Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Спортува ме ли достатъчно или само плюскаме пържоли..

Публикувано от turbozol 
Re: Спортува ме ли достатъчно или само плюскаме пържоли..
23-10-2009 - 21:16:34
elissa Написал:
-------------------------------------------------------

>
> ПРЕЗ ВСИЧКИ ДНИ
> ---------------
> Закуска : 1 портокал,
2 с.л. мюсли с 1 ч.чаша
> кисело мляко (1,5 % масленост).
> 10 часа : 1 ч.чаша кисело мляко.
> 16 часа : 1 ч.чаша кисело мляко с 1 с.л. ленено
> семе.

Портокал или какъвто и да е цитрусов плод е грешка да се консумира при случай,когато искаме да ограничим количеството на храната!Причината е в субстанция,която се съдържа в ароматите им/терпени/,която дразни стомашната лигавица и предизвиква апетита!В медицината се използва да предизвикване на апетит при злояди деца/елаозахари/! Когато видя включени цитруси в рецепти за отслабване веднага разбирам ,че са съставени от дилетант-мераклия!Нататък даже няма нужда и да ги чета!
Abu
Re: Спортува ме ли достатъчно или само плюскаме пържоли..
24-10-2009 - 00:12:52
Малко или много сме наследили съвременната естетика от по-древни разбирания за пропорции и красота, изразени най-общо във Витрувианския човек. Може да проверите дали се вписвате в идеала:

четири пръста са равни на една длан
четири длани са равни на една стъпка
шест длани правят един лакът
четири лакътя са един човешки ръст
широчината на разперените ръце е равна на височината на човек
разстоянието от корените на косата до долния край на брадичката е равно на една десета от ръста
разстоянието от долния край на брадичката до темето е равно на една осма от ръста
максималната широчина на раменете е равна на една четвърт от ръста
разстоянието от лакътя до края на дланта е равно на една пета от човешкия ръст
разстоянието от лакътя до ъгъла на подмишницата е една осма от ръста
дължината на дланта е една десета от ръста
разстоянието от долния край на брадичката до носа е една трета от дължината на лицето
разстоянието от корените на косата до веждите е една трета от дължината на лицето
дължината на ухото е равна на една трета от лицето


Включването на теглото на човешкото тяло в тази естетическа система не е нищо повече от разглеждането му като воден стълб с определена пропорция между височината и сечението (или диаметъра) му. Интересно е, че елините, например, са отчитали различията в пола и възрастта, за да изведат различни "идеални" пропорции.
Аз все още се блазня от мисълта, че пропорциите ми са по-скоро момчешки, но също така си давам сметка, че това не прилича на зрялата ми възраст и един "дорийски" вид по би ми подхождал. Ама чак на шкембест римски пехотинец не искам да мязам...
Re: Спортува ме ли достатъчно или само плюскаме пържоли..
25-10-2009 - 00:47:05
Wilson Написал:
-------------------------------------------------------
> Само едно не разбрах на Лиссето ръцете ли са малки
> или на Фил му е голям


2-то (приемам и проверки) winking smiley :]
Re: Спортува ме ли достатъчно или само плюскаме пържоли..
26-10-2009 - 00:51:33
Re: Спортува ме ли достатъчно или само плюскаме пържоли..
26-10-2009 - 14:16:47
Добре де -Има ли някой ,който СКОРО да е стопил сланинна без липосукция.Искам личен пример. *sos*
Re: Спортува ме ли достатъчно или само плюскаме пържоли..
26-10-2009 - 14:38:19
[www.vbox7.com] - пак изчезнаха постове :]
Re: Спортува ме ли достатъчно или само плюскаме пържоли..
26-10-2009 - 15:00:08
avatar
FILIP_M Написал:
-------------------------------------------------------
> - пак изчезнаха постове


----------------------------------------------------------------

чезнат постове така ли ... аз пък не забелязах ... на кой ли ШЪ да сЪ тЕа постове?

:] :]

явно татко Барба се опитва да Флезне Ф роля ... :]

ма защо тъй мА дискриминирВа ... :]

... да не би заради оня селтак Владо Йосифов ... аз какво следва да направя като някой е мноооооууууу проЗТ ... да си трайкам ли smiling smiley *huh* *huh*
Re: Спортува ме ли достатъчно или само плюскаме пържоли..
27-10-2009 - 00:28:51
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> Добре де -Има ли някой ,който СКОРО да е стопил
> сланинна без липосукция.Искам личен пример.


Липосукция eye popping smiley ?! Ти да не си 180 кг. ? Никога да не си правил агресивна сукция на мазнини по тялото си, организмът мързелявее, свиква и чака цял живот след това, онази какичка иглата дъъъъъъъъългата да оправи метаболизма!
СЪВЕТ: НИКОГА !!!

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: Спортува ме ли достатъчно или само плюскаме пържоли..
27-10-2009 - 09:27:26
Елиса-И АЗ ТАКА КАЗВАМ НИКОГА на Липосукцията.Вече съм един килограм надолу. *ok* .След месец мисля да съм изпълнил задачата.Дано да задържа после. *xxx*
Abu
Re: Спортува ме ли достатъчно или само плюскаме пържоли..
27-10-2009 - 12:27:31
Един килограм?! Да не си се изакал?

По принцип хората не могат да се сравняват в такива подробности като ефект на разни диети, но има и общи неща:
Първите 3-4 кг са от "боклук" и течности. Загубата на течности влияе много силно на кръвното, освен това може да прегрееш. Абе внимавай там - много е важно в началото как тръгваш. Възстановяват се за ден-два (дори и половин кило кръв да изкараш, пак се връща бързо).
Втората порция килограми са от по-малко натоварваните в ежедневието мускули. Обаче трябва вече да си посвикнал на режим, в който поддържаш добра хидратация и нормално кръвно. Не се прекалява с мускулните усилия.
Същинското отслабване, т.е. топенето на мазнини, почва когато си задобрял достатъчно в предните две и ако организмът ти го понася. А шкембе и паласки изтъняват най-последни, при мен се получи месец след като се бях отказал (общо за това около пъпа ми отне около 8 месеца, а не беше чак толкова много за махане).

В общи линии, няма значение какво ядеш - важното е да не ядеш и да харчиш възможно повече калории! Цигари, алкохол, спорт нямат и те голямо значение, а само помагат или пречат в преследването на основната цел (ефектът им върху психиката е по-голям от физическия). Бил съм свидетел за 6 месеца да се свалят 45 кг (от 115 до 70, друг от 120 на 80, аз от 96 на 76 - сравнително слабо постижение, ама то няма и накъде), но ставаше дума за съвсем здрави млади хора. Минеш ли трийсетака, много внимателно! Оптимистичният срок (доколкото си се описал) е около година, песимистичният - никога...
Траен ефект се постига, като да речем след година и половина-две забележиш, че пак качваш малко, да пресечеш с нова диета или каквото там ти е помогнало, но в по-лек вариант. С течение на времето ще свикнеш (но не е добре от първи път) да минаваш "на режим" без подготовка и ударно да отслабваш. При мен това става за седмица (около 10% от теглото), но го правя повече от 15 години и внимавам да е наистина в началото на освинването... И ще се примириш, че по-малкото тегло почти винаги означава по-малко сила - неизбежно е, но си има други предимства...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход