Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Забрана за отглеждане на добитък в населените места???

Публикувано от thefog 
Re: Забрана за отглеждане на добитък в населените места???
17-02-2009 - 17:34:40
elissa - Определено и аз 100% предпочитам при кравите (преди живеех в Надежда) за това спор няма , НО би било добре да се спазват някакви Хигиенни норми !
Re: Забрана за отглеждане на добитък в населените места???
17-02-2009 - 17:51:11
Напълно подкрепям проблема ви, особено в частта за хигиената. Просто си представих образно как някаква симпатична кравичка ми се хили от прозореца сутрин и ми стана драго. Но, с мухите ... идилията се разбива напълно.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: Забрана за отглеждане на добитък в населените места???
17-02-2009 - 19:14:56
avatar
thefog Написал:
-------------------------------------------------------
> granit - Да така е , но едва ли в
> Австрия,Швеицария,Германия е точно като в наше
> село. Благодаря за Московска , предпочитам
> кравите, но би било по добре да ги нямаше!
> Само тази година кучетата ми обиха 3 огромни плъха
> които идват от фуража на съседа.
> Имам малки деца и предпочитам да играят в двора
> без да се претиснявам от болести и инфекций , да
> не говорим какво би стамнало ако гризачи влезнат
> вкъщи.
> Сигурен съм че в гореспоменатите страни се спазват
> всички хигиенни норми а не като тук.
>
> Камелиа - За отстоянията имам по 6м отстояние от
> съседите и 20м от улицата (отделен е въпроса че
> тяхните постройки са границата с моя имот) дали
> съм на 3, 6 или 10 метра няма значение !
>
> tihia - нищо не намирам в тази наредба 1. ?


Прегледах наредбите на различните общини. Накратко, в регулацията на селата може да се отглежда
-едър рогат добитък до 5 броя, както и приплодите му- до 1година.
- свине майки 5бр., барабар с прасенцата до 2м.
- 30 кози
- магарета
- кокошки
- зайци

Извън регулацията може да се правят ферми, на разстояние не по- малко от 300м.

Re: Забрана за отглеждане на добитък в населените места???
17-02-2009 - 22:09:20
... и отново нищо за кравите ! smiling smiley кой знае, в някои държави са свещени ?!

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: Забрана за отглеждане на добитък в населените места???
18-02-2009 - 11:21:40
avatar
elissa Написал:
-------------------------------------------------------
> ... и отново нищо за кравите ! кой знае, в
> някои държави са свещени ?!
>
>
>

Според теб, едрият рогат добитък, изключва ли кравите? eye popping smiley
Abu
Re: Забрана за отглеждане на добитък в населените места???
18-02-2009 - 23:40:17
Кравите нямат рога... и са по-дребни от едър рогат добитък...
То и аз съм градско чадо, ама чак пък толкоз!

ПП Моята рецепта е по две пиратки в часовете 2,00-4,00, дори и да няма видим ефект. Рано или късно някой ще повдигне въпроса, а това е добра основа да се преговаря за отстраняване на говедата. А и нищо да не се получи, принципът е "контрата" да не остава у теб.
Re: Забрана за отглеждане на добитък в населените места???
21-02-2009 - 06:49:42
:cry:
Това е то, за сноба и парвенюто няма граници. :}
Re: Забрана за отглеждане на добитък в населените места???
22-02-2009 - 00:01:30
avatar
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> Кравите нямат рога... и са по-дребни от едър рогат
> добитък...
> То и аз съм градско чадо, ама чак пък толкоз!
>
> ПП Моята рецепта е по две пиратки в часовете
> 2,00-4,00, дори и да няма видим ефект. Рано или
> късно някой ще повдигне въпроса, а това е добра
> основа да се преговаря за отстраняване на
> говедата. А и нищо да не се получи, принципът е
> "контрата" да не остава у теб.


Хи,хи! Абу, не знам дали си градско или извънземно чедо, което не е завършило средно образование. Ма, по- добре са спри, че стана за смях на кокошките! Питай чичо си Гугъл, щом си толкова бос............
Твоята рецепта за пиратките може да послужи за отстраняване на двукраки говеда от място, което не е за тях............
Re: Забрана за отглеждане на добитък в населените места???
22-02-2009 - 01:20:25
Е, можеха да напишат просто едър добитък, толкова ли са важни тези рога ?! :]
Според мен, можеше в сем. кодекс да засегнат по-подробно костните образувания и гордите им носители. winking smiley
поизложихме се с Абу по зоология но да се надяваме, че няма да пратят и нашите писания в музея в Париж :]

Бухълът, Крава ли е или кравата е бик?

Това е писмено детско съчинение, което се съхранява в Педагогическия музей в Париж. Темата му е да се опише птица или бозайник.

"Птицата, за която ще пиша, е бухълът. Бухълът не се вижда денем, а нощем е по-сляп и от къртица. Не знам нищо особено за бухъла, затова ще продължа с друго животно, което си избирам - кравата.
Кравата е бозайник. Има шест страни: лява, дясна, горна и долна. В задната страна има опашка, от която виси четка. С тази четка се гонят мухите, за да не падат в млякото. Главата служи да излизат рога от нея и, освен това, защото устата трябва да стои някъде. Рогата са за да се бие с тях. От долната страна е млякото. Оборудвана е така, че да може да се дои. Когато я доят, идва млякото и вече не спира. Как го прави това? Никога не съм го разбирал, но то тече с още по-голямо изобилие.
Мъжът на кравата е бикът. Бикът не е бозайник. Кравата не яде много, но онова, което изяжда, го яде на два пъти и така има достатъчно. Когато е гладна, мучи, а когато не казва нищо, значи, че вътре е пълна с трева. Краката й стигат до земята. Кравите имат много развито обоняние, поради което можеш да ги подушиш от много далече. И заради това въздухът в полето е толкова чист."

Източник: [mbmc-lb.blogspot.com]

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-22 01:29 от elissa.
Abu
Re: Забрана за отглеждане на добитък в населените места???
22-02-2009 - 09:41:22
Коментарът че съм градско беше към неразбирането на елиса къде са кравите в наредбата. Ама тъй е - като вместо да се присмивам, се шегувам със себе си (абе то пак си е присмиване, ама явно ти идва в повече).
По въпроса за пиратките: на двукраки хич не действа; имам данни за кучета, пернати и прасета. За говеда силно се съмнявам да има ефект, но както казах, създава се напрежение и за двете страни, а това е повече от нищо.

thefog има очевиден проблем и за разлика от защитниците на животните смятам, че е в правото си... Споделям напълно опасенията му за гадинките и заразите, които пренасят. Миризмата не е вредна, но е признак, че нещо гадно се въди при източника й. Също така мога да гарантирам, че институциите няма да се задействат, а дори и да се снабди с предписание (с връзки), то просто няма да бъде изпълнено (пак с връзки). Не намеквам, а направо твърдя, че в Общината и Риокоз им е през х.. и са интересчии и определено "по-силният печели".
Аз бих поговорил с местния ветеринар какво може да се направи хем кравите да не пострадат, хем да няма гадини, но ако и там нищо не се получи, ще ми остане да се моля някоя нощ да дойдат една тумба цигани и да отърват добитъка от мъките му...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход