Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Предлагам снимки за визитната картичка на Ирина Бокова :

Публикувано от VladimirYosifov 
Abu
Re: Предлагам снимки за визитната картичка на Ирина Бокова :
25-09-2009 - 20:59:08
Тих,
не знам как да определя усещането, че има нещо нередно в избора на И. Бокова, ама то си е някакъв мой предразсъдък, а все-пак у мен надделява чувството на гордост, че българин е на такъв висок пост. Убягва ми точната дума за това...

Единственото ми опасение е (искрено се надявам да е напълно неоснователно), поради вероятната обвързаност на г-жа Бокова с едни хора от една партия, да не би да е имала нещо като сътрудничество с едни служби, за което после лепят етикет "доносник". Ще бъде невъобразим резил, ако нещо подобно гръмне...
Re: Предлагам снимки за визитната картичка на Ирина Бокова :
25-09-2009 - 22:40:44
Абу,
Не се "коси" - няма да е първата, ако...
Виж Президент, виж Премиер - сигурно и други, но не се интересувам много.

Мен пък също като теб ме гложди нещо друго - дълбоко в себе ми се иска да изкажа някакво съчувствие на Автора - Владо. ако действително тези дни са му напомнили някаква стара семейна драма (така и не разбрах дали).

Като го слушам, обаче си мисля. Ако с машина на времето върнем него и бащата на Бокова в онези времена, разменим им ролите - 99% сигурно, че Владо щеше да му извие врата на другия. Какво да правиш, времена...

Мен лично ми писна постоянно да ме връщат човешки живот назад и да ми обещават "светло бъдеще" неизвестно кога. Всеки си вади лъжи/истини кога как му "отърва", дори понякога без конкретен интерес, настръхваме по най-малък повод и в резултат губим комуникация дори за неща от общите ни интереси (вълнения).
Лоша работа... и "халът" ни съответен.

Я, по една *beer* за лека вечер.
Re: Предлагам снимки за визитната картичка на Ирина Бокова :
26-09-2009 - 08:35:10
Svetlio Написал:
-------------------------------------------------------
> Приемаш го доста сериозно и изглежда си загрижен..
> Дано не си и наполовина прав, зашото ще стане
> страшничко.. не толкова пряко (вече сме уж в друга
> 5летка), колкото до самият факт, че е възможна пак
> някаква схемичка. Самият помисъл за това и защо е
> допуснато, достатъчно ме плашат и всяват доста
> тъмни мисли...


Понеже забелязвам, че доста не са разбрали какво се е случило преди 20 години, ще разясня:
Всяка власт има права и задължения / прерогативи на властта /. С десето ноемврийския цирк червената номенклатура си осигури управление без всякакви отговорности. С поставени ръководители на "опозицията" - желев, стоянов, костов - залъга и нас и света, че извършва процеси на демократизация. В същото време си присвои всички държавни активи - банки, предприятия, земя. Създаде съдебна власт и закони, чрез които да бъде недосегаема. Не допусна по никакъв начин изграждането на гражданско общество. Деструктира и деморализира ценностната система.
Време е да се откъснете от сапунките и реалитата и да прогледнете за проблемите и утрешния ден, който ни чака!!!
Ако не се осъзнаем ДНЕС !!!
Re: Предлагам снимки за визитната картичка на Ирина Бокова :
26-09-2009 - 09:08:15
Justy Написал:
-------------------------------------------------------
> Svetlio Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Приемаш го доста сериозно и изглежда си
> загрижен..
> > Дано не си и наполовина прав, зашото ще
> стане
> > страшничко.. не толкова пряко (вече сме уж в
> друга
> > 5летка), колкото до самият факт, че е
> възможна пак
> > някаква схемичка. Самият помисъл за това и
> защо е
> > допуснато, достатъчно ме плашат и всяват
> доста
> > тъмни мисли...
>
>
> Понеже забелязвам, че доста не са разбрали какво
> се е случило преди 20 години, ще разясня:
> Всяка власт има права и задължения / прерогативи
> на властта /. С десето ноемврийския цирк червената
> номенклатура си осигури управление без всякакви
> отговорности. С поставени ръководители на
> "опозицията" - желев, стоянов, костов - залъга и
> нас и света, че извършва процеси на
> демократизация. В същото време си присвои всички
> държавни активи - банки, предприятия, земя.
> Създаде съдебна власт и закони, чрез които да бъде
> недосегаема. Не допусна по никакъв начин
> изграждането на гражданско общество. Деструктира и
> деморализира ценностната система.
> Време е да се откъснете от сапунките и реалитата и
> да прогледнете за проблемите и утрешния ден, който
> ни чака!!!
> Ако не се осъзнаем ДНЕС !!!
>
----------------------------------------

скоро ми попадна интервю на американец-дошЕл да ни разгледа отвътре!
в резюме звучеше така:
българинът е разкрачен между ДВА века - XIX и XXI (това е разстоянието от кравите и кирпича до i-pod - a)
------------
както винаги Пунди ще коригира със тезата,че БГ-ецът е разкрачен межди ТРИ догми:
1- БГ е кенеф,нужник (най-малко според Дейвид Черной е така)
2- БГ е скъпа,нежна,мила кочинка (според певицата Силвия Кацарова е така)
3- БГ е земен рай (според Цветан Радославов е така , нищо че е живял преди 100 год)

-------
дали избирането на Бокова е значимо за БГ зависи от персУналното отношение към БГ , в частност от изкуството на САМОкритика (да не се бърка със САМОзадоволяване в пряк и косвен смисъл)
-----------
Еднозначно е едно:
средностатистическият пундювец няма абсолютно никакъв шанс за престижно класиране като нейното , независимо дали е завършил Йеил или пуца за балами!
А трябва ли да има ???
след като 65 год участваме във футболен мач , в който другият отбор играе с 13 футболисти , в т.ч. съдията ???

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Анонимен потребител
Re: Предлагам снимки за визитната картичка на Ирина Бокова :
26-09-2009 - 09:12:07
Що пък, откак разбрах, че Катарина Вит е била сътрудник на ЩАЗИ ми се вдигна в очите - хем хубава, хем шпионка - убийствена комбинация smiling smiley

Едно време имаше един лаф, че разликата между агент провокатор и разузнавач е само в това от коя страна го гледаш - иначе си е едно и също.

Аз лично уважавам хората, които са работили и работят за съответните служби.
Abu
Re: Предлагам снимки за визитната картичка на Ирина Бокова :
26-09-2009 - 09:31:37
Любо,
Отдавна съм престанал да се кося. Гледам и в другата тема за диктатурата нещо се опитвате да си обясните... За мен този въпрос е решен - няма условия за развитие на Обществото, затова нищо няма да се случи в близко бъдеще.
За да не използвам термини извън контекста на точно определена идеология, ще се опитам да дам възможно най-простата схема на промени в обществения строй с обикновени думи.
1. Морал.
2. Мъдрост.
3. Смелост.

Моралът, като първо условие за някакви промени, се определя от самото Общество. В смисъл, че Обществото казва какво е морално и какво не - няма значение дали от наша гледна точка е така. От ключово значение за формиране и утвърждаване на Морала е Културата - тя е тази, която прокламира и утвърждава общите ни ценности. Също Културата ражда новите идеи, намира решения на конкретни проблеми, пази Морала от фриволни тълкувания и прочее. Поради факта, че за налагането на морал чрез култура е необходимо Възпитание, мисля, че минималният период за смяна на един морал с друг е поне срокът на възпитание на едно поколение - да речем 15-20 години.
При добро стечение на обстоятелствата, при известна продължителност на спазване на един Морал, поддържан от една Култура и при нужното Възпитание, се получава някакво натрупване на потенциал - умствен и духовен - който се проявява като Мъдрост. Без Мъдрост всяка промяна би била към по-лошо, независимо от ентусиазма и честността на предизвикващите я. В момента черпим потенциала на Мъдростта, натрупана през Соц-а - кофти, ама така го виждам.
Смелост - това е волята да се свърши всичко, което Мъдростта, родена от Морала, Културата и Възпитанието, ни подсказва. Смелост е да не се съмняваш в правотата си, да отстояваш убежденията си и най-вече, да търсиш по-добрите решения за Обществото. Смелостта са действията, включително и на т.нар. "гражданско общество".

И така, Любо, гледайки тази проста схема, можеш лесно да си обясниш защо не може да има диктатура на пролетариата, защо не може да има гражданско общество, защо изобщо нищо не се променя към по-добро... Нали разбираш - моят и твоят морал не вършат работа за новото държавно (обществено) устройство. Моралът на следващото поколение хич и не ща да го знам. Какво добро очакваш да се роди от това? Хайде, за натрупването на знания не споря, ама като е безцелно (не е подчинено на обща цел, а на някаква илюзорна представа за материален просперитет, която ако беше истина, за 20 години да сме видели да се случва). Смелост и решителност чат-пат има - я бате Бойко какъв е ербап! Ама вярваш ли? Или се надяваш само... Има един път, дори не ми се мисли за него..., но друго не виждам за близките 10 години. Пак е диктатура, ама категорично не може да е на пролетариата - нито има ресурс да удържи власт, нито може да налага идеи, а накрая дали ще сдаде доброволно и към какво точно ще тласне Обществото, не ми се гадае... Пък и нали го гледахме вече този филм.
Re: Предлагам снимки за визитната картичка на Ирина Бокова :
26-09-2009 - 09:33:37
Тинки, не се притеснявам от сътрудниците. Множко ми идват доносниците. В нашата мила татковина не може и да пръднеш, без това да стане достояние на службите. На мига. Да припомня стария соцвиц: Пусната е на пазара трипластова тоалетна хартия. Третия екземпляр е за досието...
Анонимен потребител
Re: Предлагам снимки за визитната картичка на Ирина Бокова :
26-09-2009 - 09:40:11
Е ти как ги различаваш сътрудниците от доносниците smiling smiley
Май пак стигнахме до агент провокатор и разузнавач.

Ако идеш и кажеш, че една мутра продава наркотици - за мутрата ще си доносник, а за родителите на наркоманите - сътрудник.

Лошото в цялата работа е с многото глупости изприказвани през последните 20 години в момента никой не иска да сътрудничи за сигурността на Родината си.
Re: Предлагам снимки за визитната картичка на Ирина Бокова :
26-09-2009 - 09:52:32
Доносниците ти душат в бельото. И нямат картонче в архивите. Аз съм сътрудничил на ДС по линия на Научно Техническото Разузнаване. И имам картонче winking smiley Пък не знам защо си мисля, че съм дал в ръцете на колегите си изделия, които легално не можехме да купим / КОКОМ / *stop*
Re: Предлагам снимки за визитната картичка на Ирина Бокова :
26-09-2009 - 09:57:15
avatar
Justy Написал:
-------------------------------------------------------
> Доносниците ти душат в бельото. И нямат картонче в
> архивите. Аз съм сътрудничил на ДС по линия на
> Научно Техническото Разузнаване. И имам картонче
> Пък не знам защо си мисля, че съм дал в ръцете на
> колегите си изделия, които легално не можехме да
> купим / КОКОМ /


clap: clap: clap: *beer*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход