Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

какъв LCD телевизор да си взема

Публикувано от wwwTEHTAcom 
Re: какъв LCD телевизор да си взема
07-06-2009 - 15:36:11
Интересна тема, аз лично съм маниак на картина и звук. За звук няма да пиша, трябва да описвам много компоненти, но понеже става дума за ТВ, ще споделя опита си.

Повече от 2 години не мога да намеря нищо от плоските телевизори (ЛСД или плазма), което да е по-добро от 100 Hz катодна тръба (кинескоп). Всички боклуци, които продават по Техномаркет и Технополис изглеждат ОК, само защото са пуснали на тях в магазина рекламен материал от производителя. Вземам няколко ДВД-та, които ги познавам добре, карам ги да ми включат ДВД плейер кам различни телевизори и просто - никой не е добър.

Миналата година минах през един мой любим малък магазин за високо ниво техника (от там съм си вземал някои аудио компоненти) и гледам една плазма, ама направо жестоко се вижда. Познавам и собственника и консултанта-продавач много добре. Това си е магазин за ценители, я влязат 4-5 човека на ден, я не. Та гледам аз плазмата и казвам "да бе, това само на Блу рей може да изглежда така". Продавача ми казва, че е най-обикновенно ДВД. Не вярвам, отивам до вкъщи и си вземам тестовите ДВД-та - същата красота. Веднага си поръчах една плазма и ви пиша съвсем отговорно, че няма нищо на пазара, което да е даже близо по качесто.

Става дума за последна генерация на Pioneer Kuro, аз си взех PDP-LX5090 модела. На обикновенно ДВД е по-добър отколкото ширпотребата на HD. На HD пък просто не мога да опиша колко натурален и детайлен е образа - може да се сравни само с киносалон. Говорителите на телевизора са опция - едва ли някой очаква да се слуша от вградени говорители, но едни малки Mission колони му пасват идеално (когато се гледа ТВ и звука не минава през ресийвера за домашно кино).

Тези произведения на изкуството не ги продават в Техномаркет, въпреки, че собственника на магазина във Варна гледа точно Pioneer Kuro.

Видях също, че ги има по Нет-а на electron.bg

За HD плейеър намерих и нещо невероятно (в същия магазин). TVX DVico се казва, едно кубче (може да му се вгради вътре хард диск или да се използва външен хард, аз така правя), върти HD формати изтеглени от Нет-а с много високо качество, за България, където има много малко Блу Рей заглавия, а и самите дискове са скъпи е просто избор номер 1. Вади звука от дигитален изход, така, че разделя на колкото канала е филма. От хард диска също може да се гледат и фотос, чрез DVico-то и на Kuro-to просто се виждат на почти цял екран с качество на фото изложба (стига самите фотос да са качествени).

Чух, че и цената на Kuro плазмите е паднала, аз лятото го взех моя за 5700 лв. някъде за Full HD, 50 инча. Струва си всяка стотинка, гледал съм стотици телевизори, нищо не е близо даже по качество, включително и много скъпи на LOWE.
Re: какъв LCD телевизор да си взема
07-06-2009 - 15:58:48
wwwTEHTAcom Написал:
-------------------------------------------------------
> какъв LCD телевизор да си взема ,за сега съм се
> спрял на самсунг но искам и вашето мнение
> благодаря предварително
>
>
>
>
>
>
>----------------------------
тоя пък не се отказа с тази плоска реклама на тенти.................
човече,колкото и да са прости форумаджиите , все пак прозира желанието ти да продадеш нещо без реклама - стига с този БГ келепирджилък




...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход