет баира се подушват. Болката за умиране е, когато здрави магарета строят баир след баир, за да се подушат.
Не е унизително да те пратят за зелен хайвер. Унизително е, когато зеленият хайвер вземе да твърди, че е черен, а ти се правиш, че му вярваш.
Не е точно, че гузен негонен бяга. Точното в България е, че бегачите са гузни, защото никой не ги гони.
Не е опасно, че задник глава затрива. Опасното е, когато задници затриват цял един народ.
Не е ужасно, че бързата кучка слепи ги ражда. Ужасното е, когато слепите помияри започнат да ти дават акъл какво да гледаш и какво да не гледаш.
Не е виновен лудият, че му дават зелника. Виновен е този, който даде на лудия власт, а после наляво и надясно започва да тръби, че във всяко стадо имало мърша.
Оставиш ли мършата да поведе стадото, и мирно да седиш, в чудо ще се видиш. И вместо всяко чудо за три дни – на всеки три дни – чудо.
Което доказва, че си живеем чудничко, господа.





--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-11-11 03:53 от elissa.
Re: Анкета: Копче или стотинка ?
11-11-2009 - 06:04:12
аз си избрах пундюфската опция-копче и стотинка -щот съм българинъ , пък ме и ме кефят "размислите и страстите " авторски (дано не са плод на сопи/пейст отнякъде)

ма най-неясно ми е що се дотук спираш ? (ако ще ни ограмотяваш , девойко белонога) , кажи какъв знак да сложим между главата и гъзъ , щото знака за равенство е отменен през историческата 1943 год , знака "~ " (приблизително равно) и той не става ......всъщност кой кого командва - главата или гъзъ
ако е второто - пак ще съм доволен , защото има и по-зле от нас [profit.bg].........може пък гъзовете ни да не са толкова тъпи

колкото до идеята - какво е богатството - какъвто гъзъ/главата , такова и богатството

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-11-11 06:19 от пунди.
Re: Анкета: Копче или стотинка ?
11-11-2009 - 10:33:14
Аз избрах копчето. Защото към него да пришия балтон.

А, бедността е въпрос на избор, все пак... А, и зависи какви са критериите за бедност. Не по НСИ. smiling smiley

Re: Анкета: Копче или стотинка ?
12-11-2009 - 01:34:05
пунди Написал:
-------------------------------------------------------
> аз си избрах пундюфската опция-копче и стотинка
> -щот съм българинъ , пък ме и ме кефят "размислите
> и страстите " авторски (дано не са плод на
> сопи/пейст отнякъде)Пундь
>
> ма най-неясно ми е що се дотук спираш ? (ако ще ни
> ограмотяваш , девойко белонога) , кажи какъв знак
> да сложим между главата и гъзъ , щото знака за
> равенство е отменен през историческата 1943 год ,
> знака "~ " (приблизително равно) и той не
> става ......всъщност кой кого командва - главата
> или гъзъ
> ако е второто - пак ще съм доволен , защото има и
> по-зле от нас .........може пък гъзовете ни да
> не са толкова тъпи
>
> колкото до идеята - какво е богатството - какъвто
> гъзъ/главата , такова и богатството
>
>
>
> Редактирано 2 пъти, последният път 11/11/09
> 06:19AM от пунди.


Пундиии, кака ти Лисана няма навик да копи-пейства ... Колкото до една тема може да я съчини и ълонг.
Не съм направила темата да те ограмотявам бе, чешит! Ще трябва да си взема неплатения, за да го сторя! Това е анкета и тема, не е лекция ... някой да ти налива нещо в ухото и да ти излиза през носа. Между главата и гъза си сложи цифрата 8, обърната в хоризонтално положение означава .... нали се сещаш какво?!
МнООО си забавен, докато те четохме с котката, не знаехме да се смеем ли, да ревем ли, или да ти пратим кашон с книги да се Уграмотяваш.
Ако нещата ти се въртят от гъза до главата (предполагам стигат до Атласа) осъзнамваме какво е да си инвалид! Влизаме в положение и съчустваме.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: Анкета: Копче или стотинка ?
12-11-2009 - 03:49:30
smiling smiley Като зле прикрит романтик *huh* си доразвих питанките и стигнах до извода, че отговор 4 е моят отговор. winking smiley
Но, това е защото ги доразвих, сещайки се за твоя мисъл, която сподели:
"Човек е всичко, ако го погледнеш в очите и нищо, ако го гледаш от звездите".
Та ... такива работи лирични.
Пък и ми е писнало от меркантилни псевдо снобари напоследък! На където и да ми погледнат очите - все народ ограбен в човешки план. И нито битието извинява, нито кризата.
А не съм и строга...


п.п. За какво се спори тук ?!? smiling smiley

Връщам се в темата, за да уведомя, че мисълта толкова ми харесва, че си я слагам в сигнатурата. winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-12 04:01 от Poli_2.
Re: Анкета: Копче или стотинка ?
12-11-2009 - 06:04:38
elissa Написал:

>
> Пундиии, кака ти Лисана няма навик да копи-пейства
> ... Колкото до една тема може да я съчини и ълонг.
>
> Не съм направила темата да те ограмотявам бе,
> чешит! Ще трябва да си взема неплатения, за да го
> сторя! Това е анкета и тема, не е лекция ... някой
> да ти налива нещо в ухото и да ти излиза през
> носа. Между главата и гъза си сложи цифрата 8,
> обърната в хоризонтално положение означава ....
> нали се сещаш какво?!
> МнООО си забавен, докато те четохме с котката, не
> знаехме да се смеем ли, да ревем ли, или да ти
> пратим кашон с книги да се Уграмотяваш.
> Ако нещата ти се въртят от гъза до главата
> (предполагам стигат до Атласа) осъзнамваме какво е
> да си инвалид! Влизаме в положение и съчустваме.
>
----------------------------------------


како Лисанке,
това му е хубавото на монолога , ако нещо не разбираш -винаги можеш да го "пришиеш" на другия......и да му обясниш какво точно не разбира......земи ма за пример мен , може и да няма какво да кажа,но винаги има на кого да го кажа
а "разбиращите" - те се познават по еднаквостта.
не кашони-куфар ще е нужен.
беше споменала нещо от сорта в поста си - та......... ако единомислието е швейцарско clap: но ако е БГ-ейско,форумно.....абе за това са гъзовете , да ни извиняват......е,и ти извинявай

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: Анкета: Копче или стотинка ?
12-11-2009 - 07:52:42
clap: *ok* Браво за темата, Ели !!! Избрах си копчето - ако съм читав с него мога да си направя стотинки. А ако искам мога да му гледам през дупките winking smiley
BTW - Прасчо ваксиниран ли е - тури му кръпче, че ей сега ще довтасат от хеито :]
Re: Анкета: Копче или стотинка ?
12-11-2009 - 08:00:54
Само аз съм гласувал за стотинката sad smiley :] Разтърашувах се из къщи и намерих бая копчета,ама с'тинки-тцъ. Затова си викам,ами щом дават с'тинки,що да не ги взема.Левчета няма ли? Или ставам нахален? smiling smiley
Re: Анкета: Копче или стотинка ?
12-11-2009 - 12:51:26
avatar
стотинка, по-ликвидна е smiling smiley
Re: Анкета: Копче или стотинка ?
13-11-2009 - 03:17:39
Обущата ми английски,
а пък шапката ми френска,
сърцето ми индийско!

Бродяга ...



winking smiley

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-13 14:13 от elissa.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход