Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

заслужават ли си парите агенциите за недвижими имоти????

Публикувано от kikito83 
Re: заслужават ли си парите агенциите за недвижими имоти????
08-08-2008 - 22:42:26
Вчера в магазина касиерката ме накара да разваля пари при весикаря за да ми върне, после си присвои 0,08лева защото пак не успя да варне - не влизйте в магазини или ако влизате не плащайте на тъпите касиерки а направо със стоката в колата - наглеци гледат лошо не обслужват качествено а и искат да им плащаме керливата стока. Примерите са мого във всяка една област аз смятам, че тази част от пазара на НИ е необходима и истината за сегашото състояние е една вина има и АНИ и негово величество КЛИЕНТА. Примери мога много да дам. Лично аз не смятам, че паразитирам но по - важно е, че клиентите ми не смятат така. Съчуствам искренно на пострадалите от АНИ - та хора, и се радвам, че търсят правата си но много моля не всички АНИ на гилотината.
Николасе ако попаднеш на мен като клиент няма да получиш никаква информация за имота докато не подпишеш договор камо ли да те заведа на оглед, имотът който съм пуснал като оферта е защитен с договор и от страна на продавача , стигайки до продавача чрез съседи, местни клюкари и часове висене пред обекта той ще те прати при мен .........., и аз ще си свърша работата.

Относно къщата за 40к грешка приател по - вероятно е Мирела да я оферират на цената обявена от собственика а другата АНИ да е с неактуална информация или да е занижила цената поради няколко причини: 1. Изкат да излезнат по - напред в рекламата. 2. Наясно са собственика до какви нива е склонен да свали цената. Може и да е комбо две в едно.
Успех ти пожелавам и не се нервирай а си потърси читав посредник възможно е да свърши работа и да останеш доволен а за нервите дето ги абиш сега да не говорим.


Re: заслужават ли си парите агенциите за недвижими имоти????
08-08-2008 - 22:43:38
Трябва да се отсее пазара и не всеки таксиджия да е агенция , дори си мисля , че някакъв лицензионен режим няма да е лошо да има.
Даите да погледнем реално на нещата
значи идва клиент в агенцията и започва да разпитва за даден парцел на които да си построи къща -класически случаи
понеже идеалните парцели са скъпи му се предлага например земеделска земя на добро място -която според брокера идеално става да влезе в регулация
отделно от това брокера дава компетентно мнение за бъдещото рзп . плътност на застрояване и тн.....отдлно от това набързо скалъпва и една бъдеща пътна връзка- за добър достъп до имота и почти сме готови -остава само юридическата част, но и там главния герои е подготвен с изречение от типа -аз колко сделки съм правииииллл.........
и един единствен човек с неизнаино каква квалификация изведнъж става компетентен колкото специалисти които за това са учили и това им е професионалното занимание ....което само по себе си е повече от смешно
оказва се обаче , че показания парцел не е точно там където го е показал брокера и е съмнително и влизането в регулация -тогава клиента се сеща че има животно наречено геодезист , ако всичко е нормално се сеща и за другото животно- архитект - ако нищо не е наред се сеща и за следващото животно - юрист ....
но ...много често това е твърде късно , а при опит да се разправя клиента с брокера среща онзи хвърчащ лист които с гордост се нарича предварителен договор....та така ...... smiling smiley
Re: заслужават ли си парите агенциите за недвижими имоти????
08-08-2008 - 23:01:46
Забравих да напиша -защото темата е заслужават ли........
Ами да защо не -когато страните са доволни и агенциите компетентни или поне използваики специалисти -да нека вземат комисион
Обаче ако ви кажа как един пич от общ работник в склад хр. стоки стана агенция....
и как компютър е мръсна дума ......вече осми месец работи ....чудя се какво ще стане като свършат готовите пари ...уникални изказвания има пича....помня ги и като се събираме с приятели ги разказвам като вицове...... smiling smiley
Re: заслужават ли си парите агенциите за недвижими имоти????
08-08-2008 - 23:05:00
jores, скоро ще знам със сигурност дали Мирела лъжат или другите са измамници(или психолози и ясновидци) та да са предугадили, че собственикът ще свали цели 5 000 Е.
Re: заслужават ли си парите агенциите за недвижими имоти????
08-08-2008 - 23:14:00
Вие пак агенции та агенции.За мен вече те не съществуват.А това,че собственика ще ме прати в агенцията много с е съмнявам.Светват им очките като фарове ,че клиент ги е намерил на место.Само тъпаците се занимават вече с АНИ-аз не съм техен клиент защо да им плащам?за некомпетентна работа прикрита под маската на надуто себеуважение граничещо с ...........безкрайна простотия.Преди и а з се прецаквах но ...баста
Re: заслужават ли си парите агенциите за недвижими имоти????
08-08-2008 - 23:21:23
kolonal Написал:
-------------------------------------------------------
> jores, скоро ще знам със сигурност дали Мирела
> лъжат или другите са измамници(или психолози и
> ясновидци) та да са предугадили, че собственикът
> ще свали цели 5 000 Е.

Мисълта ми е, че без да си сигурен набедяваш една от добре работешите АНИ, това което съм дал като алтернатива на твойте догадки не съм го смукнал от пръстите а от практиката. Мирела работят с договори, където се записва цента, която собственика е обявил. Лично аз смятам, че много си се объркал и Мирела ще те потърсят за среща в съда. Позволявайки си такива твърдения без доказателства оронваш престижа и нанасяш финансови щети /които можеш да започнеш да изчисляваш/ за хиляди ми се струва. На твое място бих побързал да изясня случая и ако греша да се извиня публично. Не съм свързан с Мирела по никакъв начин когато сме имали отношения като колеги всичко е било ок.


Re: заслужават ли си парите агенциите за недвижими имоти????
08-08-2008 - 23:25:34
nikolase Написал:
-------------------------------------------------------
> Вие пак агенции та агенции.За мен вече те не
> съществуват.А това,че собственика ще ме прати
> в агенцията много с е съмнявам.Светват им очките
> като фарове ,че клиент ги е намерил на
> место.Само тъпаците се занимават вече с
> АНИ-аз не съм техен клиент защо да им плащам?за
> некомпетентна работа прикрита под маската на
> надуто себеуважение граничещо с
> ...........безкрайна простотия.Преди и а з се
> прецаквах но ...баста

Моите уважения очевидно работиш, като търсач на собственици и прескачане на АНИ всеки труд трябва да бъде уважаван

clap: clap: clap:
Re: заслужават ли си парите агенциите за недвижими имоти????
08-08-2008 - 23:29:04
Че то това с брокерите (послъгването),си е норнално!
Те министрите и президента послъгват и крадат и по този начин дават пример на всички останали- така се работи в БГ!

Eдна случка: Посетител във мъжка баня си изтървал сапуна.Навел се да го вземе и усетил че нещо прониква из отзад.Обърнал се и рекъл-но гоcподине какво правите? а стоящия отзад отвърнал-аз на майтап бе човек!

Че и в БГ се работи така от доста време -на майтап!
Welcome to BG!
Re: заслужават ли си парите агенциите за недвижими имоти????
08-08-2008 - 23:48:37
jores Написал:
-------------------------------------------------------
> kolonal Написал:
> --------------------------------------------------
>
> Мисълта ми е, че без да си сигурен набедяваш една
> от добре работешите АНИ, това което съм дал като
> алтернатива на твойте догадки не съм го смукнал от
> пръстите а от практиката. Мирела работят с
> договори, където се записва цента, която
> собственика е обявил. Лично аз смятам, че много си
> се объркал и Мирела ще те потърсят за среща в
> съда. Позволявайки си такива твърдения без
> доказателства оронваш престижа и нанасяш финансови
> щети /които можеш да започнеш да изчисляваш/ за
> хиляди ми се струва. На твое място бих побързал да
> изясня случая и ако греша да се извиня публично.
> Не съм свързан с Мирела по никакъв начин когато
> сме имали отношения като колеги всичко е било ок.
>

Ти нали се сещаш, че тези дни ще съм на "обекта" с преставителя на агенцията, която ми е дала по-ниска оферта и ако се окаже вярна ще публикувам предварителния договор тук. А ако съм подведен, още там, на място, на този който ме е подвел няма да му е комфортно, а на "Мирела" ще се извиня, не се срамувам да призная когато съм сбъркал.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-08 23:49 от kolonal.
Re: заслужават ли си парите агенциите за недвижими имоти????
09-08-2008 - 10:25:56
Вийдал съм един и същи имот да се продава от 50 агенции на различни цени...и всеки си качва отгоре-така им се пада на магаретата купувачи,щом се занимават с агенции и мошеници
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход