Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Let it be ! Любими песни за любими хора...

Публикувано от Naskata 
Re: Let it be ! Любими песни за любими хора...
20-11-2009 - 04:56:13
Нали човек си подготвя покров. По стара семейна традиция и аз си имам! пък когато дойде!
За приятелите ми, за истиските и тези - не съвсем, за роднините, да не се туткат и да имат готовност. Родена съм когато първите хризантеми са разцъфвали, защо да не ме посрещнат и тогава? Като му дойде времето, но ... то идва за болни и здрави и никой не знае кога... Нито болният, нито "уж" здравият. Когато се случи, ако този форум го има и ако някой помни, да пусне тази песен! Когато и да е! Ако помни ... това е моя покров! Аман от болни, дето погребват здравите, аман от здрави, дето погребват болни!

Други едни, дори без сайтове и форуми и свсем без патардия си умират съвсем откровено, кротко и невъзвратимо, като другите, и без публичен рев, суетене, епитафии и SMS-и! Познавате ли ги? Знаете ли как умряха и .... Какво от това? Чу ли някой за тях? Кой от ВАС държа ръката им?

Плюйте ме колкото щете в този пост! Крайна съм, ще ме извините, простете, но ... аман от лицемерие! Аман, че това, дето четете - или е в нета, или в късните новини! И се мяткате, сърдите, имате претенции - за какво? Стара традиция е, че който плаща - той поръча музиката! Нима очаквате някой друг да свърши неща, дето вие вършите за пари - без пари!
Най-трудно е на човек да му бръкнеш в джоба, иначе фенове - БОЛ!

Не ми се коментира вече, защото АКО НЯКОЙ ИСКА ДА ПОМОГНЕ НАИСТИНА И БЕЗ ФАКТИ, ТЕМИ И ОСНОВАНИЯ - ЩЕ НАМЕРИ КАК ДА ГО НАПРАВИ, ПРИ ТОВА НИКОЙ НЯМА ДА РАЗБЕРЕ ЗА ТОВА! АКО НЕ - НЯМА ФОРУМ В СЪСТОЯНИЕ ДА ГО "ПРОБУДИ", МОЖЕ САМО ДА НЯКОЙ ГО "ЗАСТАВИ", а това вече не се нарича ПОМОЩ!

Аман ОТ ЛИЦИМЕРИЕ! АМАН! (хубава турска дума, да ни напомня цял живот за разни неща от "ГЕРОИЧНОТО" ни минало и още по-ГЕРОИЧНО настояще!!)

Ако все пак умра преди вас, защото не съм сключила договор с никой правоимащ, не съм Мефистофел, ако се се сетите, пуснете това:




smiling smiley
Плюйте сега в коментар под всичко! Това му е хубаво на НОВОТО ВРЕМЕ - всеки може да мърмори всякъде! Не вярвам в благотворителността, още повече в добрите намерения!

Прочетете подписът на Поли, тя може да не е имала това предвид, но аз съм имала ТЪКМО ТОВА!

Човек е НИЩО, ако го гледаш от звездите и ВСИЧКО, ако го погледнеш в очите!

Лъжа е, не е ничий цитат, измислих си го сама!

Колко от нас имат СИЛА да погледнат някого в ОЧИТЕ?
... И да не са му АДВОКАТ, разбира се!




--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-20 05:06 от elissa.
Re: Let it be ! Любими песни за любими хора...
20-11-2009 - 05:09:20
лека нощ! ... smiling smiley

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: Let it be ! Любими песни за любими хора...
20-11-2009 - 13:04:58
АКО НЯКОЙ ИСКА ДА ПОМОГНЕ НАИСТИНА И БЕЗ ФАКТИ, ТЕМИ И ОСНОВАНИЯ - ЩЕ НАМЕРИ КАК ДА ГО НАПРАВИ, ПРИ ТОВА НИКОЙ НЯМА ДА РАЗБЕРЕ ЗА ТОВА! АКО НЕ - НЯМА ФОРУМ В СЪСТОЯНИЕ ДА ГО "ПРОБУДИ", МОЖЕ САМО ДА НЯКОЙ ГО "ЗАСТАВИ", а това вече не се нарича ПОМОЩ!

Ели,

Ти ме сме спечели, ако мога така да се изразя, окончателно и безвъзвратно, когато видях твой пост в save-darina.org. Там ти беше написала, че си заклет преводач и си готова да превеждаш без пари. Никой не знаеше, на никого не каза, никъде другаде не написа...

Това е помощ, която не трябва да се показва, афишира... Така, както аз го разбирам...

И от тогава, започнах да откривам в теб все повече и повече красиви неща, които в теб са в изобилие....

Този раздел Общи, преди го посещавах много рядко, и то покрай кръчмето на Дивал. Миналата година, по това време, почти бях спряла да пиша, и имах намерение изобщо да спра. Задържа ме темата за смс-те. Покрай нея, се появи Поли, ти... Покрай нея открих много приятели - чисти... В последствие, ти беше единият човек, заради когото продължавах да съм тук...

Освен красивите неща - в теб открих и липсата на каквото и да е лицемерие. Нещо, което никога не съм приемала...

За очите - само там гледам - единствено те никога не лъжат... Когато е трябвало да преценя хора - очите... Дори, ми избягват другите детайли от лицето... А дали, гледат в моите - и така да ме разкриват. Ми нека...

Може би си права. На никого не е необходима темата за смс-те. Просто си мислех, че забързани и угрижени в ежедневието...забравяме. И това е един от начините... Да помогнем на тях, да помогнем и на себе си, в чисто духовен план. Да се съхраним като хора...

Може би, наистина, това не ни прави повече хора, нито липсата и, ще ни ограби...
Затова, и ще спра...

Едно е сигурно - аз не се нуждаех да поддържам такава тема. Едно рутинно копи/пейст... Това беше. Не отнемаше време...

Другото сигурно е, че ти и не само ти, разбира се, притежавате много неща в духовен план. Неща, които аз много харесвам, но не мога да повтаря, защото те не са в мен... Това, е определяло и начина ми на поведение тук... Съобразено, но различно. Това, може би е провокирало недоверие, неразбиране.... Не знам, как да го опиша, дано да ме разбереш...
Както и друг път съм казвала - мога да смятам, но не мога да се изразявам... :]

Стана дълго...

Все пак, бих искала всички да знаете, че ако съм обидила някого, никога не е било преднамерено... И моля да ми простите...




smiling smiley




smiling smiley




smiling smiley




smiling smiley




smiling smiley




smiling smiley




smiling smiley




smiling smiley




smiling smiley




smiling smiley




smiling smiley




smiling smiley

Все красиви неща... Красиви, защото са подбрани и правени със сърце... smiling smiley

Хубав ден и слънчев уикенд!

Успех! smiling smiley

:loveu: :loveu: :loveu:
Re: Let it be ! Любими песни за любими хора...
20-11-2009 - 13:29:35
smiling smiley


.... само уроци, които трябва да бъдат научени!
И както казвам- ставаш, изтърсваш крачолите и продължаваш. Напред! Не оставаш на кръстопътя, а смело напред.
Който път да избереш - все е труден. Важното е да се движиш, не да се закотвиш на едно място!

А житейски важните неща не изискват обяснение- красиво е да ги усетиш, да те докоснат( "одраскат", както казва един приятел). И думите не помагат. Останали ли са ти само думи- неминуемо ставаш лицемер( мразя тази дума).

п.п. Обичам ви, когато се "разсъбличате" по този начин. :loveu: :loveu:
Просто хора...

Луди! Обичам ви. Не. По скоро обичам онова, което имате под черупката ( нали всички сме едни, или искаме да сме, костеливи...) и когато ме пуснете в този таен свят... красиво е.

Ще ми липсвате тези дни, но не за това се върнах в темата, а за да се допълня- с думи най-лесно се манипулира!




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-20 13:57 от Poli_2.
Re: Let it be ! Любими песни за любими хора...
20-11-2009 - 15:15:01
Поли, smiling smiley

Аз винаги съм смятала, че думите са недостатъчни, по-важно е усещането. А то, има свойството да проникне през каквато и да е черупка, както казваш ти...

Това моето, беше опит, да облека с думи, мислите и чувствата с мен. Не съм ги оглеждала, не съм се редактирала, преди да си пусна поста...

Вероятно, е нескопосан опит, но... толкова мога... *pardon*




La, ou j'irais... smiling smiley

*rose* *rose* *rose* :loveu: :loveu: :loveu:
Re: Let it be ! Любими песни за любими хора...
20-11-2009 - 16:28:12
Пак не съм разбрана.... ала с думи прости ( не простовати, а изобщо) не се обясняват необясними неща!

Муза, идея нямаш, колко казваш, когато те погледне човек в онези твои топли кафяви очи. Не изпитвам нужда да ползваш и думи.

Може и да поддържам легендата, че съм блонди, но ви чета и между редовете. От поста ти съм разбрала повече, отколкото предполагаш. smiling smiley

Такива са очите и на Наде. smiling smiley

Quote

Колко от нас имат СИЛА да погледнат някого в ОЧИТЕ?
... И да не са му АДВОКАТ, разбира се!

Винаги, винаги в очите! И не е въпрос на сила. Без значение делова или лична е срещата( не било по етикет, ама кой се съобразява с етикета?!). Става ми студено, само когато поглеждам в неутралните, безизразни погледи. Изместя ли моя- човекът не си струва. Не и за мен.
Пък професията няма нищо общо.

smoking smiley Стига! Абе женки, какво сте се разкиснали?!?
Слагам точка на тази тема.
Re: Let it be ! Любими песни за любими хора...
20-11-2009 - 16:59:50
Я , една хубава песен преди да изчезна... ( харесвам я)

[w.vbox7.com] smiling smiley
Re: Let it be ! Любими песни за любими хора...
20-11-2009 - 17:21:07
Обръщам се към Муза, но по-скоро е към всички в общия раздел на форумчето.

За всеки е трудно да се изрази, при това подходящо, при това да е ясен, точен и поетичен по възможност. Това е присъщо, пък и е работа на други - поети, журналисти, писатели и т.н. Най-хубавото сред нас е, че тук бяхме постигнали една приятна хармония помежду си. Забавлявахме се, споделяхме, усещахме се, както си писала със сърцата си, и в проблемите си и в радостта си ... и по своему се обичахме, а това е толкова трудно, дори в реалния живот, да не говорим колко е сложно да се случи във виртуалния. Аз също вярвам с цялото си сърце, че тук наистина има човеци със сърца и души, не просто хора, професионалисти, делови и стриктни като роботи. Такива мога да видя навсякъде и виждам всеки ден.

Ентусиазмът ми да пиша, да пускам хубава музика, да споделям, да четем заедно проза и поезия и да се забавляваме е бил провокиран именно от тези човешки същества. Няма да изброявам имена, респективно никове, за да не пропусна някого, все пак. Надявам се съм успяла да го покажа, без излишно лицемерие, доколкото съм могла, но със сигурност съм го желала.

Какво се случи изведнъж, все още се опитвам да разбера, но за нищо на света, каквото и да се е случило, не си заслужава заради него да прекратим "хей тъй на" всичко хубаво което е било. Защото нищо не е по-велико от хубавата дума, от приятното отношение и обичта.

Аз разбирам, Муза, че са те огорчили, наранили по някакъв начин и тъй като знам колко си търпелива, мен също ме тормози това, и съжалявам, че са ти го причинили. Но вместо да се затворим отново в черупките и да спрем да пишем, да се забавляваме - тъкмо обратното, трябваше просто да продължим!

Дали някой си мисли, че това което правим тук (в общия раздел на форума) е глупост, и че е излишна и музиката и поезията и смехът - си е негов проблем, не мой, не наш! На един ще се хареса, на друг - не! Един ще ни обиди, друг ще ни насърчи, хора разни ...
Важното за мен е какво мислят хората на които аз държа, а не всички. Мнението на някои, дори не може да ме развълнува, защото те за мен са "никои". На останалите мога да се ядосам, да ме заболи, да им се радвам и изобщо, само спрямо тях мога да имам емоция. Останалите - подминавам и толкоз! Онези в които смятам, че съм се излъгала - избягвам по-нататък и така ... Нещата стават по-лесни за преглъщане.

Жалко, че някой те засегна по някакъв начин, друг може би пък доналя спирт в огъня, сипа още сол в раната и вместо да отминем, преценявайки трезво кое е по-важно за нас в случая ... ние се вторачихме в едни други неща, за мен дребни, за теб явно важни! Оценявам важността на обидата и принципите да махнеш с ръка и да "му теглиш чертата", но кой печели нещо от това? Ако сложим на една везна обидата и обичта, кое "О" ще натежи повече?

Дали ще се виждат темите от Общи на първа страница - за мен е без значение!
Дали някоя тема, както тази за децата и SMS ще е първа или втора - за мен е бeз значение, защото е първа в душите ни, а това е по-важно, мисля!
Дали някой ще ме мисли за луда, че слушам музика и чета поезия - ни най-малко не ме касае!
Това което ме вълнува са хора тук, онези които наистина са добри, смели, забавни, умни, весели и интересни. С които споделям, смея се, тъжа ... Ще те цитирам, Муза "Форумът го правят хората", не админите, не модераторите. Ето това по-хубаво не можеше да се каже! И сайтове които са разбрали това са били успешни, никой не е загубил от посещения, кликвания и т.н.. Сайтът с информацията му е едно - да тя трябва да е сериозна и пълноценна. Форумът, обаче е съвсем друго нещо.

Е, пак ще го повторя и потретя, ако трябва! Тук съм била заради хубавите хора, не заради админите и сайта!
Ако вие си тръгнете от тук, ще си тръгна и аз, но Бога ми няма да ми е никак приятно, най-вече че сме се предали без бой, така да се каже!
Аз няма да го направя, обаче, защото не може една обида да е повече от вас!

*rose* *rose* *rose*
*drink1* *drink1* *drink1*

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: Let it be ! Любими песни за любими хора...
20-11-2009 - 17:52:01
avatar
Eeeeeeeeх Лиссе златна си ... какви хубави думи само, колко емоция и положителна енергия и в същото време лек полъх на меланхолия има в тях ... впечатлен съм ... *rose*

Весел уикенд на всички,


................................................................................................................... *drink1*
Re: Let it be ! Любими песни за любими хора...
20-11-2009 - 19:49:08




Музкааааааааа, слушай текста, за теб е!!! :loveu: :loveu: :loveu: *rose* *rose* *rose*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход