Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пуф-Паф Зъннн-Зънн

Публикувано от elissa 
Re: Пуф-Паф Зъннн-Зънн
15-10-2009 - 11:26:27
stamby Написал:
-------------------------------------------------------

> Жена ми ги спря като забременя и 6 години не пуши.
> Сега почнала, с кафенце с колегите и тя така се
> криеше, хванах я и и казах че няма проблеми, но я
> е срам от децата и си ходи вечер на терасата :-( И
> като гледам върви убедено към кутия на ден...

:] :]

Грешката ти е била, че си я хванал. :]
Просто, не е трябвало да и обръщаш внимание. smiling smiley

Светльо, не ми помага... На терасата съм сложила една кутия от кафе с капак. Отварям я, да я помириша, и... паля.. Отврат е. След това - дъвки, бонбони...

Изобщо не слугувам на вещи, но на това чудо съм толкова подвластна, че...
Всяко едно събитие е повод - радост, тъга, яд, умора...

По някои от летищата има стаички, където само там може да се пуше. Вътре, като погледна пушачите, някакви утрепки и аз съм се наредила с тях.... А как мирише там брррр
След това, в тоалетната - на мивката- да се мия... абе... яд ме е на мен си. Излиза, че съм много слаб човек, явно... sad smiley
Re: Пуф-Паф Зъннн-Зънн
15-10-2009 - 11:41:00
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> > Как ги отказа?
>
> ==================================================
> ==================================================
> =====
> ДариНА .... Да опазим децата !


Не знам точно - като ги направиха 3.20 - просто казах дотук!!!! И всякакви приказки, за емоционални сривове са дрън-дрън. Може би трябва само достатъчно да озверееш winking smiley
Re: Пуф-Паф Зъннн-Зънн
15-10-2009 - 11:58:12
Муза, идеята е това да се прави сутрин, веднага след ставането. Вдишва се дълбоко 2-3, може и 4-5 пъти. След това не палиш цигара - тъпчеш се с нещо. Не става веднага - седмица до 10 дни трябва.

Очаквам отзиви в темата след седмица smiling smiley
Re: Пуф-Паф Зъннн-Зънн
15-10-2009 - 12:09:36

Светльо,
Не става... :]

Аз като ти казвам, че съм слаб човек, ти не ми вярваш... smiling smiley

Може би, трябва да озверея ли, не знам как точно да го постигна. Защото сега ще вдигнат цигарите, ще ги намаля и... абе лъжа себе си.

Изобщо, сме пълни с противоречие, ама айде... :-[ sad smiley
Re: Пуф-Паф Зъннн-Зънн
15-10-2009 - 12:20:41
Човек има нужда от поне един порок, независимо какъв е той:-) Аз като не пуша по рождение като седна с приятели и наблягам на мезетата че и се наливам с питиета млко повечко от нормалното темпо. smoking smiley А жената се държеше така, като че ли най-малкото любовник си е хванала. Сега като знам и и е по-спокойно.
Re: Пуф-Паф Зъннн-Зънн
15-10-2009 - 12:29:34

И сега, какво да правя - до почна да си пийвам ли? Ми, като не ми харесва? Обърках се вече... :]
Re: Пуф-Паф Зъннн-Зънн
15-10-2009 - 12:46:02
venciev Написал:
-------------------------------------------------------
> Уффф,трябва да ги отказваме май тези фъшкии,ама
> как да стане като нЕма воля...


Венци, за какво ти е воля, пази я за други работи.

Тука си требе ИНАТ!!!

:] *ok*

А, не са фъшкии, а пирони в ковчега!!!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-15 12:49 от Скорпи999.
Re: Пуф-Паф Зъннн-Зънн
15-10-2009 - 12:52:59
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> > Светльо,
> Не става...
>
> Аз като ти казвам, че съм слаб човек, ти не ми
> вярваш...
>
> Може би, трябва да озверея ли, не знам как точно
> да го постигна. Защото сега ще вдигнат цигарите,
> ще ги намаля и... абе лъжа себе си.
>
> Изобщо, сме пълни с противоречие, ама айде...
>


Няма слаби хора – има инати smiling smiley
Ако спазиш “процедурата” точно на 10-тия ден ще гледаш кръвнишки всеки който мернеш с цигара.
Тука трябва също воля, не става от само себе си. Още на 3-тия ден няма да искаш да вдишваш гнята и ще бягаш всячески от това си “задължение”. Но опитай да го правиш на пук на себе си. Все едно “хайде пък да видиме дали ще ме откажеш”. После, по някое време дори ще се намразиш smiling smiley Именно тука явно идва и ключовият момент с отдръпването от порока. - Някак си успяваш да направиш разликата между това как се чувстваш когато не вдишваш и когато трябва да го правиш. Всичко е на психологическа основа. Придобиваш изключителна омраза към този вкус/мирис/усещане и в един момент просто преставаш.
Важно е това да го правиш ВЕДНАГА след като станеш – дет се вика още със затворени очи. По всяко друго време няма да има никакъв ефект, дори ще палиш цигара за да си “оправиш” вкуса smiling smiley След това поне час трябва да си намериш някаква работа и да не палиш въобще.
Не пречи да опиташ..пък ако не стане се надяваш тутуна да стане 10лв кутийката smiling smiley
Re: Пуф-Паф Зъннн-Зънн
15-10-2009 - 12:57:53
Дянков, вдигай още акциза на пушачите ! :] Но бирата-не пипай! *beer*
Шепотът на утринните звезди
15-10-2009 - 13:10:31
Събуди ме съседското куче. Винаги ме буди, колко го мразя! Защо трябва да се събуждам точно от тази гадна твар? Трябва да изляза да се поразходя и да забравя непреодоли¬мото си желание да запаля съседската къща. Каквото кучето, такива и стопаните. В живота ми вечно се намъкват някакви гадини и се мъчат да ме докопат! Нервно се обличам. Чехлите ми пак са изчезнали някъде. Къде сте, изроди? Щом ви намеря, ще ви изхвърля!
Навън е влажно и мъгливо. Вървя по хлъзгава пътечка през мрачната гора. Почти всички листа са опадали, около мен стърчат само сивите стволове на полумъртвите дървета. Защо ли живея сред това мрачно блато? Вадя цигара. Май не ми се пуши, но навикът ми казва, че трябва. Трябва ли? Откога цигарата ми е станала задължение? Да, твърде противно е да пушиш сутрин на гладно. А преди във весела компания цигарата ми доставяше удоволствие, беше нещо като символ на мода, свобода и стил. Но празниците свършват и настъпват сиви дъждовни делници с локви от непреодолими проблеми. И преглъщаш всеки проблем с няколко цигари, сякаш си казваш: ще изпуша тази цигара, ще си почина и отново ще се гмурна в опротивялата ми рутина. В очите ми попадна цигарен дим и аз ги покрих с ръце като обидено дете. Колко ми е омръзнало всичко! И сякаш да потвърди мислите ми, едно брезово клонче се огъна коварно и ме удари по лицето. Отврат! Вбесен го счупих и го отметнах настрани. То увисна, залюля се и заподскача като паяк, като че ли ми показваше собственото ми безсилие да променя нещо в този свят. Унило се помъкнах по-нататък. Всеки път, когато се опитвах да се боря със света, той отначало се поддаваше и ме обнадеждаваше, а после яко ме перваше по носа. Само във филмите героите вървят неотклонно към целта си и помитат всичко по пътя си. В реалността е другояче. Отначало печелиш - веднъж, втори, трети път. Въобразяваш си, че си победител, и уж ти се струва, че целият свят е в джоба ти, но в крайна сметка винаги губиш. Ти си само една гъска за празника — угояват те, за да те опекат и да те изядат. Веселата музика не е за теб. Сгрешил си - това не е твоят празник. Сгрешил си...
Стигнах до морето, затънал в тъжните си мисли. Вълничките злобно хапеха песъчливия бряг. Морето не¬дружелюбно ме облъхна със студена влага. Тлъсти чайки мързеливо пристъпяха по брега и кълвяха някаква гнилоч. Очите им излъчваха студена черна пустота. В тях сякаш се отразяваше целият заобикалящ ме свят, също толкова студен и враждебен.
Клошар събираше празни бутилки по брега. Я се махай, мърльо такъв, искам да остана сам. Не, май идва към мен - навярно ще проси пари.
Я по-добре да се прибирам. Никъде няма мира! Колко съм уморен! Винаги съм уморен, дори когато си почивам. Живея, сякаш излежавам присъда. Струва ми се, че скоро всичко ще се промени, ще започне нов етап и тогава ще стана друг и ще мога да се радвам на живота. Но всичко това е в бъдещето. А засега - същата унила каторга. Чакам ли, чакам, а бъдещето така и не идва.
Както винаги, сега ще си изям безвкусната закуска и ще отида на скучната си работа, където пак ще изстисквам от себе си резултати, които са нужни другиму, но не и на мен. Още един ден от тежкия ми и безсмислен живот...

Събудих се от шепота на утринните звезди. Ама че гаден сън сънувах! Сякаш се е върнало късче от предишния ми живот. Добре че е само сън............. smoking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход