Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ПОМОГНЕТЕ ДА МАХНА НЕКОРЕКТНИ НАЕМАТЕЛИ!!

Публикувано от krisi_el 
ПОМОГНЕТЕ ДА МАХНА НЕКОРЕКТНИ НАЕМАТЕЛИ!!
22-12-2008 - 12:21:02
Имам офис в бизнесцентър който,е даден под наем на "Алпител"ООД.Същите от 4 мес. се крият и не си плащат наема.Натрупани са и един куп други сметки.Не се и появяват,а офисът е пълен с тяхна офистехника.Поразтърсих се и открих къде живее "шефът",но той се крие и не иска да говори с мен.Желанието ми е не да си взема парите/те са прежалени вече/,а да ги махна от там за да си ползвам офиса!ПОМОГНЕТЕ!
Re: ПОМОГНЕТЕ ДА МАХНА НЕКОРЕКТНИ НАЕМАТЕЛИ!!
22-12-2008 - 12:48:06
avatar
Имате ли договор за наем?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: ПОМОГНЕТЕ ДА МАХНА НЕКОРЕКТНИ НАЕМАТЕЛИ!!
22-12-2008 - 12:56:23
Има два варианта

1) официален. Наемат адвокат и до година - две може да ги изгоните

2) спирате им тока, наемате три момчета да им изнесат багажа, сменяте бравите и слагате СОТ на ваше име. Резултат ще имате в рамките на един ден. За този тип подход трябва да не сте страхливи, както са 99% от наемодателите. "ще ви съдя за самоуправство" ще е първото изречение, което ще чуете. Аз съм на принципа, че е по-добре мен да съдят вместо да пропускам ползи години наред докато се моля на някой нагляр да напусне собствеността ми.

ето една много подобна тема която описва "узряването" на една жена във вашата ситуация. Накрая пак с мутри се оправиха, другото е само хабене на нерви, но имате 1-2 години да се убедите в правотата ми.

[www.lex.bg]
Re: ПОМОГНЕТЕ ДА МАХНА НЕКОРЕКТНИ НАЕМАТЕЛИ!!
22-12-2008 - 13:06:15
Имам перфектен договор,който е и обявен в НАП и са плащани данъци по него!
Re: ПОМОГНЕТЕ ДА МАХНА НЕКОРЕКТНИ НАЕМАТЕЛИ!!
22-12-2008 - 13:34:52
Адвокат ви трябва...

Това с изнасянето не е монго приемливо, защото самоуправството не е просто повод за съдене, а престъпление.

Re: ПОМОГНЕТЕ ДА МАХНА НЕКОРЕКТНИ НАЕМАТЕЛИ!!
22-12-2008 - 13:56:30
Naskata Написал:
-------------------------------------------------------
> Адвокат ви трябва...
>
> Това с изнасянето не е монго приемливо, защото
> самоуправството не е просто повод за съдене, а
> престъпление.
>
>


един роб мисли точно така
Re: ПОМОГНЕТЕ ДА МАХНА НЕКОРЕКТНИ НАЕМАТЕЛИ!!
22-12-2008 - 14:28:44
и един адвокат, прителю ! winking smiley
Re: ПОМОГНЕТЕ ДА МАХНА НЕКОРЕКТНИ НАЕМАТЕЛИ!!
22-12-2008 - 14:39:13
за съжаление в момента нормативната уредба защитава не собственика а временния ползвател. В САЩ такъв проблем се разрешава за от 20 дена до максимум 3 месеца, като наказанията за нахалника са доста "възпитаващи"

В жалката ни страна този процес може да отнеме години. По-горе съм дал линк към форума на лекс за обсъждане на подобен проблем.

Важно е да се предприемат сериозни мерки още от самото начало и да не се подценява сериозността на проблема. Наематели усетили слабостта на рентиера са наистина голяма напаст.



Re: ПОМОГНЕТЕ ДА МАХНА НЕКОРЕКТНИ НАЕМАТЕЛИ!!
22-12-2008 - 15:34:01
Извинявам се, че се намесвам, но някъде бях чела, че ако партидата за тока е на името на собственика, той би могъл да подаде молба за спирането му.
Re: ПОМОГНЕТЕ ДА МАХНА НЕКОРЕКТНИ НАЕМАТЕЛИ!!
22-12-2008 - 15:37:55
Да наистина, много е зле закона. В сТраия ГПК предвидиха едно бързо производство-точно за наемни отношения, ама нищо не се получи...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход