Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Психологът Юлияна Панова говори за БГ прУфендурите made in USA & Europe...които изобщо НЕ разбират от имоти

Публикувано от прУфесУр тъпарон 
[www.dnes.bg]
--------
когато съм си задавал въпроса - колко прост може да е БГ-еца - винаги съм стигал до извода:
колкото му позволят да е прост ПО-ПРОСТИТЕ от него БГ-йци!
-------
понеже това ви е сложно , ща го опростя като за вас:
всеки футболист играя толкова-колкото му позволява противника !
един от т.н. чуждоземски форумни профендури някога беше в печеливш екип , хванал гребена на вълната но го изхвърлиха като неподходящ , непазарен и се наложи да търси себеутвърждаване в чужденеция...дали го е намерил-трудно ще прецените но е факт , че непрекъснато го тегли към времето когато беше печеливш в БГ - останал му е съмо мерака - експониран в ника му !
Понеже вие не сте направили дори това,което той е направил - склонни сте да му вярвате и да му се подчиняват....за това сте несретници !
Психологът Юлияна Панова много точно дефинира този синдром.........следва цитат от публикацията , приятно четене и койт съ йе познал-да му е халал!winking smiley
всъщност.............колко струват "пророчествата" на подобни "ресурсни" пруфендури - БГ-йци отн. ИМОТИТЕ -всеки да преценява !
..............................
Quote
Псхологът Юлияна Панова

Има ли българинът в Чикаго, т.нар. байганьовски комплекс?

Искам обаче да направя уговорката, че по правило всяка генерализация е погрешна, т.е. винаги има изключения. Но моите наблюдения са, че обичаме да се ласкаем от мисълта, че сме по-специални от другите.

Средният българин в имиграция е придобил необходимостта да вярва или поне да подведе другите да повярват, че е сведущ във всяка сфера. И тази тенденция особено се откроява в такава интернационална смесица, каквото е обществото в САЩ.

Също така нашите имигранти се ласкаят, когато могат да си покажат терикатлъка на другите. Неслучайно моделът “Бай Ганьо” е толкова популярен у нас и по света.

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-05 15:51 от прУфесУр тъпарон.
Re: Психолог говори за БГ прУфендурите made in USA & Europe
05-02-2010 - 10:18:46
Професоре,

Четейки интервюто, много дълго, като за мен, за миг забравях, че не става въпрос за нас в Бг-то. Написаното с пълна сила важи и за тук.

Аз бих се концентрирала на този абзац:

Quote

Обикновено тези, които постигат успех и добра адаптация в имиграция, са били успешни и в родината си. Тези имигранти в началото също срещат трудности и често изпитват сериозен стрес, но за разлика от неуспелите имигранти знаят как да го адресират и се учат от собствените и от чужди грешки.

*drink1*

P.S. Обърквам се вече с този правопис, четейки непрекъснато разни творения. Как се пише: Емигрант или Имигрант?
[bg.wiktionary.org]
[bg.wiktionary.org]
Re: Психолог говори за БГ прУфендурите made in USA & Europe
05-02-2010 - 10:28:43
Muza,
Смятам, че Юлиана Панова правилно е употребила "имигрант".
Българин, изселил се в САЩ е емигрант за България и имигрант в САЩ.
Re: Психолог говори за БГ прУфендурите made in USA & Europe
05-02-2010 - 10:48:23
avatar
Quote
Muza
Професоре,

Четейки интервюто, много дълго, като за мен, за миг забравях, че не става въпрос за нас в Бг-то. Написаното с пълна сила важи и за тук.

Аз бих се концентрирала на този абзац:

Quote

Обикновено тези, които постигат успех и добра адаптация в имиграция, са били успешни и в родината си. Тези имигранти в началото също срещат трудности и често изпитват сериозен стрес, но за разлика от неуспелите имигранти знаят как да го адресират и се учат от собствените и от чужди грешки.
...................................


====================================
не виждам някаква теза , още по-малко противоречие в този абзац ......
и едните и другите си приличат по претенциите и по делата - лошото е,че по-добрата емигрантска част не си губи времето във форуми ,така че...

ако търсиш връзка между тази публикация и тематиката във имотен форум - тя е проста: надяваш ли се,верваш ли на професионалисти/БГ емигранти - ще ти го имплантират двоен !

простият присъства навсякъде и претендира за всичко , за което е подочул нещичко......
психолозите са мъдри хора а и виж позицията на въпр. . Юлияна Панова ...........
жена ми често казва - истината не е комплимент , разумът не е даденост,свободата не е спокойствие (разбра го САМО след 5 год. работа с булгури)
аз често казвам "очевидното е очевидно грешно" (но не съм го синтезирал аз - преписал съм го)
-------
ако слепците вървят след еднооките , ще стигнат там , където води бръмбара !
а и има голямо значение броят на постовете на отделния форумаджия / форумаджийка

-------------
жокер
------------
P.S. Обърквам се вече с този правопис, четейки непрекъснато разни творения. Как се пише: Емигрант или Имигрант
---------
отговор: тайната не е в правописа а в отправната база !
когато бъркаш отправната база и броиш своята за меродавна - вярваш че ще се сринат имотите
но когато дефинираш истинската база (на БАНКАТА като първи заинтересован) - тогава очевидното е очевидно.....????2

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !
Re: Психолог говори за БГ прУфендурите made in USA & Europe
05-02-2010 - 10:48:35
Quote
Dimitar.
Muza,
Смятам, че Юлиана Панова правилно е употребила "имигрант".
Българин, изселил се в САЩ е емигрант за България и имигрант в САЩ.

Прехвърлих коментарите и попаднах на това... :коментар 62

Quote

до: до: № 22 С. Кашова
Хубаво си захванал енциклопедията, ама да беше дочел:

"Мигриралите хора се наричат по различен начин:

* емигранти - спрямо напуснатата страна или
* имигранти - спрямо приемащата страна."

Тъй че 22 до някъде има основание - в случая за докторката ти Панова може да са имигранти, защото тя се брои откъ приемащата страна, ама за автора са си емигранти, освен ако не е туземец на докторката

[bg.wikipedia.org]

Мерси! smiling smiley

*drink1*
Re: Психолог говори за БГ прУфендурите made in USA & Europe
05-02-2010 - 10:55:13
Quote

P.S. Обърквам се вече с този правопис, четейки непрекъснато разни творения. Как се пише: Емигрант или Имигрант
---------
отговор: тайната не е в правописа а в отправната база !
когато бъркаш отправната база и броиш своята за меродавна - вярваш че ще се сринат имотите
но когато дефинираш истинската база (на БАНКАТА като първи заинтересован) - тогава очевидното е очевидно.....????2

.

Къде от правописа отиде при имотите ...:]

Еми, признавам си, че не знаех, че съществуват два начина на изписване на тази дума. Макар, че е логично. Но пък, наистина, за да е коректна статията, би следвало тази дума да бъде изписана по 2 начина. Или, може би, още нещо не знам, но... няма да ми е за първи и последен път. smiling smiley

Идеята ми беше, че няма значение къде си. Има значение, какво си.
Re: Психолог говори за БГ прУфендурите made in USA & Europe
05-02-2010 - 10:57:38
абе тъпароне ти на какъв се вживяваш по тия форуми, че да съдиш другите кой умен кой прост,а?
Re: Психолог говори за БГ прУфендурите made in USA & Europe
05-02-2010 - 11:09:53
avatar
Quote
tino76
абе тъпароне ти на какъв се вживяваш по тия форуми, че да съдиш другите кой умен кой прост,а?

Просто се е прецакал с инвИстиция и всъщност през цялото време говори за себе си - това е често наблюдаван феномен от психиатрите.
Re: Психолог говори за БГ прУфендурите made in USA & Europe
05-02-2010 - 11:11:55
avatar
*xxx*
Quote
Muza
Quote

P.S. Обърквам се вече с този правопис, четейки непрекъснато разни творения. Как се пише: Емигрант или Имигрант
---------
Къде от правописа отиде при имотите ...:]

Еми, признавам си, че не знаех, че съществуват два начина на изписване на тази дума. Макар, че е логично. Но пък, наистина, за да е коректна статията, би следвало тази дума да бъде изписана по 2 начина. Или, може би, още нещо не знам, но... няма да ми е за първи и последен път.
Идеята ми беше, че няма значение къде си. Има значение, какво си.
-------------

още ПРЕДИ да ми зададеш този въпрос за връзката с имотите - вече ти отговорих *xxx*!
пак ще опростя: ходиш къде ходиш - навсякъде си носиш главата !
и на избори за парламент,и на пазар за краставици и на пазар за имоти - навсякъде действа глупостта а не числата !
навсякъде ти се иска да си "по-по -Хай" но си само "по-по-Лоу"
има нюансировка в този матРиял ма ..нали се сещаш......
с две думи - важно е кой раздава картите (аз отдавна съм разбрал,че ни ги раздавам) , другите ЩЕ го разберат.......когато му дойде времетоwinking smiley

знам,че те затруднявам но не е умишлено:]
винаги казвам на дъщеря ми: колкото по-малко пишеш по форумите - по -малък шанс има да изтърсиш нЕкоя неблагоразумност и некой да е фиксира !
да почерпя*drink1* а ?

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !
Re: Психолог говори за БГ прУфендурите made in USA & Europe
05-02-2010 - 11:26:06
avatar
Quote
tino76
абе тъпароне ти на какъв се вживяваш по тия форуми, че да съдиш другите кой умен кой прост,а?
-------------
споко , вие с dodo2 не сте прости.....................много*smiley_ahh*
айде едно утешително питие от мен , безплатно *drink2*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход