Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

заслужават ли си парите агенциите за недвижими имоти????

Публикувано от kikito83 
Re: заслужават ли си парите агенциите за недвижими имоти????
09-08-2008 - 11:23:20
Сега бях с сайта на Мирела - познах една от къщите които съм гледал с друга агенция и не харесах - на снимка не личи колко е миниятюрна къщичката и колко са малки стаите - направо килерчета. Та бях на оглед с цена 18000Е (три или четири агенции я обявяват на толкова) Има я обявена на 22000Е и на 30000Е, но Мирела ме застреляха - 47800Е. Незнам лудили са или какво?!? Кой ще я вземе на тройна цена?!?! Аз не я пожелах за 18000Е, та за 47800?!?!
Re: заслужават ли си парите агенциите за недвижими имоти????
09-08-2008 - 15:49:16
kato parvo ne e losho da pishete imenata na agenciite,ina4e si e dolen donos vse edno.taka vseki moje da si sere kolkoto iska i koito poiska.A kato vtoro zamislil li se e niakoi osven sreshtata za zapoznanstva kakvo drugo oshte varshat brokerite predi i sled SRESHTATA ZA ZAPOZNANSTVO NA KLIENTITE,i ako niakoi znae i edna malka 4ast da PISHEEEEEEEE.
Re: заслужават ли си парите агенциите за недвижими имоти????
09-08-2008 - 16:02:21
Преди срещата брокерите ровят най-често в нета и търсят оферти.После четат рано сутрешната преса и правят същото....информацията си я записват надлежно в тефтерче,та ако някоя частна обява изтече те да имат контакт с собственика.......и много други подобни............операции.Има няколко агенции които знаят как да си вършат работата но и там 2.5-3.0 % комисион направо си е колосална сума общо става 5-6 % на базата на закупуване на парцел,проектиране ,строителство и т.н да не изреждам повече
П0- голямата група от АНИ задължението им се изчерпва с това да напират за сделка на всяка цена,ако продавача не иска да работи с агенции..да си качват комисионни отгоре..само ще ти кажа че къща която я продадох 2006 още с е върти в нета от тъпаците..нямам думи повече
Re: заслужават ли си парите агенциите за недвижими имоти????
29-08-2008 - 12:35:44
Николас-Много те Е хапалА КРАВАТА ..Внимавай да не те ритне КОН..
Мислех да не се занимавам с теб,но СИ толкова "забавен",а и днес е ден на майстора.. :ami: winking smiley
Re: заслужават ли си парите агенциите за недвижими имоти????
29-08-2008 - 12:40:18
ПОМОЩ..пострадах Коректни ли са "българските" банки
Изпратено от: nikolase (IP съхранено)
Дата: July 11, 2008 10:10PM


Уважаеми български граждани
Време е да се събуди гражданското обшество и да накаже банките
Ще споделя накратко моя случай
През 2006 г теглих 40 000 лева ипотечен кредит от УНИКРЕДИТ БУЛБАНК
Изпълних педантично всички условия на банката,които който е теглил кредит знае ,че съвсем не са малко.Условията на кредита бяха,че първите 5 години ползвам преференциална лихва,за сметка на останалите 20 години,когато лихвата се компенсираше и ставаше значително по-висока от средната.Съгласен съм с поскъпването на кредита,защото се повиши цената на паричния ресурс,но...............какво точно се случи с мен и не само с мен но и с мои познати,които са теглили при състите условия.УЖАС......Въпреки,че всичко това е залегнало в договора между мен и УНИКРЕДИТ БУЛБАНК,След като година и половина плащах най-редовно вноските си ми се обадиха от "БАНКАТА" и ми съобщиха,че трябва да внеса за този месец уравнителна вноска 150 лв и от там до края на кредита еднаква вноска в значително по голям размер.т.е лишиха ме от промоцията за първите 5 години.Като отидох до банката никой не можа да ми обясни каква е тази Уравнителна вноска и какво всъщност уравнява,тъй като до момента съм си плащал всички задължения коректно,както и кой и защо ме лишава от първоначално договорените условия,.а именно промоционална лихва за първите 5 години,като искам да вметна,че съм съгласен да ми се увеличи лихвата ....но уточнявам..да се увеличи промоционалната лихва,а не лихвата , която е за след 5 години да започва от сега и и също тази лихва ми я увели1ават в момента.Моля ако в форума има банкови специалисти да ми помогнат,защото от банката само вдигат рамене.



Редактирано 1 пъти, последният път 07/30/08 03:19PM от nikolase.


КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-29 12:47 от dragula.
Re: заслужават ли си парите агенциите за недвижими имоти????
29-08-2008 - 12:43:31
Re: ПОМОЩ..пострадах Коректни ли са "българските" банки
Изпратено от: nikolase (IP съхранено)
Дата: July 12, 2008 11:30PM


Kara Написал:
-------------------------------------------------------
> > Купи си още един апартамент и като се вдигне два
> пъти цената си покрии загубите в банката И недей
> да зовеш за помощ,нали бяхме тъпанари,които нищо
> не разбират от имоти ,банки и икономика Сърбай си
> попарата Брато,такъв гениялен брокер като теб все
> ще намери изход от ситуацията....хаиде сполай ти и
> друг път да внимаваш какво пишеш тука


Kara...........Аз не съжалявам че съм теглил ипотечен кредит,а това за което съжалявам е че не съм теглил още 2 ипотечни.С кредита закупих имот който сега е на около 2.5 пъти над цената на която съм го закупил.Просто ако беше вникнал внимателно в темата щеше да разбереш,че държа да се спазват договорите,а не съжалявам че съм теглил.Благодаря,че си ме наредил в редиците на брокерите,но тава пак сио е проява на твоя тъп мозък,аз просто съм човек,който има различно мнение от теб и тази пасмина,която предвещаява апокалипсис и смятам,че българската икономика ще се развива възходящо и устойчиво.Моля просто вниквай в нещата,а не ръси "мозък"...защото на теб явно ти трябва повече. малко повече оптимизъм няма да ти навреди,но почни първо от ника си защото Кара на турски значи...........черен



КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-29 12:48 от dragula.
Re: заслужават ли си парите агенциите за недвижими имоти????
29-08-2008 - 12:46:36
Re: ПОМОЩ..пострадах Коректни ли са "българските" банки
Изпратено от: nikolase (IP съхранено)
Дата: July 13, 2008 09:36PM


чел съм договора няколко пъти нали се готвя за дело,няма такова нещо като да ми изравнят вноските за целия периот на кредита,ползвам по ниска лихва за първите 5 години и за сметка на тях по висока после и беше редно да ми се увеличи по ниската лихва с процента на поскъпването


Re: ПОМОЩ..пострадах Коректни ли са "българските" банки
Изпратено от: nikolase (IP съхранено)
Дата: July 13, 2008 09:37PM


Мошеници от УНИКРЕДИТ БУЛБАНК не теглете кредите от тях сте ви подпалят чергата

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-29 12:50 от dragula.
Re: заслужават ли си парите агенциите за недвижими имоти????
30-08-2008 - 00:08:49
:} , николасе някой да не те е врътнал тебе за нещо, я кажи сега хляба като поскъпна колко нощи не спа :} , а хляб ядеш ли още :} :} :}
Re: заслужават ли си парите агенциите за недвижими имоти????
30-08-2008 - 02:57:57
Военната аксиома(Дракула-кръвопиеца) написал:

Не съм си и помислил, че ще се затрудниш в
> обслужването на кредита. Коментирах размерът му -
> 40000 лева.
> Отвсякъде личи, че си на много ниско ниво и във
> финансово и във всяко друго отношение.
>
> КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА
> ТЕРЕНА.
>
> Стара военна аксиома
>
>
>
> Редактирано 2 пъти, последният път 08/29/08
> 11:58PM от dragula.


Всеки разсъждава с мозъчното вещество,което има в наличност.И понеже изглежда в теб Дракула,то не е в необходимите параметри,правиш изводи,с които умен човек не би се ангажирал.По размер на кредита от 40 000 лева направи извод и кна какво финансово положение съм .Може би ако имах кредит от един милион в твоята брокерска кратуна щях да съм на друго финансово положение?А можеше и малко по задълбочено да обърнеш внимание и на заглавието на цитираната от теб тема а именно..............Коректни ли са "българските" банки ..............Въпроса е в коректноста а не в финансовите параметри.т.е колко голям или малък е кредита.А за да повдигам въпроса с псевдо " като теб въпросът с брокерите" също е в коректноста.Нека на хората малко им светне червената лампичка ,че ще се сблъскат с екземпляри като теб и турбозол например...нагли и алчни брокери,или елементарни в умствено отношение брокери като Камелия.Има и хора в това съсловеи които заслужават адмирации-това е продавач...........там дори стила на писани е друг-но да ти разяснявам едва ли има смисъл.Не теб просто всичко трябва дати с е смила в елементарен вид за да възприемеш все нещо.
Въпросът е да накараме например финансовите институции например да бъдат коректни или брокерите ..............
ЗАЩОТО В ЦЕЛИЯ ЦИЛИВИЗОВАН СВЯТ КЛИЕНТЪТ Е ТОЗИ КОЙТО ВИНАГИ Е ПРАВ
А У НАС ВИНАГИ Е ПРАВ ТУНЕЯДЕЦА БРОКЕР ,КОЙТО Е МНОГО ВАЖЕН.....И ТОЙ САМИЯ НЕ ЗНАЕ ЗАЩО.....А ВАЖНОТИЯТА МУ Е ПРОВОПРОПОРЦИОНАЛНА НА НЕКОМПЕТЕНТНОСТА И ПРОСТОТИЯТА МУ,ТОЕСТ КОЛКОТО Е ПО ПРОСТ И НЕПРОФЕСИОНАЛИСТ Е ТОЛКОВА ПО ВАЖЕН
ЗАТОВА-НЕКА ЕЛИМИНИРАМЕ ХОРАТА,КОИТО НЕ ЦЕНЯТ ДОСТОЙНСТВОТО И ПАРИТЕ НА КЛИЕНТА,ВАЖНИТЕ И НЕПРОФЕСИОНАЛНИ АНИ,
НЕКА ПРЕГОВАРЯМЕ ДИРЕКТНО С ПРОДАВАЧА..ТАКА ПРОСТО АНИ СЕ НААКВАТ

Re: заслужават ли си парите агенциите за недвижими имоти????
30-08-2008 - 22:15:26
avatar
Цитирам :

тази пасмина,която предвещаява апокалипсис и смятам,че българската икономика ще се развива възходящо и устойчиво.

Значи българската икономика ще се развива в контраст с целия свят.Не ми се вярва изобщо.Оптимизма е хубаво нещо,но не винаги помага.Като се замисля сериозните световни и европейски компании предпочитат да инвестират в Румъния,Сърбия или даже Турция,но не и в България.Ерата с ефтините кредити и строителния бум отмина вече,както и с всички съпътстващи го дейности.Какви са сега поводите за оптимизъм относно близкото и средносрочното бъдеще на българската икономика?помогнете ми да се заредя положително!
Благодаря предварително!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход