Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Една сутрин от живота

Публикувано от tihia 
Re: Една сутрин от живота
02-04-2009 - 22:56:46
Тих, виж си личните...

............................................
[www.save-darina.org]
Мъдрият се учи да може, умният - да знае. Само на глупака всичко му е ясно.
Re: Една сутрин от живота
03-04-2009 - 17:51:29
Когато залезът се пръсне по небето
и птиците повярват в пролетта.
Когато всички думи във сърцето ти
замлъкнат и се вслушат в обичта.
Когато устните ти се научат нежно
по кожата ми да рисуват огън.
Когато във очите ти копнежът
стопи заключената в мен умора.
Вземи ме. Твоя съм. Напълно.
Стаена, кротка, светла и добра -
едно цветче отгледано,
покълнало в душата ти,
под топлите ръце на обичта ...

Нямам представа на кой е, но е хубаво ...

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: Една сутрин от живота
03-04-2009 - 19:34:06
elissa Написал:
-------------------------------------------------------
> Когато залезът се пръсне по небето
> и птиците повярват в пролетта.
> Когато всички думи във сърцето ти
> замлъкнат и се вслушат в обичта.
> Когато устните ти се научат нежно
> по кожата ми да рисуват огън.
> Когато във очите ти копнежът
> стопи заключената в мен умора.
> Вземи ме. Твоя съм. Напълно.
> Стаена, кротка, светла и добра -
> едно цветче отгледано,
> покълнало в душата ти,
> под топлите ръце на обичта ...
>
> Нямам представа на кой е, но е хубаво ...





*pardon* eye popping smiley eye popping smiley
Re: Една сутрин от живота
03-04-2009 - 19:46:15
Пепа, нещо не разбирам... само от емотиконки ...

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: Една сутрин от живота
03-04-2009 - 20:49:21
С ъ н и щ а т а з а п о ч в а т н а с у т р и н т а

Знаете ли какво правят старите хора през зимните вечери, седнали край бумтящите печки? Не? Ами разказват приказки. Като например тази за Слънцето и Луната…
Някога много, много, много отдавна, когато белият свят още не съществувал, Слънцето се влюбило в Луната. “Ах, въздишало то, каква е красавица, колко е прелестна с този бледен лик и с тези лунички по него…” Въздишало Слънцето, ала Луната му обръщала гръб; хич не я интересувал. Тя чакала своя принц – който нямало да блести толкова жестоко, а щял да излъчва мека, тъжна светлина. Също като нейната.
Оплакало се тогава Слънцето на татко Господ.
– Какво чака тя? – палело се то. – Какъв принц чака? Не знае ли, че във Вселената има само един мъж – аз, и една жена – тя? Как така няма да се омъжи за мен…
Татко Господ го доизслушал и се съгласил да стане сватовник. Хилядолетия убеждавал той Луната, но тя, докато младеела още, категорично отказвала и все чакала. В края на краищата тя остаряла и склонила да застане под венчило.
Татко Господ направил сватба за чудо и приказки. Докато младоженецът излизал от обредния дом, носейки на ръце булката, сватовникът хвърлил от стълбите цяла тава със звезди. И те се пръснали по небосклона. След това в ресторанта, щом дошло време за дарове, отишъл при оркестъра и от микрофона обявил своя подарък – създал живот на планетата Земя, за да има кой да възхвалява младата брачна двойка. Дълго траела сватбата; на нея се пило само вино. Дядо Мраз пил бяло вино, а Залезът – червено. И тъй като те се скарали за това, кое е по-хубаво, баба Марта побързала да ги помири, демонстрирайки им, че може да пие с еднакво удоволствие и бяло, и червено. И затова мартеничките днес са бели и червени.
Първата брачна нощ минала благополучно, а през медения месец младоженците ходили на екскурзия до Ниагарския водопад. Веднага след това обаче настъпили раздорите. На Слънцето му било твърде неприятно това, че Луната понякога показвала само половината от лицето си, а понякога го скривала цялото. Съпругът опитал да й избие тези й навици, но съпругата била упорита като всяка стара мома и постоянно го хокала и гонела от къщи.
Омръзнало му всичко на Слънцето и то отново посетило татко Господ.
– Тази дърта мома – викало то – само знае да крещи и да беснее! Като се върна от работа, винаги ми вдига скандали или се крие с месеци зад облаците! А отгоре на всичко се заглежда по земните морета и океани, а те, за да й се докарат, й правят не знам си какви приливи и отливи… Искам развод!
Татко Господ го доизслушал и се съгласил да му стане адвокат. Хилядолетия убеждавал той Луната да се разведе, но тя, докато не се пенсионирала, искала целия апартамент на Слънцето, а не половината, както й обещавал адвокатът. В края на краищата тя склонила, понеже решила да продаде своя дял и да си осигури рента.
Делото се открило и закрило пред малко свидетели и за да угоди на двете страни, татко Господ измислил деня и нощта така, че бившите съпрузи да се виждат от дъжд на вятър и то в случай, че няма дъжд и вятър и благоприятните метеорологични условия са налице.
Та… такива приказки разказват старите хора през зимните вечери, когато… А знаете ли какво правят старите хора сутрин, щом се събудят и усетят носа си замръзнал, замръзнал като дървата навън и кюмбето вътре?
......---- Псуват. smoking smiley

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: Една сутрин от живота
03-04-2009 - 21:37:02
Елисаааааа, я помисли и напиши правилно, а не по софиянски:

"Нямам представа на кой е, но е хубаво... "

winking smiley *write*
Re: Една сутрин от живота
03-04-2009 - 21:38:45
на кого е ... бре, Пепеее, петък е ! почивам ! :ami: *write*

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: Една сутрин от живота
03-04-2009 - 21:42:42
повтарям ... "на кого е?" *ok* :] Чудя се и аз какво съм объркала ?! :]
Ама хубаво правиш, че clap: подсещаш. То, в тази лудница от чат и форуми граматиката съвсем сме я пуснали в отпуск. Ама в тази тема не ни е простено, права си! Sorry! *bow*

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: Една сутрин от живота
03-04-2009 - 22:11:04
*ok* clap: winking smiley *yes* *rose* *rose* *rose*
Re: Една сутрин от живота
03-04-2009 - 22:11:56
За да знам, когато ме повикаш

Нямам име.
Имам много имена.
Затова сама не знам коя съм.
Сутрин съм отрязък от Луна,
вечер ставам статуя от пясък.

И съм малка.
Като цвят на вишна.
Вятърът ме гали с тихи пръсти.
После съм голяма. Като истина,
след която лесно се възкръсва.

Черно-бяла съм.
От филм на Чаплин.
И е тъжно, дето нямам думи.
Но съм също многоцветен разлив
в устните на твоето безумие.

И съм всичко.
По ръба на нищото.
Губя се, когато се намирам.
Ще попитам просто:
Искаш ли
ти да ми измислиш ново име?

............................................
[www.save-darina.org]
Мъдрият се учи да може, умният - да знае. Само на глупака всичко му е ясно.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход