Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Американските акции се сриват, жилищната криза е факт, външнотърговският дефицит се увеличава.

Публикувано от милко вълков 
[www.financialsense.com]

Днес излезе тази статийка.Не само че е интересна,но е написана и много забавно.Жалко,че отново е на английски,но това е положението.
браво г-н Вълков за темата
между другото и аз позачитам от време на време на Краси лекциите
водени от алчност-без предратсъдъци цялия свят я докара до тук
верно е че Европата малко се поизхвърли и САщ реагира
в една тема преди време бях споменал-гледаите Китаи
сега бих казал и Русия
лошото е че приземяването маи ще твърдо
ако банките фалират една след друга ,а имотите са на наи ниските нива от години
не остав нищо друо освен инвестиция в хора - като наи голям ресур
и без друго целия свят гледа на хората като на биологична еденица
аиде спирам
Не мисля,че този път катаклизма ще се размине(дано не ме чува камелия winking smiley ),но в същото време много ме е яд,че по цял свят , а най-вероятно и в България като му дойде времето правителствата правят едно и също-теглят заеми и ги наливат в прогнилите системи с всякъкви измислени доводи.С други думи прехвърлят част от плащането за грешките на бъдещите поколения-на децата ни.Значи когато имаше далавера-успеха си е само наш,а сега ,като се оплеска-давай да си помагаме за излезем заедно от лайната.
Все едно да лекуваш тумор със силна храна на пациента,вместо да го изрежеш.Защото ако се замисли човек,един свръхразвил се ,несъразмерен с останалата часто от икономиката отрасъл,какъвто е строителния в момента,поглъщащ огромна част от парите и хората на имономиката(както тумора огромна част от хранителните вещества и енергия на огранизма), си е жив еквивалент на тумор.
Нека хората,взели необмислени кредити да горят,нека банките да гърмят( то и така май Бг банка няма останала)ако са заемали неразумно.Защо да се прехвърля от болната глава на здравата.Пазара празно няма-други банки ще ги заместят,хората ще станат по -умни и по -работливи даже.
Иначе става като тази умна статия-"Просто спрете да си плащате ипотеките"
[www.dollardaze.org]

Между другото в България ако някой изпадне в несъстоятелност банката опрощава ли му част от дълга,както става в УК например най-често?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-10-29 01:01 от gamper.
gamper Написал:
-------------------------------------------------------
> Не мисля,че този път катаклизма ще се размине(дано
> не ме чува камелия ),но в същото време много ме
> е яд,че по цял свят , а най-вероятно и в България
> като му дойде времето правителствата правят едно и
> също-теглят заеми и ги наливат в прогнилите
> системи с всякъкви измислени доводи.С други думи
> прехвърлят част от плащането за грешките на
> бъдещите поколения-на децата ни.Значи когато имаше
> далавера-успеха си е само наш,а сега ,като се
> оплеска-давай да си помагаме за излезем заедно от
> лайната.
> Все едно да лекуваш тумор със силна храна на
> пациента,вместо да го изрежеш.Защото ако се
> замисли човек,един свръхразвил се ,несъразмерен с
> останалата часто от икономиката отрасъл,какъвто е
> строителния в момента,поглъщащ огромна част от
> парите и хората на имономиката(както тумора
> огромна част от хранителните вещества и енергия на
> огранизма), си е йиж еквивалент на тумор.
> Нека хората,взели необмислени кредити да
> горят,нека банките да гърмят( то и така май Бг
> банка няма останала)ако са заемали неразумно.Защо
> да се прехвърля от болната глава на
> здравата.Пазара празно няма-други банки ще ги
> заместят,хората ще станат по -умни и по -работливи
> даже.
> Иначе става като тази умна статия-"Просто спрете
> да си плащате ипотеките"
>
>
> Между другото в България ако някой изпадне в
> несъстоятелност банката опрощава ли му част от
> дълга,както става в УК например най-често?

Чух те, чух те!!!!!! :ami:
Не съм казвала, че целият свят ще се срине, а ние ще се появим целите в бяло! Няма начин да не ни се отрази, ще ми се само да не се плашим един друг, а да се опитаме да разберем реалната опасност.
Затова питах, който разбира, да каже- след като банките ни не са търгували с ипотеки, след като имаме 13 милиарда излишък и 17 милиарда в БНБ, след като гарантираха вече депозитите до 51000Е, след като % на теглилите кредит за "инвестиция" физически лица е малък, дали условията не са по- различни отколкото в САЩ?
А банките тук, гювеч не пускат- ако продажната цена на имота не покрива взиманията им, си търсят остатъка до дупка.
ПП не дърпай дявола за опашката- хората помнят кой изгоря през 1997г., когато гръмнаха банките. Не тези, които заложиха взрива........
Банка в БГ няма да гръмне, има вече история и се взимат мерки при това сериозни, Дори учудващо за мен ефикасни, обикновено сме много по-инертни. Борда ни пази, има излишък и нещата са под контрол. Банките може и да не са български в по-голямата си част, но те не са български като акционери, иначе са си пар екселанс български предприятия. националната ни валута освен в БГ не можеш я държа на друго място, а факта, че лева е конвертируем практически чрез закона за БНБ и неограничената възможност за покупка на евра през настоящия диференциал обезсмисля операцията, освен ако няма репатриране на печалби. Горещите пари отдавна излязоха, още с първия спад на борсата (ако това тука може да носи това гордо име) Останаха дребните вложители и играчи, които или ще пият студена вода или ще кажат - отдето дошло, там отишло. щото с една заплата не можеш купува акции, нали....
Имаше в зората на демокрацията една песничка - десет милиона мишлета... Само че тогава котараците се брояха на пръсти. Днес ще чуваме жално мяукане все повече.
не че няма да ни засегне, както и става. Но от една страна безхаберието ни пречи, от друга помага - пречи, защото решенията са палеативни и повече за прах в очите(изключвам споменатите горе действия на правителството и БНБ) помага, защото заради него не успяхме да се потопим твърде дълбоко. Поне засега. лошото е, че аз лично не мога да кажа, че виждам дъното в световен мащаб, въпреки мерките, ще е трудно, но ще отнеме няколко години, докато света се съвземе от тия сътресения.
А долара ще падне. За изборите.
A Dolarat pologitelno shte se kachi za izborite.
Ужас, и тази тема оспамиха! sad smiley
Дали стоковите борси вече стигнаха дъното и се обърна тренда,пък от там и тренда на долара-вече нямаме нужда от сейфти хевънс,сега се купуват ефтини акции.
Тия сайтове,който споменахме май познават-преди няма и седмица прочетох за предстоящо обръщане на курса долар-евро.Да видим,до март казаха 1,48 $ за евро.
Здравейте,нямах време да подготвя нещо ново във връзка с контекстта на темата (работата на първо място ), но вчера прочетох една статия "Ще останат ли САЩ световен лидер?" [money.ibox.bg] , която предоставям на вниманието Ви. "Светът след кризата" [bgnewsroom.com]



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-10-29 06:16 от милко вълков.
[www.financialsense.com]

Интересно.Даже успокоително-не само в България управляват идиоти!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход