Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

........

Публикувано от анита 
Re: УАСГ или да бера малини в Германия?
08-05-2009 - 01:03:14
С два клипа - толкова! А, с две думи - на маймуни ни направиха. sad smiley

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: УАСГ или да бера малини в Германия?
08-05-2009 - 09:25:24
анита Написал:
-------------------------------------------------------
> кое да избера да вляза след 2 месеца архитектура в
> уасг или да отивам да бера малини в германия за
> 1000 евро на месец заплата,ако отида в уасг
> архитектура пак ще съм беден,майка ми изкарава по
> 300 лева на месец.аз завърпих преди 2 година
> математическата гимназия в сливен с отличен и се
> готвех за архиттектура в уасг,но първата година
> реших да не вляза нарочно за да съм на курс още
> една година с момичето ,което харесвам на курс-са
> по рисуване и тя ходеше втората година и казах ,но
> тя не искаше да е с мен и аз не отидох на изпитите
> а тя влезе архитектура сега пак се готвя и без
> проблем ще вляза архитектура,но аз не знам какво
> правят архитектите само знам ,че са бедни аз пари
> не искам искам да съм с Ани спечелих 7000 лева от
> еврофутбол ,но после 5000 пропилях на блек жак в
> интернет защото бях в депресия и мислех да се
> самоубивам
================================================================

глей са,всичко е до настройка.
представи си колко чувства и мислене си посветил за анита.
ако тези всичките емоции ги вкараш, посветиш и инвестираш в нещо друго,гарантирам ти,че ще си номер едно.независимо дали ще са малини,или архитектура.
човешката психика е доста интересно нещо,разбереш ли я и можеш ли ти да си й господар ще постигнеш много.
врътката е да вложиш същите емоции,които си вложил в анита.
разбира се,ти няма да можеш да го направиш сам,за тва ще ти дам съвет.
в твоя случай,да за можеш да използваш цялата тази страст в нещо друго,най хитрото е да си кажеш,че на пук на анита,ти ще успееш някъде другаде и тогава ще я имаш.така може и да успееш да не загубиш тази енергия и да я вложиш там,където наистина ще ти бъде нужна.
а понеже в бгетовицата жените са най меркалтилните в целия свят,тогава анита ще те вземе насериозно и ще почне да ти се мотка в краката......ама ако стигнеш до това ниво,анита вече пък на теб няма да ти харесва.ВЕРВАЙ МИ!
жените са странни същества,но ние сме същите.......представи си,че има някоя мацка,която е влюбена в теб и те следва и досажда непрекъснато....ми дори и да те кефи,ще ти писне и ще почнеш да се дърпаш.
тва е нормално човешко качество-стремиш и се бориш да имаш това,което ти е трудно достъпно,а това,което вече го имаш ти става безинтересно.
тва е и случая с теб-анита знае,че те има и си и писнал и е почнала да дистанцира,а ти обратното-чустваш,че може да ти избяга и ставаш прекалено скучен и банален в страха си да не я загубиш.
и накрая и двамата се променяте и не сте личностите,които са ви привличали един друг.
вместо да цивриш навсякъде по форумите,вземи се възползвай от енергията ,която все още имаш,обладай я и я инвестирай някъде другаде.тва е най важното........жените не са се свършили,няма и да се свършат.......анита не те привлича с това,че е незаменима,а заради това,че си я имал,но си я изпуснал.......
любовта,особено споделената,никак не е лошо нещо.....но е заробване,нищо повече,а и отминава с времето,ако ще и ана курникова да ти е половинката.рано или късно ще ти писне .......неминуемо е.

а вместо да ходиш да бачкаш на швабите,засади си ти малини-миналата година мои познати са изкарвали по 7000лв на декър.
в германия моа да береш малини,но в бг те е срам?
садиш 10 декъра,за малини не ти трябва първа категория,напротив-в планински места ,където земята е по 100лв на декър е перфектното място за малини.
хващаш 5 бабички пенсионерки,които са най добрите работници в този случай(в никакъв случай приятели или познати,които на маса са най добрите работници и бизнесмени),даваш на бабите по 300 лв заплати и ноември имаш поне 30-40 бона кеш пара........в бг има начини да се изкарат такива пари,но българина му дай да седи по 5 часа на ден в кафетата,да пуши по 2 кутии цигари и да върти милионите на масата.........
за кво ти е германия,където от 1000 евро на месец, ще ти остват по 300 евро спестени, дори и само хляб със олио и шарена сол да ядеш.
и за кво ти е да учиш?сто пъти по добре да вложиш тези години в разработване на собствен бизнес,отколкото после да завършиш и да работиш някъде на пари,които ще ти стигат да си платиш парното,тока и да се чудиш дали да имаш дете,или няма да можеш да си го позволиш.........
имам приятел архитект,който кара тир сащ.питах го-защо не ходиш в бгетовицата,там сега е бум и вас ви търсят.той ми каза,че колегите му състуденти работят за двойно по малко пари,а разходите са им двойно по големи......
да не говориме,че в бгетовицата професионализма и интелекта не се брои по държанието,а по тва,колко по скъп мобилен телефон имаш.......и разбира се за кариера не ти трябва да си вундеркин,че тогава ще им пречиш.....трябват ти роднински връзки и партийни заслуги......ако ги нямаш-ша та заблъскат като чертожник някъде за 1000 лв заплата....

аз лично имах големи проблеми с мама и тати,когато отказах да уча и казах,че искам да емигрирам,обаче сега не съжалявам,ама никък....въобще и не искам да си помися,че ще стоя в някоя банка по 8 часа на ден за 2000 лв на месец,със ипотека за 1000лв и голф тройка за 300лв на месец лизинг........

а,ако още не знаеш,в бгетовицата няма образование...има образУвание.
няма да те образоват,а ще те образуват........
загледай се покрай теб,ще останеш учуден,че повечето от успелите хора с труд са или без висше,или с висше,което няма нищо общо с бизнеса,който са изградили......
архитект?
ами виж го главния архитект на софия-диков.....достатъчно ти е да прочетеш едно негово интервю,или да видиш софия на кво е заприличала от как той е "главен' и ще откриеш един тотален некъдърник,без капка интелигентност,да не говориме за ръководни качества и гонене на това,за което е поставен.
къдърните хора в бг са пренебрегнати-те пречат на връзкарите.такава е системата.
ако си връзкар и мама и тати са едикоиси-почвай да зубкаш-дори и нищо да не знаеш-още по нагоре ще се издигнеш....ама ако се трудиш и влагаш сили,бита карта си,да знаеш.такава е системата-ако си професионалист,ще те изхвърли....трябва да си демагог с връзки и въздухар.........тия се лансират,хората с морал и етика нямат шанс,системата ги изхвърля.

Re: УАСГ или да бера малини в Германия?
08-05-2009 - 09:45:04
Пиши си лакърдиите Асене , но недей да казваш нищо за образОванието ! Нали пишеш , че не си учил , значи не си компетентен по тази тема , след като не си стоял дори в коридора и да слушаш лекция по нещо !!! sad smiley

НикЪк се пише с "А" , между другото !

Хайде да не забравяме колко кадърни хора има по света , които са завършили тук в България !
Re: УАСГ или да бера малини в Германия?
08-05-2009 - 10:05:05
MB2316 Написал:
-------------------------------------------------------
> Пиши си лакърдиите Асене , но недей да казваш нищо
> за образОванието ! Нали пишеш , че не си учил ,
> значи не си компетентен по тази тема , след като
> не си стоял дори в коридора и да слушаш лекция по
> нещо !!!
>
> НикЪк се пише с "А" , между другото !
>
> Хайде да не забравяме колко кадърни хора има по
> света , които са завършили тук в България !

==============================================================
ха сега....ти да не си някой химик ,каращ такси?или счетоводител на държавна работа.
беден,но интелигентен.....тва ли ти е останало?да се пъчиш с диплома....само си задай въпроса-дали наистина си интелигентен,или тва е единственото,с което можеш да си избиваш комплексите?друго няма?
колко кадърни хора са завършили в бг и са по света......да.....много са....берат малини,карат тирове и таксита..........
бг диплома в сащ не става и за тоалента хартия..имат по мека........
хайде няма да ти оразувам нерви,като ти кажа,че и бг дипплома ти не те прави интелигентен,както ти си мислиш,че ептем немъ да има самочувствие за избиване на комплекси.......
Re: УАСГ или да бера малини в Германия?
08-05-2009 - 10:38:18
Асене,
Както винаги, отново си го описал много добре. Имаше един подобен твой пост и в инвестор.
Макар, че на моменти изхождаш от твоя гледна точка. В смисъл, от позицията на човек, който търси реализация сам, а не в рамките на на друга фирма.

Развитието може да бъде като наемен работник(градящ кариера) и човек, правещ собствен бизнес. От коя страна ще бъде човек, е въпрос на личен избор, както и на осъзнаване и вътрешна нагласа. И няма нищо лошо, при който и да е избор. Общото е, че ако иска да се издигне над посредствеността, и в двата случая е необходим много труд, поставяне на цел, абстрахиране от паницата на другите... Все неща, които тук в Бг, някак си все още ни куцат.
Образоването, само по себе си не дава толкова знания, колкото върши друго, по-важно нещо, по принцип, - смяна на манталитета. В този смисъл, за него би било по-добре да поработи/учи в друга страна. Защото, точно манталитета ни е препъни камъка. Тогава, би могъл да те разбере, със сигурност...

Колкото до меркантилността на жените в Бг... Ами те навсякъде (включвам и себе си) малко или много са меркантилни. Тя е свързана със сигурността, свързана със семейство, деца... То е закодирано, заложено. Разликата е, че в Бг - жените, в по-голямата си част не са се усетили, повярвали, че могат и сами (собствена кариера, бизнес).
Re: УАСГ или да бера малини в Германия?
08-05-2009 - 10:46:53
Абе, този идиот не го ли изритаха веднъж вече от форума?! Администраторите, моля ви, забранете му достъпа на този шизофреник за винаги!!!! Що за глупости са това и трябва ли да се базика с хората тука?! Ако не знаех, че е едно пишлеме, което пише глупости и гледа сеира на останалите, които му отговарят, горещо щях да му препоръчам да се самоубие. Хайде стига вече.....предния път го изритаха от раздел "Строителство и ремонти" сега доиде в "Общата" да се прави на интересен! Айде шута в задника и да ходи някъде другаде да се прави на интересен или интересна....Аман!
Re: УАСГ или да бера малини в Германия?
08-05-2009 - 11:45:04
Нищо му няма на "идиота". Ако ще и някой бот да е, темата е интересна.

Както винаги Асенси е на 100% прав за мен. С малки изключения. За доста науки образованието ни е с "У" или бошлаф дет се вика. Но в точните сме все още доста добре - математици, информатика и т.н. Кофти е, че и там нещата отиват на зле. Един мой близък, мъж на братовчедка ми беше и си е мозък, стоеше на мижава заплата в България, защото никой не го бръснеше за нищо., Такъв характер си беше - тих и кротък, не ставаше за самостоятелен бизнес, осбено в ония мутренски времена. Забелязаха го германците и на крака му дойдоха и направо си го прибраха там да им обучава техните Нео маниаци. С голяма заплата и всички останали екстри. Направо се роди тоя човек там - самочувствие /но с покритие/. Уважават го, ценят.

А за жените Асене, пак си прав донякъде. Проблемът в България е най-вече нашият шибан балкански манталитет, на българските мъже. Дуем се и се правим на най най и т.н. а не можем да осигурим и минимума на нашите жени като стандарт. И накрая ги принуждаваме да ходят шивачки за 300 лева на гърците, или да стават миски-мутрески и т.н., или да ходят по западните магистрали. Ако имаха един жизнен минимум, да не мислят поне за квартира, храна и нормално облекло, тогава нямаше да се принуждават да стават едва ли не робини и продажници. Двупосочни са нещата. Ние мъжете едва смогваме да връзваме приличен стандарт в тоя ориенталско-тарикатски бит дето е живота тук /освен ако не ставаме сутеньори и наркотрафиканти/, кво остава за нашите жени.

Пич, заебавай я тая Америка и идвай тук да оправяме нещата. Ако ще и най-корумпирания и безскруулен да си, имаш хъс, енергия и акъл. Това и от един форум може да се разбере, не е лесно 2 години близо да се занимаваш с всякакви олигофрени тук и да не се откажеш. Нито Левски, нито Ботев, нито Стамболов са били хрисими овчици и балгочестиви пастори. Намяло е и как да бъдат, за да се оправят освен със заптиетата и с нашите си предатели /и пак не се оправиха/. Тук ни трябват хитри, пресметливи, успели, нормално богати, безскрпулни политици НО ПАТРИОТИ. И на думи и на дела. Заебавай я Америка ти казвам и идвай насам, янките сами ще се оправят. Такава красива страна като нашата обаче нняма никъде, само държавата да си оправим. Аз също се колебаех дали да не сотана на Западния бряг, но се върнах в крайна сметка. Въпреки че ми хареса живота там в много отношения, нещо си ме дърпа тук и тва. Сигурно е мазохизмът, велико нещо е smoking smiley
Re: УАСГ или да бера малини в Германия?
08-05-2009 - 13:38:07
Re: УАСГ или да бера малини в Германия?
08-05-2009 - 21:16:07
Quote

Изпратено от: анита (IP съхранено)
Дата: May 7, 2009 01:40PM

.*huh* ...*huh* .....*huh* .ДИЛЕМА....*huh* ..

Мъжки, дръж здраво гаджето!
Останалото... е история, както казвам. winking smiley Epistula nоn erubescit – Хартията не се изчервява (хартията всичко търпи) Цицерон *book*
Твоята житейска история и сам ще си я напишеш, не е нужно да искаш да ти заемаме мастило за това...
Re: УАСГ или да бера малини в Германия?
08-05-2009 - 21:16:11
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> MB2316 Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Пиши си лакърдиите Асене , но недей да казваш
> нищо
> > за образОванието ! Нали пишеш , че не си учил
> ,
> > значи не си компетентен по тази тема , след
> като
> > не си стоял дори в коридора и да слушаш
> лекция по
> > нещо !!!
> >
> > НикЪк се пише с "А" , между другото !
> >
> > Хайде да не забравяме колко кадърни хора има
> по
> > света , които са завършили тук в България !
>
> ==================================================
> ============
> ха сега....ти да не си някой химик ,каращ
> такси?или счетоводител на държавна работа.
> беден,но интелигентен.....тва ли ти е
> останало?да се пъчиш с диплома....само си задай
> въпроса-дали наистина си интелигентен,или тва е
> единственото,с което можеш да си избиваш
> комплексите?друго няма?
> колко кадърни хора са завършили в бг и са
> по света......да.....много са....берат
> малини,карат тирове и таксита..........
> бг диплома в сащ не става и за тоалента
> хартия..имат по мека........
> хайде няма да ти оразувам нерви,като ти кажа,че
> и бг дипплома ти не те прави интелигентен,както ти
> си мислиш,че ептем немъ да има самочувствие за
> избиване на комплекси.......

За едно си прав - дипломата не те прави интелигентен ! Интелигентен съм - поне това показват тестовете в Менса .
Не можеш да ми образуваш нерви по никакъв начин , защото не си на моето ниво , а както гледам няма и да дойдеш , поне не в тоя живот ! Не съм химик в ОК Суперт.... , справям се горе - долу добре в сферата която съм избрал за свое поприще ! Нямам намерение да правя извадки от CV - то си заради теб ! Носи си пиците в Америката и недей да се опитваш да си компетентен по всички въпроси ! Пак ти казвам , че не можеш да си коректив на висшето образование в България ! Стой си в страната на развития комунизъм , пиши си прогнозите и take it easy !
P.S. Злобния ти отговор нали знаеш за какъв дълбоко депресиран и комплексиран автор говори ? Риторичен беше въпросът ми ! smoking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход