Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Брокер "Барби"

Публикувано от evgenia 
Abu
Re: Брокер "Барби"
15-10-2008 - 00:06:44
Умничко ни е детето!
Сочи с поглед деколтето
и на майка си нарежда
уж да вдъхне й надежда:
Абе мамо, с тоз балкон
що не си в автосалон
да продаваш мерцедеси?
А то виждаш ли къде си -
в ня'къв институт на БАН
дет мирише на тамян.
За вас времето е спряло,
плащането ви - умряло.
Кариерата ти - тъпа
цял ден да си чоплиш пъпа!
Що не правиш като всички,
че да бачкаш за парички?

Как бихте продължили?
А: Извъртам един шамар на сополанкото и го пращам да си пише домашното
Б: Оглеждам критично "балкона" и мъдро заключавам: "има хляб в тая работа..."
В: Обяснявам кротко на наследника си за конфликта между духовното и материалното
Г: Пия си ракията и не ми пука
Д, Е, Ж и т.н.???
Re: Брокер "Барби"
15-10-2008 - 10:17:55
АБУ- clap: clap: clap: clap:
Re: Брокер "Барби"
15-10-2008 - 12:36:29
Браво!Този форум наистина има нужда от повече поети!Става ми по-ведро на душата когато чета стихове!
Re: Брокер "Барби"
17-10-2008 - 23:51:02
avatar
Остана ми малко време и за „поетичната” тема.

Радвам се, ако повече хора са се усмихнали. Благодаря за милите думи на nikolase, Huba, koqn, sunnyvillas, turbo, dicho и фло.

Малко разяснения.

Написах го за забавление и без грам злоба (който иска да вярва, който не, не).

sunnyvillas, цитат
"Моята интерпретация и анализ ще звучат в тази насока:
За жалост в България са иронизирано-възприети всички престижни за целия свят професии, като учител, лекар, брокер....
Не бих коментирала литературната стойност на написаното, но очевидно, че на пръв поглед има обосновка, която обаче е изразена от своеобразен критицизъм, базиран на лични едностанни наблюдения.
Въпросът е защо иронизираме професиите, а не условията, в които се развиват те?!"


sunnyvillas, , иронията е вид сатира и в цял свят ВСЯКА професия се иронизира. Но съм забелязала друго, хората от икономически по-развити държави с голямо удоволствие сами разказват и слушат с кеф вицове за професиите си, като се смеят искрено. Може би е въпрос на добро самочувствие.
Не иронизирам професията, а условията, които допускат неподходящи хора да влизат в бранша (виж коментарите под първия пост). А относно наблюденията – естествено, че се интрепретира преживяно, чуто и видяно. За еднолично наблюдение - никой не може да каже дали си прав – няма човек/изследване у нас, който да знае какъв е % на некомпетентните, нали?

Турбо, нищо сериозно – това беше целта СМЯХ.

Дичо, разочароваш ме. Къде видя да пиша за "малоумните, жалки, прости, тъпи, седнали на софрата ви брокерчета". Може ли една майка да обиди детето си ? А това „угнетените ,нещастни, жалки, тъпи, прости, бедни клиенти" – откъде е? Пък и предлаганата услуга ще е на добро ниво – виж за нашата помощ и за консултантите.

И накрая, но не на последна място поздрави към колегите Nikolase и Abu.


Абу, готин ковър на „Кой как яде”, забравих автора. И моята хубава главица, приема хвърлената ръкавица ............. (ще следва продължение)


Блондинка по душа
Re: Брокер "Барби"
18-10-2008 - 04:38:52
Evgenia,
Smyah se ot dusha! Priaytno i svego humoristichno dobavlenie kam temata. Bravo !
Abu
Re: Брокер "Барби"
18-10-2008 - 07:24:08
Аааа, моля моля! Когато е кавър, обикновено си го пиша отдолу... Не го знам това кой как яде, щото не чета такива неща. Замисълът беше (както винаги) реплика на нещо написано - първият вариант беше злобен, злъчен и т.н., остана само упрекът на "материалните" към нематериалните хора. После, вместо за твоето дете писах за моето - в реалния живот съм разумен, мил и вежлив човек! Но винаги съм искал написаното да се произнася с гняв и да хвърчи слюнка (нещо като Тим Рот в четири стаи в сцената с хлапетата и трупа под матрака, ще потърся линк) - всичко друго е боза!
Abu
Re: Брокер "Барби"
18-10-2008 - 07:38:18



dead whore scene
Re: Брокер "Барби"
18-10-2008 - 10:10:43
avatar
ето тази песничка мислех, че е частичен ковър (нали скоро бяхме в периода на песничките..)
Баба Меца от медеца
лапа с лапа и се цапа.
По-добро ни е детето -
има кърпа на вратлето.

И с лъжица във ръчица
сърба супа от паница.

явно съм се объркала

Блондинка по душа
Abu
Re: Брокер "Барби"
18-10-2008 - 10:42:53
Хехехе! тая ми е любима от детските години - нищо чудно подсъзнателно да ме избива натам.
Хареса ли ти филмчето?
Re: Брокер "Барби"
18-10-2008 - 10:58:02
avatar
Не можах да го гледам. Тези дни Барби, докато сърфираше, сучпи слушалките. Днес-утре ще ги сменя и тогава ще гледам.

и аз често (под)съзнателно правя ковъри на любими неща.

Блондинка по душа



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-10-18 11:01 от evgenia.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход