Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

СВЕТЪТ Е КРЪЧМА - ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА smiling smiley

Публикувано от Poli_2 
Re: СВЕТЪТ Е КРЪЧМА - ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА smiling smiley
30-05-2009 - 01:50:31
Муза, благодаря ти.


Липсвах, защото следях една тема в един сайт, и колкото и да не искам да призная- съдът формално е спазил закона. Формално... / има влязло в сила съдебно решение, онова което поместих в темата, по силата на което е издаден ИЛ, образувано е изпълнително дело... Има ,няма покани за изпълнение- мътно е, но вярвам и ЧСИ си е свършила работата в това отношение. И се стига до реално изпълнение за предаване на дете. И тук ми отпочва болката...../


Последните години избираме едни умни хора/ спомнете си за Гошо-тъпото/, дето творят едни умни писани неща, които после други умни хора се чудят като как да прилагат. И накрая- резултата не съвпада с идеята и замисъла, нещо просто е безобразно изкривено.
Такива работи- нищо ново под бе-ге-йското / въпреки да ненавиждам тази дума, използвам в конкретния случай умишлено/ небе.
Спорни остават действията на останалите институции- АЗД/ тя ако изобщо закриля нещо си... е друга тема, но поне се видя що за компетентни хора се упражняват там/, органите на реда- явно само на мен ми се струва ненормално шефа на местното РУ на МВР да присъства лично, че и целия разполагаем състав, ведно с офицерите..., явно само на мен ми се струва ненормално лично консула на друга страна да присъства на действия по изпълнението....
Не, че е забранено, но пък странно и стройно подредени субекти, които в обичайна и повтаряща се идентична ситуация няма да видите никъде. Никъде!

А цялата история е в резултат на една нелепа поредица от грешки- на бащата.
Но страдат дечица, ала за техните кой ли да се погрижи?!?
Re: СВЕТЪТ Е КРЪЧМА - ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА smiling smiley
30-05-2009 - 11:03:04
Поли,

Много си... *rose* *rose* *rose* *bow*

За теб!



smiling smiley
Re: СВЕТЪТ Е КРЪЧМА - ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА smiling smiley
30-05-2009 - 11:21:27
avatar
Поли, привърженик съм на теорията че закона трябва да се спазва, но при такива случаи няма да се поколебая да наруша всички писани и неписани закони.
Явно са понаучили бащата какво да прави щом се твърди че момченцето е изчезнало и никой не знае къде е.А изпълнение няма как да се случи в такъв случай.
Гадното е че малкия юнак ще става партизанин в собствената си държава.Поне ятаци ще има достатъчно.
Забеляза ли колко са нерешителни полицаите.Поне да бяха по пасивни та да избяга и момиченцето.
Ако има читави журналисти то трябва да спретнат един екип и да разровят цяла Полша за да се види в какво състояние е момичето.
Ама надали.
Темата е неблагодарна.
Re: СВЕТЪТ Е КРЪЧМА - ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА smiling smiley
30-05-2009 - 13:49:18
Оунърче....
Ники е вече в Полша. Не може да напусне страната ни без разрешението и на двамата родители, но по дипломатически канали разни- ние сме страната на неограничените възможности.

Малчуганът пък е обявен за издирване.. какво да ти кажа- голям престъпник се оказа това дете.

[plovdiv.mvr.bg]
Седемгодишният Павел Василев е в известност, след като вчера бе обявен от РУ-Асеновград за издирване във връзка с изпълнителен лист, издаден от Софийски градски съд. Момчето избяга вчера по време на изпълнение на съдебно решение в Асеновград да бъде предадено на майка си за незабавно връщане в Р Полша.

Решението може да се атакува- иска се отмяна на постановеното решение, отделно спиране на изпълнението... Нейсе.

Изобщо оставам без думи.
Как да си убеждавам клиентите, че ние сме правова държава? При положение, че ако не се спазват местните норми, има Конвенция за защита правата на детето? Интересите на детето са първостепенна грижа!!! Мамка му- при толкова институции на държавната ясла, на които това е в правомощията- едва след публикациите в медиите се самосезирали, нищо че техни представители е имало там..


Абе. обезсърчена съм, наистина. Защото в правото има толкова много политика, че вероятно не ви казвам нищо ново, и корупция и цялата л.... ска история, която е по-добре да не знаете.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-30 14:09 от Poli_2.
Re: СВЕТЪТ Е КРЪЧМА - ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА smiling smiley
30-05-2009 - 18:39:17
avatar
Poli_2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Оунърче....
> Ники е вече в Полша. Не може да напусне страната
> ни без разрешението и на двамата родители, но по
> дипломатически канали разни- ние сме страната на
> неограничените възможности.


Аз да питам. За какво разрешение от страна на бащата иде реч, след като има решение на съда, породено точно от нежеланието на родителя да пусне детето в Полша?

> Малчуганът пък е обявен за издирване.. какво да
> ти кажа- голям престъпник се оказа това дете.


Ами, след като изчезва яко дим и бащата твърди, че не знае къде е, обявяването за общонационално издирване, не е ли задължително? Още повече- става дума за дете!

> Решението може да се атакува- иска се отмяна на
> постановеното решение, отделно спиране на
> изпълнението... Нейсе.

>

Това наистина не ми е ясно- има влязло в сила съдебно решение- на Апелативния съд. Кой и как може да го атакува?


Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: СВЕТЪТ Е КРЪЧМА - ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА smiling smiley
30-05-2009 - 18:47:14
avatar
привърженик съм на теорията че закона трябва да се спазва, но при такива случаи няма да се поколебая да наруша всички писани и неписани закони.

по меко не мога да го кажа.

И е достатъчно основание личицето на момиченцето.
Сещате ли се какво му се лучва в главицата сега.
С приятелката на мама, дива рускиня която го влачеше като прасе за коледна трапеза.
Сигурно празнвуват мръсниците.
Re: СВЕТЪТ Е КРЪЧМА - ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА smiling smiley
30-05-2009 - 22:07:25
avatar
OwnerBG Написал:
-------------------------------------------------------
> привърженик съм на теорията че закона трябва да се
> спазва, но при такива случаи няма да се поколебая
> да наруша всички писани и неписани закони.
>
> по меко не мога да го кажа.
>
> И е достатъчно основание личицето на момиченцето.
> Сещате ли се какво му се лучва в главицата сега.
> С приятелката на мама, дива рускиня която го
> влачеше като прасе за коледна трапеза.
> Сигурно празнвуват мръсниците.

Знаеш ли какво бих направила, ако съм по- ячка и владея някое източно бойно изкуство? Бих извила врата първо на бащата- цял живот да върви напред, а да гледа зад гърба си.

Той извежда незаконно децата от страната.
Той води дело, което губи.
Той е уведомен за датата и часа на изпълнение на решението на съда.
Той вика телевизия
Той организира съседите
Той насъсква децата срещу майката, за да постигне резултата, който видяхме.
Той разчита, че организирайки и показвайки страданието на децата си, ще принуди властите, с наш / на обществото/ натиск, да не се спазят закона.
Той е този, който въобще не се интересува от психическото състояние на децата си.

Това са фактите- ние страдаме заради дечицата, на него въобще не му пука. Той е зает с личната си битка с майката. И е готов на всичко, дори да побърка децата си.
И още нещо важно- виж показанията и на бабата и си представи, каква обработка са претърпели дечицата за тази година, когато не им е даван достъп до майката.
За нея може отделно да се говори. Но, каквото и да се каже, вината на бащата няма да стане по- малка.

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: СВЕТЪТ Е КРЪЧМА - ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА smiling smiley
30-05-2009 - 23:02:40
Заинтересованите страни по реда на чл. 303 и сл. от ГПК...

При внимателен анализ на доказателствения материал по делото при апелацията ще установите, че цялото решение се крепи на свидетелските показания на приятелката на
майка- св. Я. winking smiley
Която, апропо, отнесе заслужен удар... не за друго- тя е чуждо на изпълнителното производство лице.... :] :] Малко и беше, ама сега някой ще си носи последствията.
Re: СВЕТЪТ Е КРЪЧМА - ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА smiling smiley
30-05-2009 - 23:08:17
Не знам- ако ви се чете... [lex.bg]

Няма смисъл да натоварвам и тази тема.
Не знам- обществената нагласа и мирният протест дали изобщо ще активират възможни реакции у висшия ешалон. Правно разрешение в кратки срокове съм скептична да се постигне.

Сега ще си пусна нещо любимо - [www.vbox7.com]
Re: СВЕТЪТ Е КРЪЧМА - ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА smiling smiley
30-05-2009 - 23:17:07
[www.vbox7.com]

Отново съм сама в заведението... и никой не поръчва.
А при нас едва сега заваля...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход