Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Запис на заповед? Мога ли да си взема парите?

Публикувано от jikev 
Re: Запис на заповед? Мога ли да си взема парите?
10-03-2009 - 18:26:41
Благодаря на всички отзовали се и най вече на тия, които ме посъветваха да действам!
Днес си получих парите (всички такси и разноски си останаха за моя сметка-около 300 лева sad smiley ).
Как стана?...
Стигна се до споразумение след молбата ми за Изпълнителен лист. При СИ разбрах, че след около месец ще му запорират нещо, посочено от мен. След вашия съвет в четвъртък бях решил да му запорирам един парцел, без да го уведомявам за това, но изпуснах банките и не можах да платя таксите. Направих го в петък.
Вчера ме среща моя човек и пак обещава до края на месеца да се оправим... Днес ми заявява обидено, да съм махнел забраната... Да си продадял парцела , на друг кредитор, а аз да почакам да продаде друг имот.
Е , не се съгласих! Та другия кредитор само от вчера е бил платил 2000 (стари данъци и такси) лева по прехвърлянето на парцела. Отделно е дълга!
Та срещнахме се, другия кредитор издължи парите ми (не се съгласи да плати таксите, не ми се рискуваше, да се запичам, заради 300 лева, да пропусна оправянето на борча...). Оттеглих запора на парцела и ги оставих да се оправят!

От случката си правя два извода:
1. ЗЗ не е никак надежден документ обезпечаващ вземането! За да се направи, трябва от близо да се познава и следи имотното състояние на длъжника. Сумата която ще се напише в ЗЗ трябва да е поне 10-20% по голяма от действително дадената, за да се покрият главоболията и таксите после!
2.Един ден след запорирането на имота, се оказа че е продаден! eye popping smiley
с няколко часа съм го изпреварил или пък той се е опитал да ме изпревари...
Та доверие никому, дори и на държавните институции sad smiley
Re: Запис на заповед? Мога ли да си взема парите?
10-03-2009 - 18:35:34
clap:
Ако беше се спекъл- щеше да вземеш и сумата за разноските, така или иначе си държал бика за едни части... дето боли. Това, че е продаден имота/ след твоята възбрана/ не е проблем... но за това

Quote

От случката си правя два извода:
1. ЗЗ не е никак надежден документ обезпечаващ вземането! За да се направи, трябва от близо да се познава и следи имотното състояние на длъжника. Сумата която ще се напише в ЗЗ трябва да е поне 10-20% по голяма от действително дадената, за да се покрият главоболията и таксите после!
2.Един ден след запорирането на имота, се оказа че е продаден!
с няколко часа съм го изпреварил или пък той се е опитал да ме изпревари...
Та доверие никому, дори и на държавните институции

си прав. smiling smiley

............................................
[www.save-darina.org]
Мъдрият се учи да може, умният - да знае. Само на глупака всичко му е ясно.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход