Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот

Публикувано от turbozol 
Re: Анкета: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
01-07-2008 - 16:17:04
Тинки Уинки (IP съхранено)
Дата: July 1, 2008 03:38PM
"Та така Продавач, човек каквото надроби - това ще сърба и това дето сам си го направи - никой друг не може да му го направи."

- А М И Н !!!
Re: Анкета: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
01-07-2008 - 20:28:00
Ако се иска такава авансова вноска, то агенцията получава монопол за офертата. Ако една агенция има монопол върху една оферта, то е възможно да извърши следните неблагоприятни за клиента си действия:
- да я рекламира само за частни лица, т.е. да търси двойна сделка;
- да търси двойна сделка неявно, т.е. да размотава колегите си, да не им осигурява огледи и т.н.;
- да не съобщи на клиента си по-високо ценово предложение за неговия имот, ако има директни клиенти на по-ниско равнище;
- просто от мързел да отказва огледите, които са искани в неудобно време;

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Анкета: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
01-07-2008 - 21:35:19
avatar
dragula Написал:
-------------------------------------------------------
> Ако се иска такава авансова вноска, то агенцията
> получава монопол за офертата. Ако една агенция има
> монопол върху една оферта, то е възможно да
> извърши следните неблагоприятни за клиента си
> действия:
> - да я рекламира само за частни лица, т.е. да
> търси двойна сделка;
> - да търси двойна сделка неявно, т.е. да размотава
> колегите си, да не им осигурява огледи и т.н.;
> - да не съобщи на клиента си по-високо ценово
> предложение за неговия имот, ако има директни
> клиенти на по-ниско равнище;
> - просто от мързел да отказва огледите, които са
> искани в неудобно време;

Абсолютно несъстоятелни твърдения!
- договорът за изключителни права е със срок. Което не дава възможност на АНИ да търси двойна сделка на всяка цена.
- няма нужда да размотава колегите си, щом я е обявила само за частни лица. Нито има смисъл като действие, нито си заслужава да си черни името и усложнява отношенията с колегите. Защото фирмите, задържали се на пазара дълги години, не рискуват да бъдат очернени от конкуренцията. Трябва да си в бранша, за да знаеш, че има черен списък на АНИ, с които читавите агенции не работят.
- няма случай купувач да е предложил по- висока от обявената цена. Винаги пазарлъкът е надолу. Ако се яви клиент, представляван от друга АНИ, който е готов да даде повече, то това е сумата на комисиона на неговите представители......
- а това е най- тъпото- да отказваш огледи, след като харчиш пари за реклама и срокът на договора тече.....
Аман от майстори по всичко!
Re: Анкета: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
01-07-2008 - 22:02:10
Камелия,
Явно не работиш достатъчно, щом не си попадала на такива случаи. Знам, че добрите и сериозни агенции нямат такива порочни практики, но ако на пазара има имот, който е подходящ за твой клиент и се предлага от "лоша" агенция, ти как ще постъпиш. Ще го лишиш от възможността да се запознае с тази оферта или ще се бориш с лошите, за да му представиш всички предложения на пазара.
Има случаи имот да се продаде на по-висока от офертната цена. На мен ми се е случвало. Не знам за теб. В случая имах предвид, ако клиент на колеги приема цената или я коментира да кажем с две хиляди, а агенцията има директен клиент, който коментира с пет хиляди. Има вероятност имота да се продаде на по-ниската цена.
Случвало ми се е да искам оглед от понеделник за същия ден и колегите ми отговарят, че оглед може да се направи най-рано в четвъртък и в четвъртък имотът вече да е продаден. И това от агенция, която в никакъв случай не е в черния списък.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Анкета: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
01-07-2008 - 22:46:56
avatar
dragula Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия,
> Явно не работиш достатъчно, щом не си попадала на
> такива случаи. Знам, че добрите и сериозни агенции
> нямат такива порочни практики, но ако на пазара
> има имот, който е подходящ за твой клиент и се
> предлага от "лоша" агенция, ти как ще постъпиш. Ще
> го лишиш от възможността да се запознае с тази
> оферта или ще се бориш с лошите, за да му
> представиш всички предложения на пазара.
> Има случаи имот да се продаде на по-висока от
> офертната цена. На мен ми се е случвало. Не знам
> за теб. В случая имах предвид, ако клиент на
> колеги приема цената или я коментира да кажем с
> две хиляди, а агенцията има директен клиент, който
> коментира с пет хиляди. Има вероятност имота да се
> продаде на по-ниската цена.
> Случвало ми се е да искам оглед от понеделник за
> същия ден и колегите ми отговарят, че оглед може
> да се направи най-рано в четвъртък и в четвъртък
> имотът вече да е продаден. И това от агенция,
> която в никакъв случай не е в черния списък.

Попадала съм на всякакви случаи. Когато говоря за АНИ от черния списък, то значи че съм наясно как работи. Правила съм и експерименти- обаждам се по повод добре изглеждаща оферта- оказва се, че имота току що е продаден. Т.е., въобще не е съществувал.
И всъщност, ако наистина си брокер, как ще представиш оферта на клиента си, без предварително да си я разучил максимално?
Що се отнася до коментара- та аз, когато съм поела ангажимент към продавача, съм уговорила всички възможности с него. Ако позволя да му се предлага безумен коментар, що за специалист съм?
Защо се учудваш, че не ти се осигурява веднага оглед, а се определя по- късна дата? Ако има сериозен интерес към имота и клиентът е помолил за малко толеранс, защо да не му се даде, щом условията удовлетворяват продавача? Явно, не си свикнал да представляваш и двете страни, затова не можеш да разбереш как могат да се балансират интересите им.

Re: Анкета: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
01-07-2008 - 23:06:12
Аз не се учудвам. Много уважам колеги, които казват "В преговори сме. Обадете се в четвъртък." Защо трябва да се пускат елементарни лъжи "Собственикът не може. В провинцията е."
Ако имотът се предлага от две агенции, докато "собственика не може" според едната, ти го капарираш с другата.
Този пример с несъществуващата оферта го давай на друг. Много е елементарен.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Анкета: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
02-07-2008 - 09:27:33
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> ДО СТРОМА:ЕТО ГО ПРОБЛЕМА.АКО АНИ Е ВЗЕЛА АВАНСОВА
> ВНОСКА ОТ ПРОДАВАЧА И Е ПРОВЕРИЛА ВСИЧКИ
> ДОКУМЕНТИ...собственост узаконяване и т.н тоест
> няма въпрос на който да не може да ти
> отговори.нямаше да си разбиваш колата и щеШе да
> спестиш най скъпата стока времето!В ТАЗИ ВРЪЗКА
> ЩЕШЕ ДА ПЛАТИШ САМО ЕДНА АВАНСОВА ВНОСКА ,КОЯТО
> ЩЕШЕ ДА СИ Я ПРИСПАДНЕШ ОТ КОМИСИОНАТА..!!!


Затова гласувах за авансовата вноска - не голяма, но все пак ангажираща продавача да ограничи броя на агенциите до 1-2 ( против съм изключителните права) и ангажираща посредника да си направи труда да види имота и документите за него - нали все пак е взел пари. Да добавя - авансовата вноска да се плаща от възложителя ( продавача ), а не да се опитват да изнудват всеки който им се е обадил по обявата. Телефонното обаждане не прави никого клиент на определена фирма.
Re: Анкета: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
02-07-2008 - 11:22:39
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Гледай сега Продавач, недей да обвиняваш
> купувачите, че ходят на имоти без снимка сакън да
> не изпуснат нещо, защото ти е ясно, че агенциите
> публикуват оферти на килограм (кои са гледали, кои
> не, кои са откраднали от колеги, за кои са видяли
> обява на собственик и са си я пуснали като своя и
> т.н.) сакън да не изтърват нещо.
>
>
> Та така Продавач, човек каквото надроби - това ще
> сърба и това дето сам си го направи - никой друг
> не може да му го направи.



Ама Тинки чети всичко което съм написал деsmiling smiley)) След първото ми изречение следва второто по-горе, а именно: "За бой са брокерите, които ги мързи да гледат и не са си направили труда да отидат да направят снимки ама те и шефовете са им за бой..."

А после по повод това, което казваш, че кой каквото си надроби това си сърба сигурно не си прочел и това: "В моята агенция имот без снимка изобщо не се пуска в реклама..."

Та определно съм съгласен с теб - кой каквото сам си направи друг не може да му го направи точно така е!







Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Анкета: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
02-07-2008 - 11:23:30
avatar
cholakov Написал:
-------------------------------------------------------
> Тинки Уинки (IP съхранено)
> Дата: July 1, 2008 03:38PM
> "Та така Продавач, човек каквото надроби - това ще
> сърба и това дето сам си го направи - никой друг
> не може да му го направи."
>
> - А М И Н !!!


С тамян да ти услужа или ти беше дошъл за моето "опело" :} ?
Какво искаш да ми кажеш приятелю? confused smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Анкета: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
02-07-2008 - 11:52:44
ДО СТРОМА-АВАНСОВАТА ВНОСКА НЕ СЕ ДАВА ЕЙ ТАКА,ЗА ТОЯ КЪДЕ КЛАТИ ГОРАТА.ТЯ АТГАЖИРА ПОСРЕДНИКА1.ДА ПРОВЕРИ ДОКУМЕНТИТЕ ПЪЛЕН ПРАВЕН АНАЛИЗ НА СДЕЛКАТА!!!2.ДА даде предполагама пазарна цена към възложителя да се договори горна и долна граница.3.Да се подпише договор със срок с визирана цена4.Посредника да не променя цената без съгласието на собственика/възложителя/ ТОЗИ КОЙТО СЕ ОБАДИ ПО СЪОТВЕТНОТО ПРЕДЛОЖЕНИЕ /ПОТЕНЦИАЛЕН КУПУВАЧ/,ДА ПОЛУЧИ ТОЧНА И АДЕКВАТНА ИНФОРМАЦИЯ..ПОСРЕДНИКА ДА ОСИГУРИ МАКСИМАЛЕН БРОЙ ОГЛЕДИ ВКЛЮЧИТЕЛНО И СЪС КОЛЕГИ..ДО ФИНАЛИЗИРАНЕ НА СДЕЛКАТА!!!ПОТЕНЦИАЛНИТЕ КЛИЕНТИ ОБАДИЛИ СЕ ЗА ИМОТА НЕ ПЛАЩАТ АВАНСОВА ВНОСКА ,ОСВЕН АКО НЕ ИСКАТ ДА ВЪЗЛОЖАТ НА ПОСРЕДНИКА ТЪРСЕНЕТО НА ДРУГ ИМОТ!!ТОЕСТ ПЛАЩА ТОЗИ КОЙТО ВЪЗЛАГА!!! smoking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход