Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот

Публикувано от turbozol 
Re: Анкета: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
03-07-2008 - 15:53:01
avatar
r_stoma Написал:
-------------------------------------------------------

> Какво съм решил - или трябва да се откажа от имоти
> обявени за ч. л. или да прецакам брокерката си ( а
> не бих ) или да платя 3 комисионни - 9%, това пък
> също няма да направя по принципни съображения.
> Неможе да се изнудват клиенти - щом имам свой
> брокер и разчитам на него, той ще направи всички
> нужни проверки, ще изготви договори, ще ми
> препоръча нотариус и т.н. Защо да платя 3% на
> някой който няма да свърши нищо за мен? Къде по
> свта има такова нещо?
>


Не мисля, че това е изнудване. По- скоро, право на всеки да се съгласи или не с условията. Докато пазарът не улегне дотолкова, че продавачите да не могат да предлагат имотите си на сто места,тъй като не плащат и стотинка, ще има АНИ, които ще са съгласни да не им взимат комисион, само и само да получат изключителни права. При това положение, няма как офертата да не е адресирана само до частни лица.
Всеки пазар си има особености. Ти, например, би ли се съгласил да участваш в групов оглед и после да наддаваш за жилището? Защото и това го има навън. Няма ли да го приемеш като изнудване?
Анонимен потребител
Re: Анкета: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
03-07-2008 - 16:24:49
dragula, на всички ни е ясно от чий джоб излизат парите. При една сделка между продавач, купувач и посредник единствения, който вади пари е купувачът. Тези пари се разпределят между продавач и посредник.

Въпросът е как да напрвим така, че когато един клиент влезе в АНИ той да не се изнудва и на него да не се гледа като на торба с пари? Аз искам когато клент влезе в АНИ да му бъде обяснено какви услуги му се предлагат, колко струват те и да се остави той сам да си реши иска ли да ги ползва или не. Тука говоря за услуги, които са нещо различно от стоката (имотът), който клиента иска да купи или продаде. Ако клиентът приеме услугите - плаща си, ако не ги приеме - оправя се сам или си намира друг който да свърши работата.

Преди месец ми се наложи да търся легло. В три магазина ходих. В първия нямаха осигурен транспорт - викат ми иди еди къде си и вземи една кола да ти го закарат!!! Аз останах като втрещен - как може да не предлагат транспорт? На второт място транспорта беше 10 лева, на третото 20 лева. Взех леглото от третото място защото най ми хареса. Нито за миг не съм си помислил да ходя да си уреждам сам транспорт за да спестя някой лев. Хората ми доставиха леглото, платих си - всичко точно. Защо го разправям това - ами за да се направи разликата между стока и услуга. Услугата се предлага за да те облекчи. Нито в един магазин не ми предложиха оН инклузив - легло с превоз? Защо ли? И въпреки всичко във всеки един магазин аз изках услугата - без някой да ме принуждава да я ползвам. За мен услугата транспорт е направена за мое облекчение.

Това, което искам като си харесам имот рекламиран от някоя АНИ е да ме заведат до него, ако го харесам да ме поканят в офиса си, да ми обяснят какви услуги предлагат, колко струват и да ме оставят да избера, дали да ползвам услугите им при осъществяване на сделката, да търся друг посредник или да се оправям сам. Почти съм убеден, че при така поставени нещата аз ще избера услугите на тази АНИ и това за мен ще са наистина неща направени за мое облекчение.
Какво се получава в момента - обаждам се и веднага "ама вие колега ли сте", отивам да видя имота - "подпиши незнам си какво, че си го гледал и ако го купиш ни дължиш комисиона". Не ми се приказва просто как се чувствам като ми представят подобно нещо за подпис. На всичкото отгоре тази бележка е пълна глупост защото няма срок. Аз след 20 години ако ида и купя това жилище, какво, пак ли трябва да платя на АНИ дето ми го е показала първа?

Та драги АНИ определете се - продавате информация или вършите услуги.
Ако кажете ние продаваме информация - добре, всеки има право да върти какъвто си бизнес иска. Тогава това да ми кажеш - дай толкова и толкова за да ти покажа имота или имотът върви в комплект с моята комисиона за мен си е напълно нормално. В крайна сметка вие сте казали, че продаване информация. Какво се получава е момента - реално АНИ продават информация, обаче се опитват да се защитават от нападки на такива като мен с агрументи все едно вършат услуги. И по този начин изпадате драги АНИ в смешни ситуации като например че нямате обяснение за това как точно защитавате интересите на възложителя си продавач като "отрязвате" кандидат купувачи, които не искат да ползват услугите ви, но желаят да закупят имота.
Анонимен потребител
Re: Анкета: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
03-07-2008 - 16:32:44
Правилата на един пазар не трябва да зависят от конкретното му състояние. Цената на един продукт може да зависи от състоянието на пазара, но правилата не трябва.

От кого зависи един имот да не се предлага на 100 места - от продавача или от АНИ? В крайна сметка замисли се кой пуска рекламата - продавача или АНИ?

Относно груповите огледи не виждам нищо страшно - ако АНИ е решила да си оптимизира разходите защо вместо един брокер да ходи 3 пъти до един имот да не иде само веднъж. Всеки има право да си каже цената, ако искат и да се наддават - надявам се да стигнат поне до 90% от исканата winking smiley
Re: Анкета: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
03-07-2008 - 16:41:38
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Правилата на един пазар не трябва да зависят от
> конкретното му състояние. Цената на един продукт
> може да зависи от състоянието на пазара, но
> правилата не трябва.
>
> От кого зависи един имот да не се предлага на 100
> места - от продавача или от АНИ? В крайна сметка
> замисли се кой пуска рекламата - продавача или
> АНИ?
>
> Относно груповите огледи не виждам нищо страшно -
> ако АНИ е решила да си оптимизира разходите защо
> вместо един брокер да ходи 3 пъти до един имот да
> не иде само веднъж. Всеки има право да си каже
> цената, ако искат и да се наддават - надявам се да
> стигнат поне до 90% от исканата

Привет, Тинки! Няма да ме хванеш пак за канарче. Който не е чел предишните теми, може и да се опита да ти опонира и обяснява.
Ако решиш да участваш в групов оглед с наддаване, ще ми е интересно да прочета ......
smiling smiley
Re: Анкета: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
03-07-2008 - 16:41:42
Просто пример: През 2004г в Пловдив си търсих апартамент,попаднах на един чрез АНИ и сега най интересното,обявиха ми двойна комисионна,защото колегите им не искали да делят въпросната сума с друг confused smiley
Анонимен потребител
Re: Анкета: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
03-07-2008 - 17:23:30
То в предишните пише пак - виж предишните smiling smiley

Аз мисля, че съм ти казвал и друг път, но ще повторя за разлика от теб - за мен е неуважение към продавача ако му преложа по-ниска цена отколкото той е поискал. Това е все едно да му кажа в лицето - ти се опитваш да ме измамиш. За мен цената на жилището е тази, която е обявена - аз не се пазаря. Ако ми хареса - плащам, ако не ми хареса - довиждане.
Re: Анкета: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
03-07-2008 - 20:01:59
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> То в предишните пише пак - виж предишните
>
> Аз мисля, че съм ти казвал и друг път, но ще
> повторя за разлика от теб - за мен е неуважение
> към продавача ако му преложа по-ниска цена
> отколкото той е поискал. Това е все едно да му
> кажа в лицето - ти се опитваш да ме измамиш. За
> мен цената на жилището е тази, която е обявена -
> аз не се пазаря. Ако ми хареса - плащам, ако не ми
> хареса - довиждане.

Бягаш по тъча. Когато имаш обявена цена и няколко души, принудени да наддават, за да спечелят сделката, защо ще си между тях, ако няма да играеш според правилата?
Говорил си ми за това, че няма да се пазариш, но в предишния си пост писа друго......
smiling smiley
Анонимен потребител
Re: Анкета: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
04-07-2008 - 08:24:44
Ти видяла ли си имот, за който да се наддава над обявената цена?

Не виждам какъв е проблема човек да участва в търг само с едно предложение. Ако спечели ОК, ако не - има и други имоти. Като има някой, който дава повече пари - ами добре да го вземе имота.
Re: Анкета: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
04-07-2008 - 10:34:07
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> То в предишните пише пак - виж предишните
>
> Аз мисля, че съм ти казвал и друг път, но ще
> повторя за разлика от теб - за мен е неуважение
> към продавача ако му преложа по-ниска цена
> отколкото той е поискал. Това е все едно да му
> кажа в лицето - ти се опитваш да ме измамиш. За
> мен цената на жилището е тази, която е обявена -
> аз не се пазаря. Ако ми хареса - плащам, ако не ми
> хареса - довиждане.


smiling smiley
Няма никакво неуважение в това да предложиш цена за имот, която ти мислиш, че те устройва. В пазарната икономика един продукт/услуга струват толкова, колкото клиент може и е готов да плати. "Казваш: За вашата стока господине мога да платя толкова, съгласен ли сте? Не съм. Ако си гъвкав в покупната цена и може да извадиш още някой лев.: Коя е най-добрата цена на която може да ми го продадете? Толкова и толкова."
Нищо обидно за никого няма. Често продавачите слагат % отгоре, че да си оставят място за отстъпка.
Жена ми има подобно мислене като тебе. Една и съща стока се продава на различни цени в различни магазини, обаче за нея "Е струва само няколко долара повече ..."
Е да ама ако така мислиш при всички покупки в края на годината се събират доста пари прахосани от безразличие. (Тя все си мисли, че имаме банкова сметка като тази на Уорън Бафет или Гейтс.sad smiley )

Та ти си харчиш твоите трудно спечелини пари и имаш право да получиш подобаваща стока за тях. Особено за стоки, за които договарянето е общоприета практика.


.[www.beinsadouno.org]
Re: Анкета: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
04-07-2008 - 10:34:07
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> То в предишните пише пак - виж предишните
>
> Аз мисля, че съм ти казвал и друг път, но ще
> повторя за разлика от теб - за мен е неуважение
> към продавача ако му преложа по-ниска цена
> отколкото той е поискал. Това е все едно да му
> кажа в лицето - ти се опитваш да ме измамиш. За
> мен цената на жилището е тази, която е обявена -
> аз не се пазаря. Ако ми хареса - плащам, ако не ми
> хареса - довиждане.


smiling smiley
Няма никакво неуважение в това да предложиш цена за имот, която ти мислиш, че те устройва. В пазарната икономика един продукт/услуга струват толкова, колкото клиент може и е готов да плати. "Казваш: За вашата стока господине мога да платя толкова, съгласен ли сте? Не съм. Ако си гъвкав в покупната цена и може да извадиш още някой лев.: Коя е най-добрата цена на която може да ми го продадете? Толкова и толкова."
Нищо обидно за никого няма. Често продавачите слагат % отгоре, че да си оставят място за отстъпка.
Жена ми има подобно мислене като тебе. Една и съща стока се продава на различни цени в различни магазини, обаче за нея "Е струва само няколко долара повече ..."
Е да ама ако така мислиш при всички покупки в края на годината се събират доста пари прахосани от безразличие. (Тя все си мисли, че имаме банкова сметка като тази на Уорън Бафет или Гейтс.sad smiley )

Та ти си харчиш твоите трудно спечелини пари и имаш право да получиш подобаваща стока за тях. Особено за стоки, за които договарянето е общоприета практика.


.[www.beinsadouno.org]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход