Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

заслужават ли си парите агенциите за недвижими имоти????

Публикувано от kikito83 
заслужават ли си парите агенциите за недвижими имоти????
08-08-2008 - 19:08:27
Потърпевша съм от некоректни действия на агенти от агенция за
недвижими имоти.Много са нахални и самоуверени и са готови на всичко
само да оберат потенциалния купувач.Работя като юристка в община в
голям град.Харесах парцела на ,на който ме заведоха .Казаха,че всичко
е точно да дам капаро и тяхната комисионна,която е 2.5%.Документите
били перфектни.Аз все пак поисках да ги прегледам,нали това ми е
работата,но им заплатих комисионната,защото коментирахме цената с
"собствениците",да не съм ги избегнала.На другия ден от
представените ми документи се оказа,че местото е държавно и тези
хора са имали само учредено право на строеж.С падането на сградата
правото им се е погасило и местото се е върнали при собственика
си-държавата.От агенцията най-нагло се държаха и спориха,че може
да си построя на мястото каквото си искам,но съм запозната,че сега
отново държавата има право да се разпорежда с този парцел.Наложи се
да ходим при нотариус,който потвърди моите думи и се чудеше,че
въобше тези хоря нямат никаква правна култура и се занимават с
недвижими имоти.Искам да попитам и колко от Агенциите ползват услугите
на адвокат?Да има такива,но са много малко.Всеки потенциално е
застрашен от некомпетентни и стремящи с е на всяка цена да има
сделка Агенции,но моя съвет е проверявайте си нещата лично и лично
си преговаряйте с собствениците на имоти.Така само ще спечелите и
спестите излишни комисионни,които ше изплащате на банка с години.А
и всеки новодомец освен закупуването на недвижим имот има и още
доста неотложни разходи.Сега с моя случай и тази агенция се
занимава икономическа полиция,защото ми прибраха парите в самото
начало и не искат да ги връщат.

Re: заслужават ли си парите агенциите за недвижими имоти????
08-08-2008 - 19:16:42
Разгеле,ще се усети народа
Моля повече без паразити,скоро сестра ми си пусна частна обява за продажба на апартамент,подлудиха я тези натрапници.и нагли..нагли.Ама ги орязахме яко,не са ни нужни-това с агенциите си е направо робство,искат да си качват цената отгоре,кото разбраха че работим без агенции.Некоректна работа,на ден званят по 500,а изрично сме записали,че не работим с АНИ.Имам чувството,че званят за да се информират.Сутрин рано си купуват вестници и ровят за частни обяви.При един оглед смотан брокер не му се разкарваше и направо искаше да ми показва снимки в нета>..............От тогава отрязах паразитите и ако са окупирали някоя оферта и крият собственика..разпитвам съседите,пращам в агенцията някои познат.На следващия ден агенцията е забравила за случая...Бойкотирайте паразите наречени АНИ
Re: заслужават ли си парите агенциите за недвижими имоти????
08-08-2008 - 19:27:34
Мисля, че хора, които са явно прецакани от АНИ трябва да описват случая и агенцията.

Анонимността им помага да си правят каквото си искат.

Добре е и да има няколко осъдени...

Мисля, че сделките са намалели, а доста агенции станаха. Поизгладнели са и на всяка цена искат да се докопат до някоя комисионна..
Re: заслужават ли си парите агенциите за недвижими имоти????
08-08-2008 - 19:30:13
кикито83 може да напишеш името на лъгливата агенция в темата за некоректни фирми.
Re: заслужават ли си парите агенциите за недвижими имоти????
08-08-2008 - 19:38:28
БИХ ИСКАЛ ДА СПОДЕЛЯ НЯКОИ СВОИ ВПЕЧАТЛЕНИЯ ОТ РАБОТАТА НА АГЕНЦИИТЕ ЗА НЕДВИЖИМИ ИМОТИ,НА ПЪРВО МЯСТО НАГЛОСТА ИМ,НЕПРОФЕСИОНАЛИЗМА И ПАРАЗИТНИЯ НАЧИН НА СЪЩЕСТВУВАНЕ.МОТИВ ДА ПОДХВАНА ГОРНАТА ТЕМА БЕШЕ СДЕЛКА НА МОЙ ПРИЯТЕЛ СКЛЮЧЕНА ЧРЕЗ ТАКАВА АГЕНЦИЯ МИНАЛАТА СЕДМИЦА.
ПРИ ЗАПОЗНАВАНЕ НА КУПУВАЧА И ПРОДАВАЧА И СКЛЮЧВАНЕ НА ПРЕДВАРИТЕЛНИЯ ДОГОВОР АГЕНЦИЯТА НАЙ НАГЛО СИ ПРИБРА ПО 3 % ОТ КУПУВАЧА И ОЩЕ ТОЛКОВА ОТ ПРОДАВАЧА.КАКВА СИГУРНОСТ ВСЕ ПАК ИМАТ ДВЕТЕ СТРАНИ,ЧЕ ЩЕ БЪДЕ СКЛЮЧЕН ОКОНЧАТЕЛНИЯ ДОГОВОР И КУПУВАЧА ЩЕ ПРИДОБИЕ ИМОТ А ПРОДАВАЧА ЩЕ СИ ПРИБЕРЕ И ОСТАНАЛАТА СУМА.ДА НЕ ГОВОРИМ,ЧЕ СДЕЛКАТА ЩЕ МИНЕ И С БАНКОВ КРЕДИТ.НА МОИТЕ АРГУМЕНТИ КОМИСИОННАТА ДА СЕ ЗАПЛАТИ ПРИ ПОДПИСВАНЕТО НА НОТАРИАЛНИЯ АКТ "АГЕНТИТЕ" МИ ОТГОВОРИХА,ЧЕ ТЕ СА СИ СВЪРШИЛИ РАБОТАТА.АМИ ПО ДОБРЕ ТЕЗИ АГЕНЦИИ ДА БЯХА АГЕНЦИИ ЗА ЗАПОЗНАСТВА.ПОДПИСВАНЕТО НА ПРЕДВАРИТЕЛНИЯ ДОГОВОР СЕ ИЗВЪРШИ БЕЗ НИКАКВИ СПРАВКИ ЗА ТЕЖЕСТИ И ДРУГИ ДОКУМЕНТИ.МНОГО ПЪТИ КАТО МИ СЕ Е НАЛАГАЛО ДА ПРОДАВАМ АГЕНЦИИТЕ НАЙ-НАХАЛНО СА МЕ ПИТАЛИ ДАЛИ МОГАТ ДА СИ КАЧАТ ТЕХНИЯ ХОНОРАР "ОТГОРЕ".С ЕДНА ДУМА КУПУВАЧА Е ДВА ПЪТИ ПРЕЦАКАН-ВЕДНЪЖ КУПУВА НА ПО-ВИСОКА ЦЕНА И ВТОРИ ПЪТ ПЛАЩА КОМИСИОННА.СТРУВА МИ СЕ И НЕМОРАЛНО ЗА ЕДНА СДЕЛКА ОТ АПАРТАМЕНТ ЗА 100 000 ЕВРО ДА ПРИБЕРЕШ 6 000 ЕВРО И ДОРИ ДА НЕ СИ СТРАНА В СДЕЛКАТА.
НЯМАТ ЕЛЕМЕНТАРНА ЮРИДИЧЕСКА ГРАМОТНОСТ.
МНОГО ОТ ТЯХ ПРОДАВАТ ИМОТИ "БЕЗ ДОКУМЕНТ И В ПОСЛЕДВАЩИ ПОСТИНГИ ЩЕ ПУБЛИКУВАМ ОБЯВИ НА ТАКИВА АГЕНЦИИ.
МНОГО ФРАПИРАЩИ СЛУЧАИ НА НЕКОМПЕТЕНТНОСТ,ЛИЦЕМЕРИЕ И НЕКОРЕКТНОСТ.НАЯСНО СЪМ,ЧЕ ХИЛЯДИ БРОКЕРИ В НЕТА ЩЕ СКОЧАТ СРЕЩУ ТЕМАТА НО ПРИЗОВАВАМ
"НЕ ЗАПЛАЩАИТЕ ИЗЛИШНИ И НАДУТИ КОМИСИОННИ НА ОКУПИРАЛИТЕ ИМОТНИЯ ПАЗАР ПАРАЗИТИ.ЛИЧНО АЗ ВИНАГИ ШЕ СЕ СВЪРЖА СЪС СОБСТВЕНИКА И САМ ШЕ СИ ИЗПЕКА РАБОТАТА.

Re: заслужават ли си парите агенциите за недвижими имоти????
08-08-2008 - 19:59:16
АГЕНЦИИ ЗА ЗАПОЗНАСТВА=Агенции за недвижими имоти
Re: заслужават ли си парите агенциите за недвижими имоти????
08-08-2008 - 20:39:09
Горкото Кики има да чакаш агенция за недвижими имоти да ти върне парите,те толкова са я закършили в момента,че кой ще им плаща офисите и телефоните.Аз както и напшисах по-горе не се занимавам с въздухари брокери
Re: заслужават ли си парите агенциите за недвижими имоти????
08-08-2008 - 21:53:08
Изпратено от: kolonal (IP съхранено)
Дата: August 8, 2008 09:14PM


Не знам дали темата е за тук, ако не модераторът да я премести. От известно време си търся къща в провинцията. Най-накрая си харесах една и утре ще ходя да я гледам. Цена 35000 Е. Реших да се поогледам още малко и......о ужас. В "Мирела" същата къща на цена 40000 Е !!! Хора, 5000 Е са много пари. Освен това и комисионна ще ми искат. Ами, ако първо бях попаднал на "Мирела", а не на другата агенция. Възмутен съм.

П.С. Казвам се Васил Гергов. Писател съм, а не някой служител на друга агенция за недвижими имоти, целящ да оплюе агенция "Мирела".


Успокой се Кики не си единствения пострадал от агенции,Повечето от тях преписват механично в нета де що с е появи.Достига се абсурдния вариант един имот да се предлага от 200-300 агенции.На мен лично на първия ден след публикация на частна обява ми се обадиха не по малко от 500 броя и с нахален тон се учудваха как така сам ще си продавам и се опитваха да качат цената нагоре заради тяхната комисионна..паразити,въшки
Вече винаги ги заобикалям,елементарен стар трик но много ефективен.разхождам се една седмица с разни брокери и после си отивам и си намирам собственика на харесания имот и се разбираме.И след 20 мин да се върна при него едва ли някои ще се сети.Пълна боза са тези агенции..
Re: заслужават ли си парите агенциите за недвижими имоти????
08-08-2008 - 22:02:14
Не всички агенции са некоректни
Мисля обаче че модератора не бива да мести темата , а дори напротив - да се кажат имената на агенциите - стига сме се крили и стига сме крили и тях - от това никои не печели
Мога да пиша много по темата , но с една две думи - земя, парцел - геодезист , всичко върху земята - архитект - консултираите се се с такива специалисти - нищо че ща ви вземат пари - но ще спите спокоино
тези специалисти се пренебрегват от пазара , но като стане дебела работата всички отиваме там - така първо там при тях , а после вече живот и здраве при агенция
И знаете ли защо се пренебрегват - архитекти, геодезисти и адвокати дори - ами защото тези хора са знаещи и не подвеждат клиента защото работят с точни цифри , а и си залагат репутацията ...имат име и си го пазят ...агенцията какво пази ...и не премълчава ли някои кусур на даден обект само и само да вземе - некои лев..... smiling smiley
Re: заслужават ли си парите агенциите за недвижими имоти????
08-08-2008 - 22:18:50
Прав си Дивал,за мен вече думата агенция з а недвижими имоти е мръсна дума- иаз като теб предпочитам да работя с специалисти ,а не с въздухари и нахали .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход