Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къде да емигрирам?

Публикувано от dodo2 
Re: Къде да емигрирам?
24-04-2009 - 01:43:34
Boby Написал:
-------------------------------------------------------
> Много емоционално, Булкан, много... Личи си
> човекът на изкуството, без да се обиждаш
> Искам да те питам обаче - що за практика е това -
> да ти се обаждат от консулството?? Какво
> проверяват, какво им влиза в работата как си, що
> си? Още по-странно ми е, че възприемаш това за
> нормално, а надзираването от двама агенти от ДС на
> екскурзията във Виена не.

Ами, обаждат се, със сигурност не, за да му пратят 2-ма чоглани да го гръмнат с чадър

:] :] или да го хванат за ушите и да го закарат на екскурзия до Белене без билетче за обратно връщане.
Сега, относно това ще ти разкажа, Боби действителна случка. Бях във Франция на гости у мои познати. Междувременно бяха излезли и аз останах съвсем сама, когато се позвъни. Естествено, тъй като съм в чужд дом реших да не отварям, но се звънеше настоятелно и на звънеца и на стационарния тел. и реших поне да погледна през шпионката. Видях човек с бяла престилка - явно лекар и реших да отворя, все пак. Каква беше изненадата ми, когато разбрах, че това е соцалната служба. С 2 думи - братът на моята позната известно време бил безработен и тъй като на съответната дата не си изтеглил полагаемите му се социални с картата, нито пък отишъл лично да си ги получи, службата решила, че му се е случило нещо и пристигнаха в пълна бойна готовност - социален служител, лекар и още един, дето не разбрах какъв е.
После разбрах, че въпросната сума за безработни от социалната служба, месечно е 1 200 евро, плюс спец. намаления от сметките за парно, ток, телефон и това за период от 8 месеца (до колкото помня). През това време непрекъснато той получаваше известия за възможни работни места и мн. др. улеснения.
Не знам за какво ти го разказвам всичко това, но Канада също (ако се запознаеш със социалните й у-ия) е меко казано една от най-социално обезпечените страни.
За тях всеки техен гражданин е важен. Не го чекват, не му следят имейла, няма да го върнат със зор обратно, но просто трябва да знаят как е, в какво състояние е и ако има нужда от нещо бъди сигурен, че ще го получи в т.ч. и подкрепа и съдействие и правна помощ и здравна такава, така че не е това, дето си писал. Друго е, но много от нас няма да го разберат, защото не са го видели. Видели са само "да ти вземат" не "да ти дадат", да те стъпчат, но не и да те вдигнат ...
Лошави сме, освен че сме завистливи ...
Всички обидени да не хвърлят камъни по мен - да ги хвърлят другаде!

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-04-24 01:51 от elissa.
Re: Къде да емигрирам?
24-04-2009 - 01:48:17
Quote

> Много емоционално, Булкан, много... Личи си
> човекът на изкуството, без да се обиждаш >

За какво да ти се обиди човекът на изкуството само не разбрах ?! Да си човек на изкуството е нещо несериозно или просто "неподходяща професия". smiling smiley
Това малко ми звучи като вица: "Добре, музикант си, а какво работиш?" *huh*

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: Къде да емигрирам?
24-04-2009 - 01:55:56

Булкан,

Хубаво, искрено и свободно написано.
Не знам дали ника ти има нещо общо с българската канска (ханска) династия, но ако е така, очевидно е, че се чувстваш българин, независимо от неуважението към държавата. Радвам се, че семейният ти кръг се разширява и ти завиждам, че канадската администрация се грижи за това, да ти напомня, че можете да разчитате на нея. Страна, която не забравя да се интересува от своите граждани отглежда и възпитава граждани. Страна, която забравя своя народ се превръща в сборище на подивяващи несретници. Колко случаи има на българи, изпаднали в беда, които са прогонени и унизени от представителите на собствената си държава - посланици, аташета, бюрократи...! Като гледам коментара на Боби си мисля, че ние не можем да си представим подобно отношение - като подритвани псета, все мерим с аршина на тоягата.
Само заради това си заслужава младите хора да пътуват, да живеят в други страни, да попият от чуждия въздух и да се опитат (тези, които решат да отгледат децата си в България) да направят живота си по-добър тук.
Re: Къде да емигрирам?
24-04-2009 - 02:10:25
И друго е интересно - нарочиха мен, че преигравам, БулКан, дето си разказа 1/3 от историята на живота пък нарекоха емоционален , понеже е човек на изкуството ... с извинение :] Явно ние нещо "скърцаме" :] Може и да бъркам, но логически така ми вървят нещата и го казвам, може и да преигравам и да съм патетична, но не съм фалшива! За това се засегнах, определено. Преигравка и фалш са много близо, а аз нямам нищо общо и с 2-те.

БулКан, няма страшно, че си човек на изкуството, мисля! Завършила съм ВИТИЗ малко след промяната. Почти както и ти през 1993 г. заминах за европейска държава, учих там, но след като изтече студентската ми карта останах още 6 години, 2 от които не със съвсем норален статут. Та общо 11-12 години. Не ми се ще да разказвам подробности, но ... с 1 дума разбирам! През 2001 г. се върнах, така да се каже тук и си направих малка, безсмислена, скучновата и приблизително добре развиваща се фирма (по никакъв начин несвързана с първото ми образование). При нас, няма как да играеш Жулиета на 38 ... можеш да играеш вече дойката, която също е нелоша роля, НО НЕ Е ЖУЛИЕТА, а си мечтала да го направиш, все пак! Въпреки това - не съм изживяла драма, просто приех, че нещата са свръх моето влияние и не че се примирих със ситуацията, а адекватно се приспособих по някакъв начин. Не може да ти свирят фламенко, а ти да танцуваш валс ... (от къде го измислих това сравнение :-[ ).
Така че, всичко се случва в този живот. Може би и аз не мога съвсем точно да разбера настоящото поколение, нещата сигурно отново са се променили, да ме прощава Фло, но и аз остарявам и явно не всичко разбирам вече ?! smiling smiley

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-04-24 02:14 от elissa.
Re: Къде да емигрирам?
24-04-2009 - 02:54:54
Boby Написал:
-------------------------------------------------------
> Много емоционално, Булкан, много... Личи си
> човекът на изкуството, без да се обиждаш
> Искам да те питам обаче - що за практика е това -
> да ти се обаждат от консулството?? Какво
> проверяват, какво им влиза в работата как си, що
> си? Още по-странно ми е, че възприемаш това за
> нормално, а надзираването от двама агенти от ДС на
> екскурзията във Виена не.

А, не е толкова емоционално, колкото описателно. Колкото за човек на изкуството - измежду тези кръгове минавам за изключително прагматиченsmiling smiley Още от 11-12 годишен се занимавах с разменна търговия в училище, но тенденцията винаги беше да разменям постери срещу сребърни монетиsmiling smiley По-късно като студенти като ходехме да "подсилваме" филхармонии в провинцията, с целия хонорар купувах книги на Ремарк, които пък ги нямаше в София и в антикварната на Графа ги вземаха почти на двойна цена. С парите пък оттам се вземаше стока за Битака (единственното по онези времена място, където кипеше частната инициатива), печалбата пък се завърташе в Югославия, където се продаваше за динари, на място се обръщаха в немски марки, които се продаваха пък двойно обратно в Българияsmiling smileysmiling smiley Така 60 лв. за две седмици ставаха на 800 и то по времето на социализЬма. Естественно за тази си активност бях изключен от Комсомола и имах 4-ка на изпита по политикономия, въпреки, че бях изряден (тогава се знаеше всичко за всеки, имаше си вербувани доносници) Преди няколко месеца бях на концерт на "Софийски солисти" - отчайващо зле са, та видях един от доносниците да подпира цигулката там, същия ходеше да ме "пее" преди 20 години, даже и името му си спомням - Николай Янакиев.

Тези ми две същности ме балансират и винаги намирам оправдание пред себе си - на "бизнесмените" им разправям, че са сухари и, че аз си имам други интереси, на снобарски настроените култур-трегери пък им обяснавам, че витаят в небесата и нямат връзка с реалносттаsmiling smileysmiling smiley

До тук за човека на изкуството...

За обажданията от консулството - хората просто си гледат работата. Аз съм се регистрирал доброволно (обадил им съм се по телефон, както се препоръчва ако си за дълго време в друга държава). Питат до кога съм тук, казвам произволно примерно 10 месеца, отбелязват в компютъра, след 10 месеца пак се обаждат, казвам още 1 година, пак отбелязват и така... Нито ти се карат, нито ти държат сметка, ако не се регистрираш, няма и да те потърсят. Нищо общо с ченгетата от ДС през 1985 година във Виена, онези си слухтяха, не дай Боже да се заговориш с местни...
Re: Къде да емигрирам?
24-04-2009 - 02:56:35
Чудя се защо ли преди да започнем писанията си из форумите, не си сложим по една свободна автобиография (не CV) така ще избегнем недоразуменията. Вместо да търчим по срещи на 400 км. от мястото на което живеем, за да докажем, че нямаме 3-та ръка и 3-то око. Защо в онези сайтове за запознанства има 1000 начина да опишеш себе си, а тук имаш само 2. Мъж или жена си и на коя дата си роден :ami: . Да не говорим, че за да си сложиш аватар, може да си вземеш "неплатен" - да не е повече от 137Х45, да не е повече от 379 pix и т.н. Ако имахме някаква по-конкретна идентичност във форумите, нямаше да е такава безразборна ужасия, все пак.


--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: Къде да емигрирам?
24-04-2009 - 03:15:04
elissa Написал:
-------------------------------------------------------
> И друго е интересно - нарочиха мен, че преигравам,
> БулКан, дето си разказа 1/3 от историята на живота
> пък нарекоха емоционален , понеже е човек на
> изкуството ... с извинение Явно ние нещо
> "скърцаме" Може и да бъркам, но логически така
> ми вървят нещата и го казвам, може и да преигравам
> и да съм патетична, но не съм фалшива! За това се
> засегнах, определено. Преигравка и фалш са много
> близо, а аз нямам нищо общо и с 2-те.
>
> БулКан, няма страшно, че си човек на изкуството,
> мисля! Завършила съм ВИТИЗ малко след промяната.
> Почти както и ти през 1993 г. заминах за
> европейска държава, учих там, но след като изтече
> студентската ми карта останах още 6 години, 2 от
> които не със съвсем норален статут. Та общо 11-12
> години. Не ми се ще да разказвам подробности, но
> ... с 1 дума разбирам! През 2001 г. се върнах,
> така да се каже тук и си направих малка,
> безсмислена, скучновата и приблизително добре
> развиваща се фирма (по никакъв начин несвързана с
> първото ми образование). При нас, няма как да
> играеш Жулиета на 38 ... можеш да играеш вече
> дойката, която също е нелоша роля, НО НЕ Е
> ЖУЛИЕТА, а си мечтала да го направиш, все пак!
> Въпреки това - не съм изживяла драма, просто
> приех, че нещата са свръх моето влияние и не че се
> примирих със ситуацията, а адекватно се
> приспособих по някакъв начин. Не може да ти свирят
> фламенко, а ти да танцуваш валс ... (от къде го
> измислих това сравнение ).
> Така че, всичко се случва в този живот. Може би и
> аз не мога съвсем точно да разбера настоящото
> поколение, нещата сигурно отново са се променили,
> да ме прощава Фло, но и аз остарявам и явно не
> всичко разбирам вече ?!

А, Елиса, много интересно. По принцип такива като нас са леко обременени, но трябва да се борим с това. Още в музикалното училище един приятел (много талантлив пианист, сега преподава в Нов Български) ми донесе наръчник на родителите от 30-те години на миналия век. Та там пишеше, че ако случайно забележат при децата си някъква склонност към рисуване, музика или театър, да не се притесняват, да ги извеждат повече на разходки на чист въздух, масажи и хвойнови вани и в повечето случаи се оправяли.

Аз не мисля, че трябва да съжаляваш за пропуснатите роли в България, сигурно си научила много и най-различни неща, където си била (в коя държава беше, апропо?).

Гледай си фирмичката, прави си парички и се наслаждавай на изкуството или каквото е останало от него в БГ (е има и талантливи хора де), иначе има филми, записи, Интернет и пр. дал Бог информация поне.

От ВИТИЗ имаше един пич, грешка 2-ма в Канада - Иво Фунев (брат му Ангел Фунев беше художник), Иво май взе някоя и друга роля в Монреал, другия беше Желяз Дренчев, случайно го видях на някъква БГ реклама. Строи хотелче с ресторант към Дуранколак някъде. Имаше и един талантлив режисьор-аниматор - Иван Танкушев, той доста проби в анимационното кино.


Re: Къде да емигрирам?
24-04-2009 - 03:48:25
BulCan Написал:
---------
>
> От ВИТИЗ имаше един пич, грешка 2-ма в Канада -
> Иво Фунев (брат му Ангел Фунев беше художник), Иво
> май взе някоя и друга роля в Монреал, другия беше
> Желяз Дренчев, случайно го видях на някъква БГ
> реклама. Строи хотелче с ресторант към Дуранколак
> някъде. Имаше и един талантлив режисьор-аниматор -
> Иван Танкушев, той доста проби в анимационното
> кино.
>
Да не забравяме - в Канада беше и Климент Денчев, пристрастна съм (признавам) той е бил един от любимите ми, най-обичани ... не знам как да нарека по друг начин, хора и артисти, толкова близки и вплели се със сърцето ми ... толкова го обичах!!! Много, страшно ммого! Аз мразя актьорите (признавам) имам слабост към художници и музиканти, явно - кой каквото си няма ! От там, явно и преклонението ми пред бате Климент (аз, все пак съм била дете), но пък преклонението ми не е странично. Записахме цяла плоча заедно ... Опознах го до някаква друга степен, дето е позволявало детското ми съзнание, беше един сладур ! За децата! Страхотен - рисева, пее, актьор - е, какво повече?! Спирам, защото съм пристрастна. Моите плочи с неговия глас са у мен, който иска ... раздавам, то е ясно, че няма за нас авторски права! Първият клип на първото "Орррранжево небето" също е в мое изпълнение и с негови рисунки на стъкло. Нали ще пишем ... да пишем! Ама всички да се "разголят", дето казва лудият Вучков! А, на срещите ... допълнително ще продължим.



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: Къде да емигрирам?
24-04-2009 - 04:33:15
И сега като се замислЯм ... "какво от това?" тук ни обвиниха, че преиграваме, а не ни видяха, , че страдаме, а и не разбраха поетичните ни търсения, че се првим на "виж ти", ще решат, явно, че не сме "онова, дето си ти".
В отговор:
Прекалено фино перо е душата ми, за да страдам от за вашите жестоки удари!
Прекалено обичам хората, за да не разбера техните "уроди".
Благдаря ви, че изтърпяхте моите укори!
Не благодаря на онези, дето са още залухани!


--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: Къде да емигрирам?
24-04-2009 - 04:37:49
elissa Написал:
-------------------------------------------------------

> >
> Да не забравяме - в Канада беше и Климент Денчев,
> пристрастна съм (признавам) той е бил един от
> любимите ми, най-обичани ... не знам как да нарека
> по друг начин, хора и артисти, толкова близки и
> вплели се със сърцето ми ... толкова го обичах!!!
> Много, страшно ммого! Аз мразя актьорите
> (признавам) имам слабост към художници и
> музиканти, явно - кой каквото си няма ! От там,
> явно и преклонението ми пред бате Климент (аз, все
> пак съм била дете), но пък преклонението ми не е
> странично. Записахме цяла плоча заедно ... Опознах
> го до някаква друга степен, дето е позволявало
> детското ми съзнание, беше един сладур ! За
> децата! Страхотен - рисева, пее, актьор - е,
> какво повече?! Спирам, защото съм пристрастна.
> Моите плочи с неговия глас са у мен, който иска
> ... раздавам, то е ясно, че няма за нас авторски
> права! Първият клип на първото "Орррранжево
> небето" също е в мое изпълнение и с негови рисунки
> на стъкло. Нали ще пишем ... да пишем! Ама всички
> да се "разголят", дето казва лудият Вучков! А, на
> срещите ... допълнително ще продължим.
>

Климбо лично не съм го виждал. Танкушев се виждаше с него понякога, после и с Танкушев се изгубихме. През 1990 тъкмо Климбо беше преживял някакъв развод и доколкото си спомням, бившата жена му беше прибрала почти всичко. Той не почина ли скоро? Грях ми на душата, ако го погребвам преживе човека.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход