Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дом

Публикувано от nino 
Re: Дом
30-08-2009 - 14:17:03
avatar
Я в тая замунда всичко имало smiling smiley Ето още значи, но не са high res:

Powaqqatsi: Life In Transformation

Naqoyqatsi - Life as war

Re: Дом
30-08-2009 - 15:11:54
Мисля, че в тази поредица от филми, чието проникновение е душата в търсене на Бог, най-релефно е творчеството на Андрей Тарковски. Вероятно всички са гледали първия филм, с който стана известен у нас - "Соларис", по романа на Станислав Лем. Той е христоматиен като режисура, опарторска работа, актьори. Опитах да гледам американската продукция - с Джордж Клуни, но някак не ми въздейства. (Може и да греша.) Но не бива да се пропускат филмите му -" Сталкер", "Андрей Рубльов" и особено двата последни - "Носталгия" (1983) и "Жертвоприношение" (1985/6)( познат е под тези имена:Offret, The Sacrifice). Определено не са лесни за възприемане - нито еднократно и нито еднозначно. Но много бихте загубили ако не ги видите.
Ще си разреша да ви предложа и едно стихотворение от бащата на режисьор - пренебрегван в миналото руски поет- Арсений Тарковски, което май подхожда на темата, или пък на мен така ми се струва:
Живейте в дом – и цял ще е домът.
Ще викна кой да е от вековете
и дом ще построя. И всеки път
отново с мен жените и мъжете
на масата с децата ще седят.
А масата за всички ни ще стигне –
живее бъдещето в този час:
и ако аз ръката си повдигна
петте лъчи ще се вселят у вас.
Аз всеки минал ден като подпора
крепях на слабите си рамена –
тъй времето измервах без умора
и го пресякох като планина.
Родителите му са разделени и майката сама се грижи за децата в тежките следвоенни години, но стиховете на бащата присъстват и в последните два филма.
Ей, голяма агитация хвърлих, но истината е, че много харесвам филмите му. През 80-те, в България бяхме го издигнали в култ и колкото повече минава времето, толкова по-ясно става, че е явление в изкуството на 20.век.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-08-30 16:02 от nino.
Re: Дом
30-08-2009 - 17:15:08
nino Написал:
-------------------------------------------------------
> Мисля, че в тази поредица от филми, чието
> проникновение е душата в търсене на Бог,
> най-релефно е творчеството на Андрей Тарковски.

>
>
>
> Редактирано 2 пъти, последният път 08/30/09
> 04:02PM от nino.


За Тарковски няма какво да говорим, повечето от филмите му съм ги гледал още като студент. Можеш да си свалиш цялата му филмография от замунда.нет. Аз я свалих - всичките му филми. Те са си една тайфа още от студентските години с Кончаловски - той пише доста интересни подробности за Тарковски и някои от по-ранните му филми в книгата си "Долни Истини". Бергман също пише за Тарковски че достига до дълбини, до които той самият никога няма да достигне. Невероятни са му филмите, аз харесвам много и последните два, които са снимани в "изгнание" - "Носталгия" (италиански) и "Жертвоприношение" (шведски с оператора на Бергман - Свен Нюквист). Абе както цинично се изразяват по-елементарните американци - това си е много "дийп шит".

Ето линка към филмографията му в замунда.нет:

[www.zamunda.net]

Додо, мерси за линковете, пуснах "Барака" да се сваля. Като имам време, ще прегледам и другите. Хубава тема се заформи за филми...
Re: Дом
30-08-2009 - 17:36:42
Ето и линк към преводите и оригиналите на стиховете.
[zhekov.pero-publishing.com]


--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: Дом
30-08-2009 - 18:00:04
avatar
Другите три са по-стари, но си приличат. Барака също не е много нов, но е сниман на 70мм лента и е впечатляващ.. Сега се работи по един нов "Samsara" ще излезне 2010.
Re: Дом
31-08-2009 - 01:38:31
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Другите три са по-стари, но си приличат. Барака
> също не е много нов, но е сниман на 70мм лента и е
> впечатляващ.. Сега се работи по един нов "Samsara"
> ще излезне 2010.


Другите три не съм ги видял още, но тази вечер гледахме с жена ми Барака (наистина е много впечатляващ, даже се чудя дали не ми харесва повече от Дом) и 21 Грама, който е също як филм.
Re: Дом
03-09-2009 - 00:47:00
avatar
Re: Дом
14-09-2009 - 00:43:58
avatar
tao
Re: Дом
14-09-2009 - 10:54:59
Додо, смени си аватара бе човек.
Сериозно те моля.
Abu
Re: Дом
14-09-2009 - 17:20:45
Що? Много е як! Все ми напомня за любимото ми клипче от Тубата



fun made video

бях го пуснал при поздравите, ама е само за ценители и немА отклик...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход