Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Проблем с шума в радиаторите

Публикувано от chernio 
Проблем с шума в радиаторите
12-10-2008 - 10:08:21
Смених си стария котел (на въглища) с газов WOLF кондензен, и радиаторите започнаха да шумят, като цъкна да ги обезвъздуша, няма въздух, освен това ми се налага да допълвам системата всеки ден. Огледах всички радиатори за теч но не открих такъв. Някакви идеи за намиране на решение.
Re: Проблем с шума в радиаторите
12-10-2008 - 10:45:29
Между другото съм на газ и при мен има подобен проблем с два от радиаторите
Прегледана е цялата ми система-когато започнат да шумят просто намалям леко и спират но това едва ли е решение
дано има някои които знае защото питах фирмата която ми е подръжка и с равен тон ми беше отговорено -ами така са....
Re: Проблем с шума в радиаторите
12-10-2008 - 12:41:52
Някъде си объркал сметката...котлето спрямо инсталацията или инсталацията спрямо котела.Провери си пак сметките.
Re: Проблем с шума в радиаторите
12-10-2008 - 14:05:43
А през колко време допълвате системата?
Re: Проблем с шума в радиаторите
12-10-2008 - 19:04:37
chernio, дай повече информация - колко пъти си допълвал системата, до колко бара пада за един ден, пада ли налягането, ако не работи котела, с какви обезвъзвъздушители си, как допълваш системата - през котела ли или от друго място, открита или вкопана ти е тръбната мрежа, какъв тъп е колекторен тъп или последователна?
Re: Проблем с шума в радиаторите
12-10-2008 - 19:43:01
Въздух има
Това е сигурно...
Ако има помпа-тя постепенно ще го изгони, а когато гони-пада и налягането...
Дай на системата една седмица и после пак пиши
Re: Проблем с шума в радиаторите
12-10-2008 - 20:33:03
Възможно ли е от прегряване да се получава пара и тя да шуми, щом при намаляване на котлето спира.
Re: Проблем с шума в радиаторите
12-10-2008 - 20:58:34
Re: Проблем с шума в радиаторите
12-10-2008 - 22:05:04
обезвъздушавам.....налягането в котела ми е около 1.5
Re: Проблем с шума в радиаторите
12-10-2008 - 22:11:59
Дивал, имаш ли помпа ?
Ако имаш -обезвъздушавай, когато тя не работи. Надигни малко края на радиатора, където е обезвъздушитела...
От парата-не може да шуми, може да гърми хе хе winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход