Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Най-добра дестинация за емиграция

Публикувано от general 
Най-добра дестинация за емиграция
10-04-2010 - 16:36:35
Подновявам постоянно актуалната тема на dodo 2. Ако досега беше нетърпимо , то вече наистина не се живее тук. "Надежда отнийде взорът не види!" , както се казва в едно известно стихотворение. Не се диша. Действително глистите живеят на безкислодордно дишане, но не всеки може да се приспособи към това. Да коментираме условията за живот другаде.
Климат, икономика, първоначални инвестиции. Испания изглежда добре от пръв поглед. Какво мислите?
Спомням си и друго стихотворение - ако на лъва му предложат свобода и му отворят клетката, може би в един момент той ще се откаже от нея и ще остане на дажбата от някое друго кило кайма в зоопарка.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-10 16:37 от general.
Re: Най-добра дестинация за емиграция
10-04-2010 - 23:00:31
Подкрепям !
Имах 5 годишен план , вече останаха 4 ...и си мислех за Кипър защото може би са по близки като манталитет и вече има доста българи там -тоест свиканали са ни smiling smiley
Доколкото знам стандарта е много добър , туристическа държава ,важен фактор за мен е наличието на моренце
Друг е въпроса че не ми се ходи да работя , а ако може само за живеена и някои съвсем лек бизнес
Проблем ще се окаже езика , но доколкото знам почти всички говорят и англииски

Испания ми е на 2 ро място smiling smiley
Re: Най-добра дестинация за емиграция
12-04-2010 - 03:24:30
avatar
Ето нещо много свежо (поне на мен ми е смешно) - плюсове и минуси за няколко държави (от гледна точка на "brits" - британци - да, и те емигрират)

Emigrating?
Re: Най-добра дестинация за емиграция
12-04-2010 - 13:21:36
Кипър е хубаво място най-вече заради хората - те са невероятни. Нямат нищо общо с гърчолята /макар и да говорят гръцки/ , работливи ,честни, естствени хора, много, много свестен народ.
На второ място - там е хубаво заради морето. Страната е уредена. Испанците също са ни много близки по манталитет, но трябва да се назубри малко испански, защото без това няма да стане - те не говорят чужди езици.
Re: Най-добра дестинация за емиграция
12-04-2010 - 14:50:21
avatar
Re: Най-добра дестинация за емиграция
12-04-2010 - 22:46:01
[prosperity.com]

[prosperity.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-12 22:48 от general.
Re: Най-добра дестинация за емиграция
13-04-2010 - 23:53:37
Кипър и Испаня са добри места за емигриране, но на мен по- ми допада Словения. Малка подредена, чиста, красива и богата /според нашите стандарти/ държава. Езикът е близък, но манталитетът им е европейски. Имат планина и малко море, а и е на няколко часа път с кола /пътя до там е отличен освен участъка от София до Ниш/.

[zdravbadi.com]
Re: Най-добра дестинация за емиграция
16-04-2010 - 02:12:17
Няма да забравя лето 1993-то в милата ни Родина. Точно тогава почти без колебание реших да напусна "сражението", но както у всеки млад и незрял дух и разум и в мен се бореха колебания, съмнения, малко страх от неизвестното и мн. др. чувства и емоции. Имах време да мисля, докато пътувах ... Около мен светкаха и гаснеха блокове и къщи (под режима на тока - 4 часа има, 4 - не!), в джобовете си стисках 2 забравени купона за олио, от дворовете на къщите, като струни на раздрънкана китара стърчаха простори, а от тях висеше тъжно половината имущество на беднего брата. На първата спирка (за почивка) някой ми сви слънчевите очила и ключовете от къщи ...
Е, до границата не ми беше останало "много за губене" в полуопразнената ми от "приключенията на перестройката" глава беше останала само една мисъл ... "Където и да отивах, по-зле не можеше да бъде!".

Та, къде е най-добре, нямам представа, но тук е МНОГО ЗЛЕ! *angel*

И съвсем по темата ... smiling smiley
[vbox7.com] *pardon*

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-16 02:14 от elissa.
Re: Най-добра дестинация за емиграция
16-04-2010 - 19:48:25
Работа:

[www.languagejobs4u.com]

Това е интересно:

Bulgarian Poker Expert for Community Manager PositionType: Permanent Location: Gibraltar

Salary: £25,000 - £40000

Advertiser: SRG - Select Recruitment Gibraltar Job Posted: 15th Apr 2010 Reference: SRG - 3022
Languages:
All of these languages are required. Bulgarian

Job DescriptionSelect Recruitment Gibraltar are currently recruiting for a true market leader within the Poker industry .

As an organisation it is phenomenal what my client has achieved in the market and due to their on-going success and growth now requires a Bulgarian speaking Poker expert to take up an exciting Community Manager position.

Community Management plays an important role within the business and the successful Bulgarian speaking Community Manager will be responsible building teams and supporting teams of poker experts for both Video and live on-line poker coaching providing direct support to the community and utilising other experts within the community to provide responses for all Poker related questions.

As Community Manager you will have responsibility for the quality of poker video and on-line poker and must ensure ensure your community is the top ranked Bulgarian speaking poker community.

If you feel this Community Management role is for you then you must have a high level of experience in the following areas:

- Bulgarian both written and spoken within a business environment
- High level English both written and spoken
- Be an expert Poker player
- A can do, must do nature with a focus completion and results at all costs.
- Proven experience as either a community manager, moderator, teacher or Poker coach
- Proven leadership skills
- Be educated up to degree level

If this sounds like the kind of role that you have been waiting for then please apply today. If you meet the above criteria you will receive an immediate telephone interview.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-16 20:11 от general.
Re: Най-добра дестинация за емиграция
16-04-2010 - 20:11:23
Quote
general
Работа:

[www.languagejobs4u.com]

*ok**ok**beer*

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход