Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

най-големия страх на посредниците-брокери

Публикувано от nikolase 
Re: най-големия страх на посредниците-брокери
29-08-2008 - 23:40:57

ПОМОЩ..пострадах Коректни ли са "българските" банки
Изпратено от: nikolase (IP съхранено)
Дата: July 11, 2008 10:10PM


Уважаеми български граждани
Време е да се събуди гражданското обшество и да накаже банките
Ще споделя накратко моя случай
През 2006 г теглих 40 000 лева ипотечен кредит от УНИКРЕДИТ БУЛБАНК
Изпълних педантично всички условия на банката,които който е теглил кредит знае ,че съвсем не са малко.Условията на кредита бяха,че първите 5 години ползвам преференциална лихва,за сметка на останалите 20 години,когато лихвата се компенсираше и ставаше значително по-висока от средната.Съгласен съм с поскъпването на кредита,защото се повиши цената на паричния ресурс,но...............какво точно се случи с мен и не само с мен но и с мои познати,които са теглили при състите условия.УЖАС......Въпреки,че всичко това е залегнало в договора между мен и УНИКРЕДИТ БУЛБАНК,След като година и половина плащах най-редовно вноските си ми се обадиха от "БАНКАТА" и ми съобщиха,че трябва да внеса за този месец уравнителна вноска 150 лв и от там до края на кредита еднаква вноска в значително по голям размер.т.е лишиха ме от промоцията за първите 5 години.Като отидох до банката никой не можа да ми обясни каква е тази Уравнителна вноска и какво всъщност уравнява,тъй като до момента съм си плащал всички задължения коректно,както и кой и защо ме лишава от първоначално договорените условия,.а именно промоционална лихва за първите 5 години,като искам да вметна,че съм съгласен да ми се увеличи лихвата ....но уточнявам..да се увеличи промоционалната лихва,а не лихвата , която е за след 5 години да започва от сега и и също тази лихва ми я увели1ават в момента.Моля ако в форума има банкови специалисти да ми помогнат,защото от банката само вдигат рамене.



Редактирано 1 пъти, последният път 07/30/08 03:19PM от nikolase.



Сигурно не се вайкаш spinning smiley sticking its tongue out

Не съм си и помислил, че ще се затрудниш в обслужването на кредита. Коментирах размерът му - 40000 лева.
Отвсякъде личи, че си на много ниско ниво и във финансово и във всяко друго отношение.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-08-29 23:58 от dragula.
Re: най-големия страх на посредниците-брокери
29-08-2008 - 23:43:59
kikito83 Написал:
-------------------------------------------------------
> Докъде стигнахме брокер на плаща за услугата на
> друг брокер,това пък хич не ми се вярва,да не
> говорим че понякога за една сделка се накачват
> 3-4 агенции и делят.

Защо не ти се вярва, след като някой друг е работил по продажбата или покупката на имот, след като сметките ми излизат невиждам проблем а ти?
Re: най-големия страх на посредниците-брокери
30-08-2008 - 02:48:54

> Не съм си и помислил, че ще се затрудниш в
> обслужването на кредита. Коментирах размерът му -
> 40000 лева.
> Отвсякъде личи, че си на много ниско ниво и във
> финансово и във всяко друго отношение.
>
> КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА
> ТЕРЕНА.
>
> Стара военна аксиома
>
>
>
> Редактирано 2 пъти, последният път 08/29/08
> 11:58PM от dragula.


Всеки разсъждава с мозъчното вещество,което има в наличност.И понеже изглежда в теб Дракула,то не е в необходимите параметри,правиш изводи,с които умен човек не би се ангажирал.По размер на кредита от 40 000 лева направи извод и кна какво финансово положение съм .Може би ако имах кредит от един милион в твоята брокерска кратуна щях да съм на друго финансово положение?А можеше и малко по задълбочено да обърнеш внимание и на заглавието на цитираната от теб тема а именно..............Коректни ли са "българските" банки ..............Въпроса е в коректноста а не в финансовите параметри.т.е колко голям или малък е кредита.А за да повдигам въпроса с псевдо " като теб въпросът с брокерите" също е в коректноста.Нека на хората малко им светне червената лампичка ,че ще се сблъскат с екземпляри като теб и турбозол например...нагли и алчни брокери,или елементарни в умствено отношение брокери като Камелия.Има и хора в това съсловеи които заслужават адмирации-това е продавач...........там дори стила на писани е друг-но да ти разяснявам едва ли има смисъл.Не теб просто всичко трябва дати с е смила в елементарен вид за да възприемеш все нещо.
Въпросът е да накараме например финансовите институции например да бъдат коректни или брокерите ..............
ЗАЩОТО В ЦЕЛИЯ ЦИЛИВИЗОВАН СВЯТ КЛИЕНТЪТ Е ТОЗИ КОЙТО ВИНАГИ Е ПРАВ
А У НАС ВИНАГИ Е ПРАВ ТУНЕЯДЕЦА БРОКЕР ,КОЙТО Е МНОГО ВАЖЕН.....И ТОЙ САМИЯ НЕ ЗНАЕ ЗАЩО.....А ВАЖНОТИЯТА МУ Е ПРОВОПРОПОРЦИОНАЛНА НА НЕКОМПЕТЕНТНОСТА И ПРОСТОТИЯТА МУ,ТОЕСТ КОЛКОТО Е ПО ПРОСТ И НЕПРОФЕСИОНАЛИСТ Е ТОЛКОВА ПО ВАЖЕН
ЗАТОВА-НЕКА ЕЛИМИНИРАМЕ ХОРАТА,КОИТО НЕ ЦЕНЯТ ДОСТОЙНСТВОТО И ПАРИТЕ НА КЛИЕНТА,ВАЖНИТЕ И НЕПРОФЕСИОНАЛНИ АНИ,
НЕКА ПРЕГОВАРЯМЕ ДИРЕКТНО С ПРОДАВАЧА..ТАКА ПРОСТО АНИ СЕ НААКВАТ
:}
Re: най-големия страх на посредниците-брокери
30-08-2008 - 10:09:57
nikolase,

аз заставам зад призива ти и ще си го сложа като сигнатура:

Нека елиминираме излишните посредници от пазара,надуващите балона на недвижимите имоти във вреда на купувачите и цялото общество!

За директни контакти с продавачите!
Re: най-големия страх на посредниците-брокери
30-08-2008 - 10:21:27
Разбира се всеки който има поне малко мозък ,разбира за какво става въпрос-иначе нищо против ако услугата си заслужава,но заради едно запознаство,че някой ти е приписал обявата в нета да платиш за това2-3-4-5 000 евро, трябва да си пълен малоумник :}
Re: най-големия страх на посредниците-брокери
30-08-2008 - 13:58:10
А Вие госожо - МисФикс - защо не се напрегнахте да си измислите описанието на апартамент сама, а го преписахте буквално от обявите на една столична агенция, а? Все другите за нищо са Ви криви май......
Re: най-големия страх на посредниците-брокери
31-08-2008 - 20:18:57
Николасе,

Моите клиенти винаги имат право и аз дълбоко ги уважавам, но точно ти ги сравни с "телета" и аз го приех лично, затова ти отделих излишно внимание. Спирам да се занимавам с теб.
Хората могат сами да преценят нивото на твоите компетентност, интелект и образованост. Те са по-ниско и от финансовите ти възможности.

Ипотечен кредит за 40000 лева. Извинете смеха ми.



КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-01 13:18 от dragula.
Re: най-големия страх на посредниците-брокери
01-09-2008 - 12:24:45
Ти явно падаш от някъде!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход