Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За Искането, Моженето и Реалностите

Публикувано от OwnerBG 
За Искането, Моженето и Реалностите
20-09-2009 - 08:08:23
avatar
Някои особености на българския характер


19 Септември 2009, брой 214
в-к Дума

Родителите се грижат за детето си, докато навърши пълнолетие на 48 години.
Майка ти влиза в стаята, докато правиш секс с жена си, за да провери дали си добре завит.
Ядеш чесън, докато ти изтръпне езикът и всички около тебе се разплачат. Нека мре мръсната гад!
Мислиш си, че като имаш бирено шкембе, задължително разбираш и от футбол.
Софиянец си, но с нетърпение чакаш да дойдат празниците, за да си се прибереш във Вълчедръм.
Докато чакаш с платнените пазарски торби на светофара, край теб профучава SL600 кабрио със супермоделка вътре и ти казваш: "Аз тая съм я чукал в шести клас!"
На всеки виц отговаряш с "Аз тоя го знам, ама по друг начин."
В заведение, в което е заета само една маса, задължително сядаш на съседната и вместо в менюто гледаш в чинията на другия.
Твърдо си убеден, че всеки успял човек задължително е връзкар / мошеник / мутра / курва/, а теб съдбата те е прецакала, но въпреки това играеш двадесета година на тото с една и съща комбинация от рождените дни на децата.
Чергите се тупат най-вече през балкона към улицата, за предпочитане ако съседът е проснал прането си отдолу.
Като правиш домашно веселие, чупиш сватбения сервиз, за да му падне полилеят на съседа, а когато той прави парти - викаш полиция, защото не те оставят да спиш.
На 15-и взимаш аванс, на 30-и заплата, а на 8-и идват бурканите - ти си осигурен човек!
Държавата винаги е виновна. Това е аксиома.
Смяташ, че има по-гадни същества от политиците и пример за такова е "т`ва копеленце Бербатов, дето пак не можа да вкара, а какви пари взима".
Всичките ти приятели знаят, че снощи си таковал Мария...
Псуваш тези, които са решили "Аз съм българче" да отпадне от читанките, въпреки че ти също не го знаеш.
Живееш в Бургас и от всичко най-много мразиш Варна. И, разбира се, София.
Правейки ремонт вкъщи, пробиваш с бормашината дупка след дупка, забравяйки, че е добре от 2 до 4 да се пази тишина.
Ядосваш се, че градският транспорт е мръсен и неуреден, но отново не дупчиш билет.
Българинът думи като "Моля", "Благодаря", "Извинете" и "Бихте ли" ги няма в речника си и затова, ако чуе да ги употребяваш, си мисли, че си задръстен и задължително много тъп. И чак като вземеш да се държиш просташки, ставаш "печен", "достоен за уважение" значи.
Българин си, когато, ако настъпиш или бутнеш някого на улицата, казваш просто едно "оппа".
На въпроса "Как си?" винаги казваш "Зле съм!" (току-виж ти поискали пари назаем).
Майките на всички, които се появяват "по новините", плюс тези на приятелите ти и тази на Селесте са общо достояние. Това правило не подлежи на обсъждане.
Мечтаеш едно - да бъдеш служител на Дирекция "Митници". Или минимум на Регионалното данъчно Управление - Костинброд... Или поне щерка ти да се омъжи за такъв "човек с перспективи"


Кой ли ще се познае. spinning smiley sticking its tongue out winking smiley *pardon*
Re: За Искането, Моженето и Реалностите
20-09-2009 - 10:01:36
*ok* *ok* *ok* clap: clap: clap: :] :]
Re: За Искането, Моженето и Реалностите
20-09-2009 - 10:14:21
Уникално и 100% вярно *beer*
Abu
Re: За Искането, Моженето и Реалностите
20-09-2009 - 10:29:35
Глупости!
Само недупченето на билетче (което си е наистина уникална софийска дивотия) и бурканите донякъде са типично български. Нищо от останалото не е чуждо и за "цивилизованите" народи. Пък ако си мислите, че силното преувеличение показва добро чувство за хумор... ами радвайте му се! Макар точно то да издава безпогрешно простащината.
Re: За Искането, Моженето и Реалностите
20-09-2009 - 14:13:54
Бах ма** Му и тази на Селесте (ако ги познавах, сигурно щях да предпочета втората). smiling smiley
Първо си похихиках.
После се върнах (след поста на Абу) и тествах най-откровено - ако искате вярвайте, само за вицовете и "Аз съм Българче", и то не на 100% пасвам (някак неочаквано).
Сигурно съм "извънземен", защото, макар и засилено, това е наоколо и тенденцията май е все натам.
Странното е, че го приемам за даденост и май "не ми пука", макар понякога да ме гледат неразбиращо - като "изкопаемо" - тоя пък на "какво се прави".
Този "типаж" постоянно иска разбиране и потвърждение на "правилната тъпотия". Иначе си му враг и понякога възникват проблеми с това.
"Понякога" е за мен - иначе ежедневно четем и слушаме.
Има и някаква "светлина..." - когато започнем да се присмиваме на грешките си, сме направили първата стъпка. smiling smiley
Re: За Искането, Моженето и Реалностите
21-09-2009 - 19:29:25
Сетих се за разните "извинения по български": "Оппаааа!" , "Сори, Мацка", "Глей къде ходиш ма кифло!" (таксиметрови и др. шофьори), "Бегай, бегай, че бързам" (при разминаване), "Мръдни малко" (в градския транспорт) ... и дори се чувстваш щастлив, като си чул поне това, а не са те премазали, блъснали, настъпили и отминали съвсем, съвсем безмълвно.

ЮНЕСКО дефинира културата като "множеството от отличителни духовни, материални, интелектуални и емоционални черти на дадено общество или обществена група". Културата обхваща "освен изкуството и литературата, начина на живот, формите на съжителство, ценностните системи, традициите и вярванията".

Кое ли от тези ни "куца" ...

“При културата нещата са както при виното: аромат и благороден вкус може да се получи само от времето и то след дълго време! ”

Ако горното е истина, то при нас формулата е изначално сбъркана. Нашето вино с времето все повече намирисва на вкиснало, а вкусът му нагарча.

За жалост само констатации, формула за това как да се променят нещата - няма открита, а и никой не се занимава с търсенето й.


--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: За Искането, Моженето и Реалностите
24-09-2009 - 01:38:22
[ide.li]

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: За Искането, Моженето и Реалностите
24-09-2009 - 02:39:43
Не случайно постнах (във връзка с тази тема) откъсите от хумореските на Михалаки Георгиев в темата "Една сутрин от живота" [forum.imoti.net].
От край време искането, моженето и реалните умения на нашего брата нещо са в сюрреалистична връзка за онези с най-гоалямато въображение. Де, да можехме всички да познаваме по едно министро, дето да назначи бездарника и блюдолизец на работа, без "коджамити зор да вижда" не някаква лека службица, и без да се налага "да си издухаш и джигера" или "да мъкнеш толков тупан", ама пак некак да си в оркестъра, така иска нашего брата, и ако може да го турат в оркестъра, ама на "една клечка, на, такава така, нема ни колко две педи, па ни духа, ни у тупан бие, а само си върти така на ветър клечката, божем и он нещо върши." Докато си чакаме подобни хаири от властимащите и докато си мислим, че от въртене на клечка пари се изкарват ... ще си останем на това дередже! За жалост, ама нито времето е същото, нито финансите, само мераците на чичо Денчо си остават същите, в това число на всеки чичо в милата ни родина. Няма как да се мръдне напред така, работа си трябва, не става само с артистично въртене на клечката ... Бачкане до припадък, пък колкото - толкова!



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход